Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy segíthetnék, hogy a...

Hogy segíthetnék, hogy a barátom kikerüljön a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

22 éves. Eléggé le van terhelve, szellemileg és érzelmileg is. Az a baj, hogy nincs olyan tevékenység vagy hobbi, amit szívesen csinál. Próbáltam kicsalni egy erdőbe, de azt mondja nagyon fázik, most az idő miatt nem jó programozni. Az a baj mindent csak eltervezünk. Tudom hogy milyen jól esne neki egy kis lazítás. Mit tehetnék, mit találjak ki? Csak gyalog tudunk menni bárhová. Arra is gondoltam, hogy meghívom egy sütire, utána felhívom teázni. Vagy ez csak csajoknál jó program? Hangulatos végülis...

Mit ajánlanátok?


2011. febr. 25. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
aranyos vagy:)ezen sajnos te nem hiszem, h tudnál segíteni. inkább az őszinte beszélgetés segíthet, hallgasd meg őt, mondd el, mit tapasztalsz rajta, ha úgy érzed.
2011. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon maximalista, én vagyok neki meg a tanulás, nem sokára munkába áll. A karrierje körül forog a világ...nagyon sokat beszél róla. Úgy lelkizni nem is lehet vele a szokásos dolgokról, nincsenek neki barátai, pedig nagyon jófej, semmi baj a természetével. Lehet hogy ez hiányzik neki...Soha nem mondta még, hogy hú de jól elvoltunk a haverokkal, hogy kiemntünk a városba hülyülni vagy bowlingozni...csak velem csinál programot meg a családdal.
2011. febr. 26. 00:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamrol olvastam volna :)

Szerintem hivd meg nyugodtan sutire meg teara, semmi gaz nincs abban es beszelgessetek egy jot. Ha hiszed ha nem, egy karrierista embernek is vannak erzesei, csak felszinre kell hozni :)

Esetleg a te barati korodbe nem tudod elhivni szorakozni, hogy ismerkedjen masokkal?

2011. febr. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még most állj a sarkadra,és mozditsd ki amig lehet.

Párom is ilyen,amig csak suliba járt még elment,de amint beállt melózni és mellette másoddiploma,nagy harcokat vivitunk mire engedett a maximalizmus duplán teljesitéséből...(pedig én is ugyanazt tanulom és hasonlót dolgozok,mégsem vagyok ilyen)


Legyen minimum heti 1 nap,amikor semi kötelezőt nem csinál,és ezt szigorúan (államvizsga előtt felejtsd el,örlj ha rád ráér,nálunk még azt is ugy kellett h velem volt,de itt tanult)


süti,séta és társai...páromnál nem jönnek be,lusta ilyen szempontból,inkább megrendelni szereti,de pasifüggő


kérdezgesd h mit szeretne,válasszon valami programot,ha nem akkor az lesz amit te választassz


kitartás...csak 1x kell megszoktatni vele...de addig rögös az út,mi rengeteget veszekedtünk ezen,(nem,nem azért mert én állandóan valamit csinálni akartam,hanem mert láttam hogy tönkretszi saját magát a túlzott maximalizmussal...majdnem sikerült is neki)

23/N

2011. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!