Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek ennyire a haláltól...

Miért félek ennyire a haláltól? Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés
Iszonyatos halál félelmem van.Pánikbetegségben is szenvedek.Tegnap este pl belegondoltam,hogy minden megszűnik ha meghalok,soha többé nem leszek....elkapott a pánik,hogy ezelől még menekvés sincs és teljesen egyedül leszek,nem tud rajtam segíteni senki.Rettegek szó szerint.Mit tudnék tenni ellene,hogy elfogadjam ezt a tényt és ne rettegjek ennyire?
2012. máj. 14. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
én is félek a halàltol de nem lehet ellene mit tenni sajnos ugy hogy el kell fogadni
2012. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki a közeledben van talán jó hatással lenne rád vagy akár csak egy kutya is. Hány éves vagy?
2012. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is parázok.És kevésnek tartom ezt a 60-70évet,amit jó esetben megér az ember.Jobb lenne ha 200éves korunkban halnánk meg,addigra talán elegem lenne,és megszoknám a gondolatot.Az első száz évben kiélvezném a szabadságot,101 évesen szülnék egy gyereket,és simán láthatnám az unokáimat is,mindenre lenne időm:)Sokszor eszembe jut,hogy mi lesz a halál pillanatában,mennyire fog fájni,stb.De próbálok nem gondolni rá.
2012. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Fogadd el, és képzeld azt, hogy a halál nem vég, csak egy kapu. Bizonyított tény, hogy az energia nem vész el, csak átalakul. És mivel te is energiából állsz, ezért lehetetlen, hogy megszűnnél létezni. Csak átlépsz egy másik fajta létbe, tehát semmi okod nincs arra, hogy rettegj. A halált csak tekintsd átjárónak egy másfajta létbe. :)
2012. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hasonlóan kellemetlen, nyugtalanító gondolataim. Éjjel főleg, ha felriadok valamu zajra. Mit lehetne tenni ellene? Egyszerűen csak másra kell gondolni. Engem olyankor a pina szokott megnyugtatni. Utóbbi éjszaka is sikerült a rossz gondolatokat egy pinával elűznöm. Egész konkrétan a Cheryl Cole jutott eszembe ilyen értelemben. Újabban tudom ezt a gondolkodási technikát alkamazni.
2012. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
27éves vagyok van két kisfiam és férjem.Minden rendben az életemmel.Csak ez a hülye pánikbetegség időről időre előjön.10 éves voltam amikor először rámjött egy ilyen roham.azóta ezt már megtanultam kezelni.Tehát nem fogom a gyerekeimre a frászt hozni,hogy anya most itt kapálózik levegő után...csak tényleg ez a hülye félelem.Rettegek a haláltól.Jó lenne tudni az okát is,mert biztos van valami.Ki tudna ezen segíteni?Dili dokihoz tuti nem megyek többet,gyógyszerrel úgysem segítenek....amennyi nyugtatót beszedtem már,rég nem szabadna ilyen gondolataimnak lennie.
2012. máj. 14. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!