Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Valaki...

Mi történt velem? Valaki segítsen, elég rémisztő egy állapot!

Figyelt kérdés

Egyik nap valamiért elkezdtem gondolkodni az élet értelmén. Természetesen nem találtam meg, és ebből adódik most a bajom. Ez egy olyan kérdés, amit lehetetlen megválaszolni.


Egyrészt végtelen számú kérdést lehetne feltenni róla, ami sosem hozna megnyugvást, másrészt feltettem magamnak egy másik kérdést is, miszerint vajon van-e vége az univerzumnak? Ezzel is az a baj, hogy nem tudok választ adni rá, mert ha nincs vége, akkor ugyebár az felfoghatatlan, ha pedig vége van, akkor mi van a végén túl? Aztán azon gondolkodtam el, hogy miért nem tudjuk megérteni ezt a két kérdést, de főleg a másodikat?


Úgy érzem ezektől teljesen megborultam, és mindenben elkezdtem kételkedni, abban is amit látok, hallok, érzek, meg az is eszembe jutott, hogy egyáltalán mi ez az egész, amit mi világnak nevezünk. Itt kezdődtek a gondok.


A gondolkodás után pánikrohamom lett, miután sikerült megnyugodnom továbbra is bennem maradt a kétely. Két napon belül ötször lett pánikrohamom, most jól vagyok viszonylag, csak erős szorongást érzek. Ez a kétely "lebeszélt" eleinte minden cselekedetről, (evés, gondolkodás, mozgás)... Azóta kicsit nihilistára vettem az irányt, amit a problémáim előtt hülyeségnek tartottam, de most abszolút igazságnak tekintem.

Mindenben csak annyit látok, hogy csak ennünk és szaporodnunk kell, minden amit mi emberek létrehoztunk csak arra jók, hogy segítsük ezeket. pl:az autó csak arra jó, hogy megszerezd az ételt stb. Mi a fene van velem? Szörnyű ez az állapot.


Már megbántam, hogy erre gondoltam, de nem tudom, hogy ezek után tudnék-e még úgy élni, mint azelőtt. Valaki segítsen!

Köszönöm, hogy elolvastad.


2012. máj. 19. 12:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az az érdekes, hogy már a rosszullétek elmúltak, de azért egy kicsit a fejemben van a dolog. Remélem nem tér vissza!
2012. máj. 21. 12:46
 12/13 anonim ***** válasza:

Én ebben élek már hónapok óta, megszokható a dolog. Sőt, nekem már eszem ágában sincs úgy gondolkodni, hogy ezektől elvonatkoztatok. Felszínesebb, sekélyesebb gondolkodásmód az, ha nem vagyunk tisztában a saját létezésünk jelentőségével.


Az élet értelme az, hogy nincs neki. Egy játszótér az egész létezés. Céltalan, hasztalan, mert nem létezik objektív jó. Ha nincs objektív jó, akkor nem lehet objektív rossz sem, tehát értelemről, célról beszélni is fölösleges. Azért vagyunk itt, hogy örüljünk a saját létezésünknek arra a pár évtizedre, ameddig az anyagunk tud magáról, aztán ez a nagyon rövid ideig tartó kémiai folyamat a halállal elmúlik. Abból áll az élet, hogy az anyag egyszer csak rájön arra, hogy létezik, elkezdni kutatni, hogy mi saját maga, majd hamar beletörődik, hogy ezt nem fogja megtudni. És várja a halált. Addig meg csinálja a hülyeségeit, mint például elmegy egy betonbarlangba, ahol nagy amplitúdóval rezonálnak a levegő részecskéi és sok hozzá hasonló, a létezésével tudatában levő anyaghalmazzal együtt rendezett helyzetváltoztató mozgást végez az anyagán, úgy, hogy azt sem tudja igazán, hogy miért csinálja. De már nem is foglalkozik vele. Leegyszerűsítve az élet annyi, hogy van az anyag, felteszi a kérdést, hogy "mi a franc folyik itt", majd elveszti a képességét, hogy feltegye ezt a kérdést (halál). És mivel ennyire szánalmasan nem jelentőségteljes semmi, éppen ezért TELJESEN mindegy, hogy mit csinálsz. Ezért a világ egy játszótér, egy vicc, az Univerzum legnagyobb poénja. Éppen ezért nem is kell, nem is szabad komolyan venni. Ha így szemléled a világot, az élet nem egy küzdelmes nehéz valami lesz, hanem egy utazás a lehetőségeid végtelen világában úgy, hogy semmitől sem félsz. Én személy szerint bármelyik pillanatban el tudnám röhögni a létezés groteszkségén.


Az Univerzumnak pedig nincsen vége. Ha lenne vége, akkor az azt jelentené, hogy a végén túl semmi nincsen. Az Univerzum viszont azért Univerzum, mert magában foglal mindent. Így a semmit is. Meg egyébként sincs vége, mert ha képzeletben elindulsz valamerre, ugyanúgy ugyanoda érsz vissza, mint ahonnan elindultál, mintha a Földet járnád körbe. Régen azt hitték, hogy a Föld lapos, tehát két dimenziós. Aztán rájöttek, hogy gömb, tehát három dimenziós. Na, most ugyanez a probléma az Univerzum egészével. Sokan azt hiszik, hogy három dimenziós, pedig négy. És ezt ugyanannyira nehezen képzelik el, mint amennyire a középkorban azt, hogy a Föld gömbölyű.

2012. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ezeket ne akard megérteni, én egész pici koromba gondolkoztam el ezen, a nagy ürességen ami elfogott, fura érzés, de semmi problémát nem okozott, pedig csak kattogott az agyam.


Furcsa érzés, most is ha belegondolok, kicsit olyan, mint ha nem tudnál sebességet váltani, elérnél a legmagasabb fokozatba, és érzed, hogy tudnál még hova menni, de már nincs mód feljebb kapcsolni, pedig szinte érzed, hogy felfogod, de nem érzel semmit, ezért jobb ha belenyugodsz.


A jó és rossz dilemmájában én azt tartom, hogy nincs relativitás, vannak egyértelműen megállapítható jó és rossz dolgok.


pl ha megerőszakolnak valakit, akkor az a megerőszakolónak relatíve jó, de az áldozatnak még ugyanúgy rossz, tehát egyértelműen ki lehet mondani hogy ez pl egy rossz dolog, amire nehéz kimondani, az a politika, mert túl sok a szál, de a gyökerekhez visszamenve arra is ki lehetne mondani.

2012. máj. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!