Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utal valami mentális betegségr...

Utal valami mentális betegségre? Leírok néhány 'tünetet', nektek minek hangzik?

Figyelt kérdés
Nem megyek társaságba, mert untatnak az emberek, interneten csak olyanokkal beszélek akikkel közös a hobbim, nem zárkózom el ugyan a személyes témáktól sem, szívesen beszélek nekik magaról, másokra viszont én nem nagyon vagyok kíváncsi. Ezt a hobbit reggeltől estig tudom megszakítás nélkül csinálni, éveken keresztül, stb, tehát nem untam még meg (mondjuk olyan 5-6 éve). Nem szívesen foglalkozom mással, mert nem nagyon érdekel más - persze néha ha épp olyan kedvem van, akkor igen. Anyukám szerint semmibe veszem az embereket (főleg magára célzott), természetesnek veszem, ha valamit "parancsolok" rögtön ugrik, és ha belegondolok igaza van, tényleg természetesnek veszem és mérges leszek ha nem csinálja amit kérek, pedig nem lehetetlen vagy megerőltető dolgokról van szó. Iszonyúan fel tud bosszantani, ha hülye kérdéseket tesz fel, mert ilyenkor úgy érzem, egyedül én vagyok képes használni az eszemet mielőtt megszólalok. Tehát nem bírom a lassú felfogású embereket. Viszont hajlamos vagyok részletes információkat kihagyni a mondandómból, és ilyenkor is a másikat gondolom butának és lassúnak, ha nem tudja magától kiköveztetni mire gondoltam. De egyébként igyekszem mindenkivel normálisan és kedvesen viselkedni, mert úgy lettem nevelve, hogy ezzel többre megyek, tehát nem viselkedem senkivel lekezelően, vagy ilyenek, azt hiszem csak a szüleimmel szemben engedek meg többet, mert ők úgyis mindent elnéznek. Az emberek iránt úgy általában nem táplálok érzelmeket, tehát nem szeretek és nem is utálok senkit, semleges vagyok irántuk (beleértve a családot, mindenkit), akinek hasznát veszem, azt tolerálom, akinek nem, azt hidegen hagy, az egyedüli érzelem amit mások ki tudnak váltani az az amit fentebb említettem, de pl. nem érzek velük együtt vagy ilyenek. Szívesebben vagyok egyedül, ahogy írtam, de nem félek az emberektől, ha van konktét célja a kommunikációnak - pl. munkával kapcsolatban beszélgetünk, vagy valami ügyet intézek, az megy, viszont az ilyen "Hogy vagy, mizu?" szituációkkal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Kerülöm a szemkontaktust, alvászavarom van (nem alszom éjszaka, napközben alszom 3-4 órát, következő éjszaka megint nem alszom, azt követő éjszaka pedig alszom 12 órát, aztán megint semmi, és így megy ez össze-vissza, mikor hogy). Most nem jut eszembe több, pedig biztos van, de ennyi alapján, vagy esetleg ha van kérdésetek, mit tudtok mondani?
2012. jún. 5. 21:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

21óra 38-as-nak, akinek az anyja teszi tönkre a családját...

Milyen ötleteket akarsz hallani, és mit jelent az, hogy a passzivitásával teszi tönkre a családját valaki. Nem csinál semmit egész nap? (az előző voltam)

2012. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Első blikkre az jutott eszembe, hogy anyuci elkényeztetett arrogáns, nagyképű kisfia. Aztán olvasgattalak tovább, és ez azért némileg finomodott. Anyukád, aki a fentiek értelmében imád, és mindent megtesz érted, kicsit túllőtt a célon. Ő ugyanis nem a személyzeted, akinek "parancsolgatsz", és nem te döntöd el, hogy mekkora erőfeszítés megtennie valamit, avagy sem, hanem ő az az ember, aki szeret, félt, segít, próbál embert faragni belőled - bár néha rád fért volna egy két marha nagy maflás asszem - és most mondok egy érdekeset! Egyszer öreg lesz, és elesett, amikor majd neked KELL támogatnod, és ugrálnod a "parancsaira". Sz@r ügy, és ha már itt tartunk, lehet, hogy még azt is pucolhatod alóla.

De ez csak az alap. Az igazi kérdés, hogy a fentiekben leírtak zavarnak-e téged, avagy csak a pszichológia disszertációdhoz kéred a köznép véleményét? Előbbi esetén fordulj szakemberhez, utóbbi esetén... olvasgass tovább bőszen. :-)

2012. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és tudom hogy egyszer öreg lesz, de van egy testvérem, majd ő foglalkozik vele.
2012. júl. 17. 16:17
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, igazad van. Mami pattogjon, de, ha neki van szüksége valakire, azt azért csinálja más. Szerintem neked az égvilágon semmi bajod nincs, csak nincs szükséged a világra...ahogy annak se rád. Esetleg egy lakatlan sziget? Na jó, meg egy néger rabszolga, aki a kényelmedet biztosítja. Hm?
2012. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne vedd bántásnak, véleményt kértél, van, megosztom.

Mivel a fogalmazókészségeddel semmi baj nincs, helyesírásod jó, az eszed a helyén van.(szerintem) Pontosan ezért gondolom hogy egyszerűen egoista és önző vagy.

Kicsit azt is tartsd szem előtt hogy aki ennyit segít neked (pl. Édesanyád), mindent meg kéne tenned annak érdekében hogy viszonozd. Igaz, a "számlát sosem fogod tudni kiegyenlíteni" (megszült, felnevelt szeretetben, békességben, mindent megadott neked és így tovább), de amit tudsz meg kéne tenned érte. Minimum nem szabadna ok nélkül idegesnek lenni rá, és a sok -szintén ok nélküli- negatív megnyilvánulásaidat féken tartani/megszüntetni.

Az érzelmeidről pedig annyit hogy nincsenek.

2013. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!