Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet legyőzni a megfelel...

Hogy lehet legyőzni a megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés

Nagyon szorongok, ha emberekkel kell beszélgetnem, nem tudom magamat adni, mert félek, hogy nem kedvelnének vagy hülyének néznének. Kerülöm a konfliktusokat, nem állok ki magamért, ezzel megkeserítem a saját életemet. Eléggé önbizalomhiányos is vagyok, nem tudom elhinni hogy bárkinek is fontos lehetek, soha nem keresek senkit, mindig megvárom, hogy engem keressenek mások. Pedig én is szeretnék magabiztos és közvetlen lenni, mint a legtöbb korombeli, mert sok emberi kapcsolatom rontottam már el a hihetetlen passzivitásommal.

16/L


2012. máj. 21. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
önbizalommal?!
2012. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld hamar leküzdeni, mert megkeseríti az életedet.:/

Én ugyan ilyen vagyok/voltam és már 38 leszek.

Önbizalom erősítés relaxációval, meditációval.

Segít elfogadni önmagadat. Te is értékes ember vagy, és ezt nem kell másoknak bebizonyítanod!

2012. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló típus vagyok/voltam. Módszerem, hogy elkezdek utánozni valakit, aki kb. úgy viselkedik, ahogy én is szeretnék emberek között. Elég gyorsan el lehet sajátítani, hogy úgy viselkedjél, ahogy az ilyen szempontból "példaképnek"választott személy viselkedne (szerinted) az adott szituációban. Aztán lassacskán egyre inkább sajátoddá válik a korábban szerepként vállalt magatartás. Próbáld ki, válassz a környezetedből számodra követendő viselkedésű, és általad jól ismert embert, s próbálj úgy viselkedni, ahogy érzésed szerint ő reagálna az adott helyzetben.
2012. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!