Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a tudatalattimmal?...

Mit kezdjek a tudatalattimmal? Igy hogy oldjam meg a tudat feletti dolgokat?

Figyelt kérdés

Ahhoz h egyáltalán ne rossz nagyon rossz periódusban teljenek a napjaim nagy akarat erő szükséges ez rendben is van. Most volt pár nap h nem is fájt a lelkem nem szenvedtem stb. Viszont kritikus helyzetekben előtt sosem tudok ellazulni és kipihenni magam -ilyenkor a lelki szar ujra kezdődik. De nem tudok pihenni. Rémségesen nyomasztó álmaim vannak: h diliházba kerültem és nem ért senki -és 'idegen ' vagyok ,majd menekülök de kint is elmebetegek vannak.Aztán vannak olyan álmok h végre figyelnek rám ,szertetet érzek aztán eltűnnek elfordulnak tőlem ,v megszégyenülök és amiatt .


Nem tudok aludni :( és ez totál kikészít. Hogy legyek igy jobban? a pszichológusoknak nem akarom már kiszolgáltatni az érzelmi világom ,mert nincs értelme .tusok idő és pénz volt eddig is .és mikor már az öngyi kapujában álltam ,akkor se volt ott senki csak én magam. és a döntés .innen húztam ki magam -ebből a mélységből. de az h nem tud az idegrendszeri kikapcsolni -ezt nem tudom meddig bírom.


2012. máj. 15. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbálj meditálni, relaxálni.
2012. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem olyan rég én is átmentem egy nehéz időszakon. Nem szeretném részletezni, de a lényeg az, hogy én is komolyan fontolgattam, hogy eldobom az életem. Nem könnyű ilyenkor reményt találni a folytatáshoz, ráadásul az ember ilyenkor csak magára számíthat.

Nekem az segített, hogy változtattam a hozzáállásomon. Abbahagytam az önsajnálatot és tudatosan kezdtem változtatni. Elkezdtem szeretni azt aki vagyok és elkezdtem rendbe szedni az életem. Nem mondom, hogy könnyű változtatni, de ezt neked kell megtenned, mert más nem teszi meg helyetted.

Kezdj el olvasni önsegítő könyveket, változtass a testtartásodon (hihetetlen, de a testtartásunk hatással van az érzelmi állapotunkra), mosolyogj és nevess sokat, még akkor is, ha erre nincs különösebb okod, kezdj el mozogni, sportolni (a mozgás oldja az izmainkban keletkező feszültséget), keress egy hobbit amit szívesen csinálsz, amiben örömödet leled, változtass a kommunikációdon (kerüld a negatív jelzőket, használj pozitív töltésű szavakat), tégy meg mindent annak érdekében, hogy megváltozzon a jelenlegi helyzet!

Én nem tudom, hogy te milyen ember vagy. Egyedül csak azt tudom, hogy képes vagy megváltozni. Eleinte én sem hittem el, de az érzelmi állapotunkért csakis mi vagyunk felelősek. A lényeg az, hogy mozdulj valamerre! Mind átvitt, mind szó szerinti értelemben. Ha csak egy helyben toporogsz és azon morfondírozol, hogy milyen szarul érzed magad, akkor nem fog változni semmi.

2012. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!