Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan szomatoform...

Folyamatosan szomatoform tüneteim vannak, szorongok. Valakis segítsen! Mitől lehet? 18/f

Figyelt kérdés
Kisiskolásként is szorongtam folyamatosan hideg rázott, elpirultam, remegtem, vacogtam, ájulásérzéseim voltak, nem kaptam levegőt stb.. De azok még csak enyhe tünetek voltaka mostani elmúlt 2-3 évhez képest. Szinte állandóan rettegek, halálfélelmeim vannak, az utóbbi hetekben folyamatosan forgolódok az ágyban, felébredek és tiszta víz az ágy a homlokomat törölgetem mert teljesen leizzadok. Ezen kívül folyamatosan pisilnem kell, székrekedéseim vannak, nehézlégzésem van, szinte 2-3 naponta szédülök úgy érzem mindjárt elájulok. Folyamatosan tachycardiám van, a vérnyomásom epdig kórosnak mondható (100/54 volt legutóbb). Nem akarok mindig orvoshoz menni mert szerintem hülyénerk néz ígyis. De van amikor úgy megrettenek este hogy tárcsáznám az ügyeletet mert szúr a szívemnél és úgy érzem szívrohamom lesz. Ezen kívül most lesz az érettségi és folyamatosan eszek hogy a szorongást csillapítsam, félek hogy kudarcot vallok. Már próbálkoztam xanaxal, frontinnal, rivotrillal is de ugyan úgy remegek amikor izgulok és csak aluszékony leszek tőle. Xanaxból van amikor 0.75 mg-t szedek mert a kisdózisok nem használnak. Nem tudom mi a megoldás, de az életem így nem ér sokat
2012. jún. 10. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress egy pszichiátert.
2012. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bazki pánikbeteg vagy a xanax nem segít???? menj orvoshoz
2012. jún. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el az orvosokhoz, biztos vagyok benne, hogy nem néznek hülyének! Egyébként pedig ne törődj vele, mit gondolnak mások.

Tegyük fel, hogy annak néznek. Na és? Odamész, elintézed amit kell, majd hazajössz és folytatod az életed. Ők is folytatják a sajátjukat, mert nyilván sok dolguk van. Magyarán semmi sem történne még akkor sem ha esetleg hülyének néznének. Felesleges emiatt aggódnod.



Nagyon fontos, hogy keress egy pszichológust. Ezeket csak akkor győzheted le, ha megváltoztatod a lelki állapotod/hozzáállásod, ami csak úgy fog menni.


A Xanax és a Frontin hatóanyaga ugyanaz, csak más cég adja ki. Amúgy a 0,75 mg az lósz.r, már elnézést a szóért. Van belőle 1 mg-s kiszerelés is, van aki abból szed napi 6-ot. De egyébként se nagyon használ ilyen tüneteknél.


Na tehát keress egy pszichológust.

Aztán ha vele beszéltél, menj el a háziorvosodhoz vagy egy pszichiáterhez, gyógyszerért.

Szerintem ide nem lesz elég a pszichológus (bár mindenképpen szükséges), mert olyan erős tüneteid vannak, hogy mindenképp kell valami nyugtató is.

2012. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Pszichológus segíteni fog! Én nagyon hasonlóan voltam, mint te: pánik, szorongás, néha halálfélelem.

Ha budapesti vagy, keresd meg Szokolai Árpádot és kérj tőle időpontot. Pszichológus, én is hozzá jártam, és megváltás volt.

2012. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!