Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy tűfóbia?...

Létezik olyan, hogy tűfóbia? Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen? Vagy ez csak a szokásos hiszti, aki csak fél a tűtől? Hiába csukom be a szemem, ha már a gondolat is ott motoszkál a fejembe, hogy úristen vérvétel, kiver a víz, émelygek, minden bajom van, aztán amikor érzem, hogy bennem van a tű, elkezdek fehéredni, a szám lila lesz, és elájulok. A legutóbbi vérvételemnél is ez volt, és eddig minden vérvételnél míg vártam a soromra, éreztem, hogy szakad rólam a víz, hogy fulladozok, hogy ki kell mennem mert elájulok. Kisgyerekkoromban nem volt ez, elég volt ha becsuktam a szemem, és valami teljesen másra gondoltam miközben oltást kaptam, de ez valahogy már évek óta nem segít. Létezik ilyen betegség? Ha igen, akkor mi az oka, mit lehetne ez ellen tenni?


18/L


2012. jún. 14. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Kineziológust keress fel.
2012. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A fóbiák annak hatására alakulnak ki hogy az ember fél valamitől ami nem tudatos és hogy reális legyen a félelme, kitalál valamit ami megtestesíti a félelem tárgyát.


A fóbiákat általában le lehet győzni úgy hogy bebizonyítják a betegnek hogy nincs mitől rettegnie az adott dologgal kapcsolatban, de ettől függetlenül a tudatalatti rettegés tárgya még megmarad és a beteg általában kitalál helyette valami mást. pl eddig rettegett az egerektől, de terápiaként szembesítették vele hogy az egér nem veszélyes és nyugodtan megfoghatja, nem falja fel, aztán pár hónap után elkezd a cserebogaraktól rettegni, mert egyszer belerepült a hajába.

2012. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:
100%
Létezik ilyen.Képzeld csak el hogy találtam jobb melóhelyet szépen letárgyaltam és nem mentem mégsem mert élből el kellett volna menni vérvétel-vizeletre. Égtem mint a rongy...már az összes barátom átment oda és nem értették miért vacilálok. Ma már nem gond mert túl vagyok néhány dolgon de létezik ilyen mert ezt én is megéltem.
2012. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!