Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiában/pszichiátriába...

Pszichológiában/pszichiátriában létezik olyan fogalom, hogy lustaság? Vagy ez csak egy köznyelvi szó, és egy szakembernek nem jelent sokat?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt mondják, hogy a motiváció hiánya, ilyesmi.
2012. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Hát ez jó! Én ezt pont megkérdeztem anno a pszichológusomtól. Ő azt válaszolta, hogy a lustaság egy olyan fogalom, amivel lehet dobálózni, de attól még a helyzet változatlan. Ha az a célom, hogy könnyen be tudjam skatulyázni az embereket, és az érthetetlen viselkedésükre mihamarabb találjak egy olyan választ, ami nekem érthetővé teszi őket, akkor használjam. Ha tényleg meg akarom érteni az embereket, netán tudni, hogyan változhatnak, akkor meg felejtsem el, mert csak tévútra vezet engem is.


Elég sokat gondolkodtam rajta, de végülis tényleg igaza van: nincs olyan, hogy lustaság személyiségjegyként.

2012. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves László!

Köszönöm a választ! Sejtettem, hogy így van, hogy túl általános és felszínes megjelölés ez. Mintha ilyen töltelék oknak használnák, nem tudják, h az illető valamit miért nem csinál meg, miért nincs kedve hozzá (sokszor ő maga sem), de valamit mondani kell, így a "mert ő ilyen" helyébe a "mert lusta" kifejezés kerül.

Egyszerűen nincs információtartalma.

2012. jún. 13. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!