Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy a szüleim...

Mit csináljak hogy a szüleim negértsék végre? (többi lent)

Figyelt kérdés

szoval az a helyzet hogy most 14 éves vagyok és a korombeliek teljesen máshogy élnek mint én. és ez hiányzik nekem ahogy ők élnek. a pörgés az a tipikus fiatalkori pörgés. nem discoba akarok menni drogozni cigizni meg piálni hanem időnként elmenni barátokkal ide-oda de a ezt megengedik szüleim akkor is max két ra amugy meg otthon ülök és az égvilágon semmit nem csinálok amit élveznék. szoval hiányzik az h kimenjek ismerősökkel barátokkal elmenjünk ide-oda. rohadtul hiányzik. de ezt nem tudom megértetni szüleimmel és még ők a akarnak pszichiáterhez vinni h mégis miért vagyok ilyen levert meg agresszív.

most mit csináljak??

14/L



2012. jún. 5. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont így mondd nekik, ahogy ide leírtad.
2012. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szerinted még nem probáltam?

dehogynem, csak nekik olyan a ltásuk h van a sját világuk ami tökély és a többi mind h*lye sz*r semmire nem jo, értelmetlen.

pedig rájuk férne a bulizás néha, és rám is :((

2012. jún. 5. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Hivd at magadhoz a barataidat. Ha a szüleid megismerik öket talan kicsit engednek a "porazon." Beszelgessenek anyukadekkal hogy lassa nem lesznek rad rossz hatassal.

Ha ez nem jönne be, mond el nekik amit ide leirtal.

Ha pedig tenyleg pszichiaterhez küldenek, mond el ezt a pszichiaternek. Hat ha "megneveli" a szüleidet.

2012. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hívd át először néha a barátaidat, aztán ha látják hogy nem akarnak bevinni rosszba, kérjétek hogy hadd mehessetek el sétálni, császkálni, fagyizni..stb. Lehet attól paráznak hogy rossz társaságba keveredsz, de lehet csak ilyen a látókörük hogy otthon kell lenned még ilyen korban. Mi mondjuk van mikor a barátainkkal + szülőkkel megyünk sétálni, fagyizni, pedig 19 vagyok.
2012. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Engem sem engedtek a szüleim éjszakai bulikba 14 évesen, pedig én is szerettem volna. Talán én sem engedném el a gyerekemet, 14 évesen. Majd talán 1-2 évvel később, és nem azért, mert én sem mehettem. Csak most, hogy látom mi folyik a bulikban, azok nem mind egy nyolcadikosnak valók.

Talán még a szüleid attól is tartanak, hogy "hazudsz nekik" azt mondod elmegyek a barátnőkkel fel a városba, egy kicsit sétálni. És közben valamelyik fiatalok által kedvelt kocsmába tévedsz szándékosan. A mi időnkben is voltak olyan lányok akik azt hazudták a szüleiknek, hogy barátnőnél alszanak, és közben elmentek bulizni...szóval csak féltenek. Hisz lehet nem is tudják milyen a baráti társaságod, és mit tennél meg értük. Pl.: hazudsz a szüleidnek, egy jó péntek esti buli kedvéért.

Persze nagy vagy, vágysz a szabadságra, de máshogy is elmászkálhatsz, ezt mondd el a szüleidnek feltétlenül! Főleg, hogy itt a nyár, megértem hogy unatkoznál!

Tippek:

A barátnőiddel átmehettek egymáshoz, mi mindig valamelyikőnknél lógtunk. Vagy napoztunk, vagy a medencében voltunk. Elmehettünk ezen kívül fagyizni, vagy be a városba valamelyik nagy plázába, shoppingolni :) persze csak értelmesen. Esetleg elmehettek a Mekibe, bicajozni, kiülni a közeli zöldövezetbe piknikezni, egy-egy sütis muffin napot is tarthattok akár.

Télen kori, karácsonyi vásár, forrócsokizás egy kávézóban, stb.

És persze mutasd be a szüleidnek a barátaidat.

Egyébként a szüleid érthető módon féltenek, hiszen elérkeztél egy olyan korba amikor már önálló döntéseket hozol, próbálsz a sarkadra állni, kialakul a baráti társaságod (és már nem csak egy-egy babazsúr erejéig). De mondd meg nekik, hogy bízhatnak benned. Nem fog a tanulás rovására(/kötelező olvasmányok)rovására menni. A legfontosabb dolog a bizalom! Kérd meg őket, hogy bízzanak benned, és adjanak lehetőséget arra, hogy bebizonyítsd nekik. Felnőtt, nagylányos hangnemben add elő nekik pl.: ma vacsinál. Esetleg megmutathatod nekik ezt a kérdésedet is.

Nyugi ők is tudják, hogy nem zárhatnak kalitkába, mert felnőtt a pici lányuk. Csak vannak szülők akik nehezebben engedik el a gyerekük kezét.

Hajrá, szurkolok neked! Remélem szép nyarad lesz, és a szüleid megenyhülnek. ;)

Majd írd meg mi volt!

2012. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem konkrétan a szüleim úgy próbáltak otthonról kirugdosni , mert sehova nem akartam menni... Rossz vége is lett. Próbálj meg élni, amíg tudsz. Ha ők nem engedik, tessék kiszökni az ablakon :D
2012. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az ötödikről? :DD
2012. jún. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!