Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depresszió? Help!

Ez már depresszió? Help!

Figyelt kérdés

Elmúlt egy évben két párkapcsolatom is tönkre ment. Mind a kettő nagyon megviselt, és mind a kettőnél én szakítottam, amire alapos okom volt, sajnos.

A lényeg, hogy március óta egyedül vagyok, és a helyzet egyre rosszabb. Állandóan az életemen agyalok, nem bírok leállni, nagyon félek az egyedülléttől és nagyon rosszul élem meg. (Sokat voltam már magányos életemben, tehát tudom, hogy mivel jár ez, ha tartóssá válik.) A helyzetet még rosszabbá teszi, hogy nincs is kivel megbeszélnem ezeket a dolgokat, egyetlen barátnőm hosszú évek óta párkapcsolatban él, és szerencsére sose volt magányos, szóval egész világok választanak el tőle ebben a tekintetben. Másokat meg nem ismerek. Nem járok el otthonról (nem önszántamból, hanem mert nincs hova és nincs kivel), gyakorlatilag csak dolgozni, vásárolni etc.

Főleg az utóbbi hetekben érzem egyre szarabbul magam, ha belenézek a tükörbe, konkrétan csúnyának találom magam, és meg vagyok győződve róla, hogy engem többé senki se fogadna el párjának, hiszen ilyen és ilyen hibáim vannak. Csak ezt látom. Minden hülyeségen el tudnám bőgni magam. Az eszemmel tudom, hogy ez így nem helyes, de nem tudom, hogyan törhetnék ki belőle. Állandóan félek, szorongok, sokszor akkor is, ha nincs mitől, de görcsben áll a gyomrom. Menekülésképpen lelkileg a múltban élek (szerelmi téren).


Az előbb kétféle depresszió tesztet is elvégeztem a neten, mind a kettő azt írta, hogy vannak gondok... de ezek csak tesztek, nem feltétlen a valóság.

Szóval a kérdés adott, ez vajon már a depresszió? És ha igen, mit kezdjek vele? Hogy jutok el tb által finanszírozott pszichológushoz, ha szükség van rá?


2012. jún. 25. 09:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút megértelek, de az önsajnálat nem vezet sehová. Én bő 10évvel fiatalabb vagyok nálad, de még ott se tartok, mint te. Párkapcsolati téren egy nagy 0 az életem, értsd szó szerint. És, ha ez nem elég, akkor még ott van a munkanélküliség is. A végzettségemmel nem lehet elhelyezkedni... Tehát se párkapcsolat, se karrier(haha). Nincsenek barátaim, nincs kikkel eljárkálni ide-oda. Itthon ülök és azt látom, hogy semerre nem halad az életem. És most jön a de. De nem vagyok depressziós és nem sajnáltatom magam. Tudom, hogy szar, változtatni rajta nehéz, de mégis próbálkozok. Azt tudom neked tanácsolni, hogy legyél nagyon erős. Ami nem öl meg, az megerősít:)
2012. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Viszont ha folyamatosan ezeken rágódsz, akkor nem is fog változni. Egyre nagyobb "kupacban" fogsz ülni, ettől még lehangoltabb leszel, stb. Könnyen elkapja az embert ez a spirál. Nem mondom, hogy könnyű, tuti tanácsot sem tudok adni, de az biztos, hogy ha tovább keseregsz, akkor 100%, hogy így is marad minden. Tudod, az élet sz@r. Külön kitolás, hogy a többségnek magának kell kellemesebbé tennie, néha kemény munkával. Az egyik ilyen feladat, hogy ne a rossz dolgokra koncentrálj, hanem a jóra. Eddig azt gyűjtötted össze, mit utálsz, most az a feladat, hogy mit szeretsz magadon és úgy általában. És ne mond hogy semmit, mert akkor megint ugyanott tartunk. Szedd össze magad, légy kemény csaj! Mutasd meg, hogy az uncsi, munka utáni esték sem veszik el az életkedved! másképp nem megy. Aztán előbb-utóbb jön a változás. Lehet, hogy utóbb, ez benne van a pakliban, de akkor is! :D
2012. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Tudom,min mész át,nekem megvan mindenem,mégis rosszkedvem van hetek óta.

DE:tényleg nem szabad magad elhagyni,fiatal vagy még,ismerkedned kell.Mindenféle dolgot próbálj ki,ami érdekel,hátha találsz valami olyat,ami elfoglal,és esetleg ismerkedhetsz is általa.

Én az interneten ismertem meg a férjemet,és bátran mondhatom,olyan izgalmas időszakom nem volt még egy,mint amikor ott ismerkedtem.

Vissza kaptam az önbecsülésemet,egy hosszú kapcsolat után,rájöttem,engem is lehet szeretni,és a nőiességem szinte kivirágzott.

Persze,ez is csak egy tipp,hátha bejön.Azelőtt nekem is voltak fenntartásaim,de volt ismerősöm,aki szintén ott ismerkedett,és házasság lett belőle.

És a másik fontos:a gyerekszülés,mint az egyik legszebb dolog az életben.Az is vár még rád.

Ismerkedj,beszélgess,tényleg könnyebb lesz,meglátod.

Sok sikert:-)

2012. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!