Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor suicid lennék vagy...

Most akkor suicid lennék vagy mi? HEELP!

Figyelt kérdés

Már régóta egyre fokozódó depresszióban szenvedek és egyre jobban foglalkoztat a halál téma...Meghalni nem akarok,félek,de már kész A,illetve B tervem is van :( Most suicid vagyok?Mik a figyelmeztető jelek?Ha az vagyok,mit tehetek,hogy ne kelljen másoknak szólnom,de kijöjjek ebből az állapotból?

20/L



2012. jan. 25. 11:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Hát igen. Suicid hajlamod van, ezért okvetlen keress orvost. Először talán egy pszichológust. Magadtól azt hiszem nehezen tudsz ebből kijönni. Vagy egyáltalán nem!
2012. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Először megpróbálnék magamtól kijönni ebből,nem terhelnék ezzel egy ismerősöm sem...Ha nehezen is tudok,az is jó,de HOGYAN?
2012. jan. 25. 11:20
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

elküdöd nekem privibe a 2 tervedet?*.* légyszi légyszi<3

a kérdésedre a válasz meg akaraterő kérdése és az sem árt ha olyan környezetben vagy ahol jól érzed magad.

2012. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Miért küldjem el?Nem mindegy?
2012. jan. 25. 12:35
 5/24 anonim ***** válasza:
Ne gyere ki, maradj benne. És ez most nem gúny. Ha egyedül akarsz megbirkózni, próbálj ilyen témájú kiadványokat olvasni. Ha szakemberhez fordulsz az pszichiáter legyen, ne pszichológus. Ugyanis az első írhat fel gyógyszert, követi a változásokat, figyel rád. Mellesleg nem fog lerázni, hülyének nézni.
2012. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem szedek bogyókat.Azok nem oldják meg a problémát,csak olyan lenne mintha drogoznék :/
2012. jan. 25. 12:46
 7/24 anonim ***** válasza:
Egy kis gixer csúszott be, megkaptad már a linket?
2012. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
6%
nem mindegy.szeretnék ötleteket meríteni.légyszi<3
2012. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Xabó válasza:
100%

A depresszió alattomos dolog,de ha már felismered az jó.Nem akarsz meghalni!!!!!!!!Leírtad és ez a lényeg.Ne gondold tovább.Az öngyilkosságra késztető érzések átmenetiek, az érzés idővel elmúlik.A depresszió jól gyógyítható.Mindenképpen keress egy jó barátot akivel beszélhetsz erről,és beszélj róla,mit érzel.Próbálj ne sokat egyedül lenni.Ha erősödni érzed mégis a vágyad mindenképpen menny el egy p.orvoshoz.ne legyen akadáj a szégyenérzet,mert annak nincs helye ebben az esetben.

Sajnos én nem tudtam megakadájozni az öcsém halálát,remélem neked tudtam segíteni.

2012. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Nekem nem csak két tervem volt. :)

Nekem pszichológus segített. Néhány hónapos terápia után, gyógyszerek nélkül is jobban voltam. Sokkal jobban. Mostmár más országban élek, hisz ez volt az egyik álmom mindig.

Az első lépést már megtetted, s ez a felismerés volt. A következő lépés a segítség kérés. A legjobb lenne, ha pszichológushoz fordulnál. :)

Nem fog gyógyszert írni, s mindegyiknek saját technikái vannak. Nálam például a meditációk értek el jó hatást, meg az érdekes tevékenységek.

A pszichológus azért jobb, mint egy barát, mert biztosan kettőtök között marad. Természetesen jót tenne a legjobb barátoddal is megbeszélni a dolgot, de tudom, hogy nem mindenkinek van olyan akire ezeket is rábízharja.


Természetesen ha először meg akarod próbálni magad átvészelni... Én is megpróbáltam. Csak időleges megoldás, mindig visszatér, mikor legkevésbé várnád. Ami legjobban működött, hogy gondolatban visszamentem az egész kezdetére, kiköböztem, mit miért és hogyan... De ezt könnyebben át lehet vészelni, ha segítséget kérsz. A terápia pszichológussal sok tévképzettől megkímélne.

2012. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!