Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már olyan aki öngyilkos...

Volt már olyan aki öngyilkos akart lenni? Én igen 3 éve egy pengével akartam felvágni az erem, de most megint akarom mert utálom az életet, apám balesetben meghalt én azonosítottam anyám meg kiabál velem mindig.

Figyelt kérdés
mit tegyek 19 éves vaok apám 4 évvel ezelőtt halt meg.
2009. júl. 9. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
pszichologus.
2009. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%

az öngyilkossági gondolatok a te korodban normálisak szerintem. bár semmi különös okom nem volt rá én is eléggé hajlottam rá, és ismerek még pár ilyen embert,neked meg még ott van egy szörnyű trauma is.


de nem érdemes, mert nem azt kell végig gondolni miért élsz, mi a jó benne stb, hanem a másik oldalt hogy miért ne? mit nyersz vele ha már nem élsz? megbüntetni pl. nem büntetsz vele meg senkit mert nem fogsz tudni róla. Anyukádon meg biztos nagyon sok gond van és azért kiabál veled mindig, nem hiszem hogy veled lenne baja.ha nagyon rosszul érzed magad elmehetsz pszihológushoz, ha depressziós vagy az egy betegség adnak rá gyógyszert és elmúlik, sztem minden második embernek van depressziós korszak az életében.


19 évesen még annyi minden előtted áll. gondolkodj hogy mit szeretsz csinálni és vesd bele magad.

2009. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Tedd ha ilyen hülye vagy!


De most komolyan..

Sajnálom, hogy meghalt az édesapád..DE gondolj bele, hogy hányan vannak hozzád hasonló helyzetben...sőőőt.. vannak akiknek azt kellett végignézniük, hogy kicsi lányukat vitte el valami betegség.. NEm akarom kicsinyíteni a problémád, de szerinted apukád örülne annak, hogy így érzel?

Nincs szebb dolog az életnél..még akkor sem, ha elviselhetetlenül nehéz..és képzeld mindenki gondol rá.. de nem is kell tovább menni.. Próbáld magad elfoglalni és beszélj a történtekről anyukáddal..így közelebb kerültök egymáshoz..

2009. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy gondolom, hogy a világon szánalmasabb nincs annál, mint amikor az ember öngyilkosságot követ el és túléli. Az öngyilkosságban benne van: ÖNGYILKOS. Aki többször próbál öngyilkos lenni de egyszer sem sikerül neki, azon csak nevetni tudok. Ebből látszik, hogy nem is akar öngyilkos lenni, csak a figyelmet akarja felhívni magára. Ennek további jelei az, hogy pl ezt megbeszéli a barátaival, vagy az internet előtt fórumokon taglalja, vagy akár kiír egy ilyen kérdést, mint ez itt "Nézzétek csak, hahó, itt vagyok, öngyilkos akarok lenni, beszélgessünk róla".

Az ilyen embert csak szánni lehet. Mert eldönt valamit de nem képes véghezvinni. Önmagát csapja be vele, tudja, hogy úgyis úgy fogja csinálni, hogy ne haljon meg, mert igazából nem is akar meghalni, csak a figyelmet akarja felhívni magára, netán "trendinek" akar mutatkozni a barátai előtt, hogy azok rendre sajnálják reggeltől estig.

Az igazi öngyilkos ember, akinek tényleg mély problémái vannak, tettét mélyen önmagában, csöndben és némán teszi, és úgy, hogy véghez is vigye, ergo pl felakasztja magát. És nem egy 10 centis faágra, hogy törjön el a súlya alatt. Az ilyen embereknek tényleg világfájdalmuk van, és rászolgáltak a sajnálatra és arra, hogy segítsen rajtuk az ember (de ez már késő, mert nem is tud a környezet róla, mit tervez önmagával).

Az ilyen emberek mint te, akik kiejelntik hogy öngyilkosok lesznek, és többszöri próbálkozásra is szinte makk egészségesen jönnek ki a dologból, kicsinyes, gyermeteg lélekre utalnak. Ez is olyan mint a kamaszkor, kinövi az ember, ha képes arra genetikailag, hogy hasznos tagja legyen a társadalomnak, ergo "benő a feje lágya".

Nyugodj meg gyermek, nézzél mesefilmeket vagy ugyis itt a nyár, csinálj valami hasznosat: menj el diákmunkázni!

2009. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Akartad felvágni az ereidet? Mi miatt nem sikerült?

És most miért akarod?


Én voltam hasonló helyzetbe. 3x voltam öngyilkos, de mint az elöttem lévő írja az öngyilkoság segélykiáltás. Persze hogy fel akarod hívni a figyelmedet az embereknél. Ez teljesen természetes. Nyílvánvaló anyádnál nem találsz olyan segítőtársra, aki segítene feldolgozni apád halálát. De valószínűleg nem csak ez van mögöttem.

Szakembert nyugodtan felkereshetsz. Én is jártam pszichológushoz és megérte. Nekem nagyon. Csak hát azokat is meg kell válogatni, mert általam ajánlott dokim, másnak nem felelt meg.


Probálj kersni olyan elfoglaltságot ami eltereli a figyelmedet és igénybeveszi a gondolkodást. Ha ettől meg jól is érzed magad az még jobb.


Még az is jó ha csevegő forumon kiírod magadat. Nem itt mert itt akadnak rosszmájuak akik képtelenek úgy fogalmazni, hogy ne sértsenek meg és nem veszik ésszre, hogy egy rossz válasz továbbtaszíthat a mélybe.


Nézz magadba hogy apád halálát miért nem tudod feldolgozni, mi hiányzik amit ő megadott?Próbáld azokat a dolgokat másként megtalálni az életben. Tűz ki magad elé egy célt, hogy elérd és addig sem a fájdalmaddal foglalkozol.

Aztán probáld meg anyáddal tudatni, hogy rosszul esik ha ordíbál veled, és kérdezd meg tőle miért beszél így veled.

2009. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
12:23! Te nem lehettél öngyilkos 3szor, mert akkor már nem élnél...-.-" max AKARTÁL öngyilkos lenni. Aki az akar lenni az megis hal ;)
2009. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
XD de low vagy
2009. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Aki hulye, haljon meg;)
2018. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!