Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sok számítógépezés gyengíthe...

A sok számítógépezés gyengítheti az idegrendszert?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
A szemedet biztos, hogy igénybe veszi erősen. Az idegrendszert? Ez attól függ, mire használod a számítógépet. Ha pl. művészeteket nézel, hegedűvirtuózokat, stb, akkor inkább feldob. Biztos vannak ott olyan dolgok, amik ártanak, de nem tudom, mik azok, mert én kerülöm azokat. Esetleg ha levelezel, az sem hiszem, hogy ártana, vagy írj magadtól sztorikat, verseket, ha jók, fölrakhatod a wikikönyvekre, pl.
2009. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan játékokkal játszol, ahol az a cél, hogy mindenki mindenkit megöljön, és ezt rendszeresen csinálod, akkor előfordulhat, hogy idegesebb leszel. Volt már rá példa, hogy epilepsziát is kiváltott egy durva játék!!!
2009. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a számítógépet így nem lehet kategorizálni. Ez olyan mintha egy házra azt mondanád, hogy ebben a házban minden tárgy használata "gyengítheti az idegrendszert". Én személyszerit úgy gondolom hogy a legtöbb tevékenység inkább serkenti az idegrendszert. Pl. szerintem jobb az agynak mint a TV, mert mégiscsak több aktivitást, és gondolkodást követel meg tőled, mint az egyoldalú információfogadás. Szóval ha nem csak filmeket nézel a gépen hanem olvasol vagy rajzolsz, alkotsz az inkább fejleszt mint gyengít.
2009. jún. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen elképzelhető hogy az idegrendszernek is árt, de a legtöbb kárt az immunrendszerben okozza! Gyengíti a védekezőképességet, igy ha kimész rögtön elkapsz valami kis banális dolgot amit az nem aki mondjuk egész nap a friss levegön mozgott. Érzed a külöbséget? A mértéktelen számítógépezés egy idő után az egészséget veszélyeztetni, testileg és mentálisan mindenhogy! semmit nem szabad túlzásba vinni,.
2009. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!