Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak engem visel meg ennyire...

Csak engem visel meg ennyire a magány?

Figyelt kérdés
Ha egyedül vagyok úgy érzem , mintha egy teljesen "más világba" lennék teljesen más lesz a hangulatom más emlékek törnek felszínre nagyon rossz. Amúgy derealizációval küszködök egy ideje és már volt depresszióm is , sanszos hogy emiatt?

2012. jún. 15. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
nyugi,más szerint is sz@r az élet,ne agyalj annyit
2012. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ebbe csak annyi a megnyugtató hogy más szerint is :D
2012. jún. 15. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a depreszió és a derealizáció miatt vagy "rosszúl" azok alakultak ki azért mert "rosszul vagy/voltál. A magány az egyikk legkínzóbb érzés a világon. De ha az ember úgy fogja fel, hogy csak egy kicsit magával van, akkor más az egész, nem kínoz annyira ha arra fordítja az egyedül töltött időt amit szeret pl: hobby vagy ép saját maga fejlesztésére testileg és/vagy lelkileg. (Ha fejleszted magad könyebb lesz az emberekkel komunikálni vagy ép jobban fogsz kinézni tehát kapcsolatokat kialakítani is könyebb lesz és még rosszúl sem érzed magad :D)
2012. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ismerős érzés,ha sok ideje van az embernek gondolkodni,abból nem biztos,hogy jó dolgok sülnek ki,főleg ha valaki hajlamos a depresszióra.

Nem szeretek egyedül lenni,de sajnos most így alakult,munkában sincs kihez szólnom,küzdök a rossz gondolatok ellen,keresek valami elfoglaltságot,tanulni próbálok,több-kevesebb sikerrel.

Jó lenne barátokat találni,nyitott vagyok,és eddig életvidám voltam,de intenzívre kerültem márciusban,papagájtól beteg lettem,micoplasma miatt.

40 éves vagyok,18 éves fiam van,férjem,de nem találom azóta a helyem a világban.

2012. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó igen én is a "betegség" miatt lettem depressziós ,igaz azelőtt is hajlamos voltam magamba fordulni ha sokat kellett itthon lennem - mert elzárt faluban lakunk - de amióta kiszakadtam nem volt ilyen.
2012. jún. 16. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem mindig rohadtul megvisel. Barátaim nem nagyon vannak, fiúm nincs és valószínűleg nem is lesz soha, a szüleim se nagyon törődnek velem, úgyhogy muszáj vagyok egyedül kibírni. Csak az vígasztal, hogy jövőre érettségizek és végre kitanulhatok egy normális szakmát, ahol talán találok barátokat.

19/l

2012. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Utolsó kommentelőnek:soha nem is lesz fiúd?Ne mondj ilyet,ne zárkózz el,ez hozzá tartozik az élethez,és ha össze akadsz egy kedves,normális fiúval,meglátod,milyen szép lehet a világ.

Legyél nyitott,gondolj csak a jó dolgokra és arra,hogy neked is jár a boldogság.

Az jó,hogy szeretnél tanulni,kell is,amíg teheted tanulj,ha van lehetőséged,képezd magad.

Sok jó dolog vár még rád,vegyél egy nagy levegőt és nevess egy nagyot.

Sok sikert.

2012. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Engem is megvisel a magány, főleg úgy, hogy még mindig rettentően hiányzik a lány, akit elszúrtam a saját hülyeségeim miatt. Bármit megtennék, hogy visszakaphassam, de ez már lefutott.

Nekem talán annyi segít, hogy sokat dolgozok, bár ez egyben visszafelé is elsül, mert ő is ott dolgozott, ahol én, és minden rá emlékezetet. De legalább nem ülök itthon és merengek, mert abba beleőrülnék. Van sok dolog, ami még tetézi is a bajt, nem nagyon sikerül az életemben mostanság semmi, de a legrosszabb a magány. Egyedül vagyok, mint a kisujjam, pedig jó lenne valakit találni. Az már biztos, hogy azért foglalkozok az előző lánnyal, mert nincs más, aki feledtetné, és akkor már nem érdekelne a régi, hiszen lenne más, akit akarok. Nem lenne a fejemben már többé, de ilyen ingerszegény életben sajnos nem tudok mit kezdeni az emlékeimmel.

2012. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Előző vagyok:


6-os kommentelő, miért ne lenne neked barátod soha? Miért írod ezt? Konkrét okai vannak, vagy csak elkeseredett érzés?

2012. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Részben ellent kell mondjak egyes válaszolóknak, bár megértem érzelmeiket, hiszen én is magányos vagyok. A rendszeres ÖNÁLLÓ gondolkodás igenis, hogy hasznos dolog, az egyik legfejlesztőbb tényező a létezés során, sőt, ennek mellőzése óriási tévedéseket szülhet, manipulálhatóbb, becsaphatóbb lehet az ember.


A gond akkor lehet a gondolkodással -pl. magány esetén-, ha kényszeres, pl. nem bír szabadulni a negatív okokra rendszeres rágondolástól. Az ördögi körből ki kell szabadulni, az ingerszegény környezet valóban akadályozó tényező erre nézve, de mindenből lehet okulni, tanulni, fejlődni, ebből is, sőt, a lelki ellenálló képességet is növeli, persze nem könnyű elviselni a magányt, ezt aláírom.

2012. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!