Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 19 évesen kialakulhat az...

19 évesen kialakulhat az epilepszia?

Figyelt kérdés

Kezdek félni.

Kb. 14 éves koromban kezdett el fájni a fejem, 4 évig jártam vele orvoshoz, az utolsó 1 évben már mindennapossá vált a fájdalom. Ér eredetű fejfájást állapítottak meg, kaptam rá ilyen kúra gyógyszert amit csak 1 hónapig kellett szednem napi 3x. Ettől még rosszabb volt, de miután letelt az 1 hónap már nem fájt a fejem.

Azóta kb fél év telt el, a fejfájás szinte teljesen eltűnt, de amint a fejfájás elmúlt helyette a szemhéjam kezdett el tikkelni, idegrángás szerűség és csak a bal szememen.

Aztán jött a szemrángás. Olyan érzésem volt, mintha földrengés lett volna, nem tudtam rendesen koordinálni a mozgásomat, mert minden rezgett belenéztem a tükörbe, és látszott ahogy remegett a szemgolyóm. Minimális mozgást végzett, inkább csak rezgett.

Mostanában egyre sűrűbben zsibbadnak a kezeim, és az egész testemben érzem, mintha elektromos impulzusok gerjednének.

Ma éjjel vihar volt, amitől nagyon félek. És ahányszor elaludtam volna elkezdtem rángatózni, egész testben remegtem, mondhatni vergődtem az ágyba, és amint felébredtem abba maradt. Ugyan úgy elzsibbadt a karom és a szememben éreztem a vibrálást. ehhez még társult a légszomj is.


Rengeteget jártam már orvoshoz, de úgy néz ki, amíg nem mutatok nekik rákos panaszokat addig le se tojják a fejemet.



2012. júl. 6. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos még az is összejöhet. Egy agyi CT eléggé hasznos lenne, lehetőleg addig, amíg nem késő.


Ha a CT nem mutat elváltozást, akkor inkább valami pánikbetegség-jellegű dolgot kéne keresned.


Szemremegést okozhat a kialvatlanság, de a többi panaszt nem nagyon (zsibbadás, félelem).

2012. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A fejfájások miatt érszűkületet kerestek az agyamban, emiatt MR vizsgálatot végeztek el. Akkor nem találtak, vagy épp az ereimen kívül nem is kerestek semmit, de a felvétel még mindig megvan.
2012. júl. 6. 12:42
 3/3 anonim válasza:
Bármilyen életkorban kialakulhat. A leírtak alapján neurológus+pszichiáter kombó nyerő lehet.
2012. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!