Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiában szenvedek....

Szociális fóbiában szenvedek. Milyen tanácsot tudok adni?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje zárkózott vagyok és szorongástól szenvedek, mivel nem szívesen járok társaságba, nem tudok egyenrangú félként (azaz felszabadultan) beszélgetésbe elegyedni másokkal, sokszor önkéntelenül is remegek. Sajnos sok problémát okozott ez nekem az elmúlt években, teljesen kiestem a mindennapi körforgásból. Most megpróbálok valahogy kikecmeregni és talpra állni ebből a helyzetből, azonban ez nem megy egyik napról a másikra.

Azzal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen kezdeti lépéseket tegyek meg, nehogy a túlzott elszántság visszaüssön? Milyen társaságot, csoportot (konkrét) tudtok ajánlani? Illetve szívesen fogadnám más hasonló helyzetben lévők válaszát, jelentkezését is.

Köszönöm a segítségeteket! 22F



2012. jún. 14. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

tanácsot sajna nem tudok adni, nekem is ilyen van. Az iskolában is rosszul vagyok, nem is kell, hogy hozzám szóljanak, elég, hogyha látom az embereket körülöttem. Én járok pszichológushoz, azt mondta, h nyáron tudunk majd ezen dolgozni, mert egyelőre elmegy azzal az összes idő, hogy a heti dolgokat kibeszéljem magamból. Én próbálkoztam mostanában azzal, hogy elmegyek két olyan emberrel valahova, akikben megbízom, plusz volt még a társaságban négy kutya is, ez nálam rengeteget jelent, pillanatokra jó volt, aztán megint vissza a szorongásba a következő pillanatban...


Ha vkinek lenne esetleg valami jó tanácsa, azt én is szivesen fogadnám.

2012. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy visszaütne a "túlzott elszántság", azt se hiszem hogy lehet túlzott egy ilyen esetben :) Menni kell előre mint a faltörő kos persze ez a legnehezebb. Új emberek, dolgok megismerése, és sok hit, ez ami kivezethet. Sajnos amíg utóbbi nincs addig hiába minden külső dolog, mint a gyógyszerek.

Próbáltál már utána olvasni hogy hogy működnek az emberi kapcsolatok a valóságban? Rengeteg tévhit élhet az ember fejében, főleg ha ilyen gondokkal küszködik.

Van ami érdekel, amiben jobb szeretnél lenni? Edzettebb, műveltebb, viccesebb lenni? Ez is segíthet, ha ezekre koncentrálsz, a társaságot meg a szükséges szinten fenntartani csak.

Ami még segíthet, hogy összeszedsz a neten hasonló embereket, és cseteltek, leveleztek. (Nekem bejött annak idején.) Kerüld azokat akik csak lehúznak, bár általában ők el is tűnnek egy idő után, vagy nem vevők erre.

2012. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Nekem is van ilyen, de én úgy ahogy megtanultam

kezelni, bár nagyon nehéz.. úgy éreztem, hogy

mindenki engem figyel, tök ciki vagyok meg hasonlók..


íme, egy kis info erről:


[link]


Üdv. :)

24/L

2012. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem is szociális fóbiám van, bár talán egy fokkal rosszabb. nekem az izzadás okozza a fő gondot, stressz helyzetben, szerepléskor elkezdek izzadni, hátam, homlokom és akkor ugye elekzdek félni hogy meglátják, ettől még jobban izzadok. Saját tapasztalataim szerint segítenek a nyugatató teák ( orbáncfű, kamilla, citromfű), a relaxáció, az ha próbálsz nem gondolni rá, nem rá stresszelni, nevetés is oldja a feszültséget, beszéld és írd ki magadból, legyenek olyan barátaid akikkel ezt megosztod, akik megértik, és ne gondolja a szituációkra úgy hogy úristen mennyire rossz lesz...
2012. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!