Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítsen! Milyen az a...

Valaki segítsen! Milyen az a deperszonalizáció, és derealizáció?

Figyelt kérdés
A tünetekre lennék kiváncsi, és azok válaszoljanak főleg akiknek visszatérőek ezek a rosszullétek, és nem állandóak. köszönöm a válaszokat

2012. júl. 1. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Barátod az internet. :)


És ne vegyél magadra mindent, amit olvasol. Ezek a problémák nem jelennek meg egyik napról a másikra.

2012. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Az előző válaszolóval azért nem teljesen értek egyet. A tünetek egyik-napról a másikra is megjelenhetnek. Tapasztaladból írom. Egyébként az esetek többségében a pánikbetegség és a szorongás tünete, de társulhat más pszichiátriai kórképekhez is.

A deperszonalizáció legfőbb jellemzője, hogy önmagadat érzed ideggenek,olyan érzés kicsit mintha elveszítetted volna a régi önmagad. A hangodat is érezheted megváltozottnak, minhta nem is a tied lenne, vagy a végtagjaid, mintha nem tartoznának teljesen hozzád. Sokan testen kívüli élményként is emlegetik.

A derealizáció esetében pedig nem önmagdat, hanem a környezetedet érzékeled idegennek, furcsának, megváltozottnak. Mintha kicsit másképp látnál, mintha egy köd ereszkedett volna a szemed elé, de vannak akik úgy érzik, mintha "kicsit kicsúsztak volna a dimenzióból" és 2 dimenzióban látnak mindent, vagy éppen meseszerűenk, álomszerűnek érzékelik a valóságot. Akár tárgyakat is érzékelhetsz másképp, kisebbnek vagy éppen nagyobbnak, mint amilyenek.

És mint írtam, ez ált. a szorongás és a pánik egyik tünete, de fordítva is igaz, mert a dp/dr is generálja a szonongást, ill. a pánikot, tehát mellette bőven lehetnek pánikrohamaid, vagy pánikroham szerű érzeteid, bármilyen formában.

Fennállhat akár egyszerre a kettő is egy adott személynél, de akár külön-külön is, csak dp, vagy csak dr.

Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"a google a barátod" nem szeretem ezt a kifejezést. Már az összes létező oldalt elolvastam erről, és egyszerűen nem igazán tudom elhinni, hogy nekem ilyen betegségem van (pedig a pszichológusom ezt mondta). Én egyéni tünetekre lennék kiváncsi.

2. válaszoló, azért valamennyire segítettél, bár igazából ezeket már máshol olvastam, de nagyon megfogott az hogy a kezemet idegennek érzem. Én igazából csak a bal kezemet, és ezt sem úgy hogy most nem hiszem el hogy ez most az én kezem, meg ilyen baromságok, hanem ez mozgás közben egy olyan fura érzés. Az álomérzéshez meg annyit hogy olyan mintha félig aludnék tehát azis csak egy fura érzés nem pedig ilyen "misztikus" dolgok. Ja és csak b 5- 10 percig tart ha már nagyon kialvatlan vagyok. Na mindegy kösz azért.

2012. júl. 2. 16:55
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

A második válaszoló vagyok, Te a tünetekre kérdeztél rá, és én arra válaszoltam, a dp/dr-nek ezek a tünetei, és mint írtam, tapasztalatból írom, ergo nekem is volt/van. Elhiszem, hogy mindent elolvastál ezzel kapcsolatban, én is ezt tettem, amikor nálam jelentkezett. Amúgy kialvatlanságtól is lehet, a fáradtság is előhozhatja, sőt van akinek gyógyszermegvonás tüneteként jelentkezik, másnál a dohányzásról való leszokás idézi elő. Én csak a tipikusat írtam le, mint szorongás ill. pánik velejárója.

Fontos, hogy ne mint betegség tekints erre, ez egy tünet, ami el fog múlni, ha túlságosan belemélyedsz, túl nagy betegségtudat fog benned kialakulni, és akkor már nem 5-10 percig fog tartani. A legjobb tanács, hogy próbálj tőle teljesen elvonatkoztatni, ne figyelj rá, még, ha néha kicsit ijesztő is. / és mivel tudom, mi ez, tudom, hogy nem valamiféle misztikus dologról írsz, és nem is az:)/

2012. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!