Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongás vagy pánikroham?...

Ez szorongás vagy pánikroham? Nem akarom hogy a középiskolába is kijöjjön rajtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár nap elég itthon hogy ez történjen. Még egy kisebb veszekedés amit hallok, azokhoz amiket elnyomtam magamban és kirohanok a házból amerre tudok,folyamatosan megállás nélkül mondom hogy "el akarok innen menni" úgy érzem megőrülök, sírok, remegek, alig kapok levegőt, gyorsan kapkodom. Már sokszor előjött rajtam a suliban, az óra közepefele nehezen kaptam levegőt és sírás kerülgetett, a következő órán pedig már össze estem és az történt ami t le írtam és egy darabig rossz kedv...Szeptembertől középiskolás leszek tehát új suli, új osztály. Nem akarom hogy ott is megtörténjen, hogy emiatt mondjuk ki közösítsenek. Mit tegyek hogy ne történjen meg?
2012. júl. 11. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg pánikroham szerű, de az nem egy elhanyagolható dolog. :O Én ehhez képest semmiségért mentem el szakemberhez. Egyébként pont ilyen idős koromban. Neked is ezt tanácsolnám mert önmagad nehéz rájönni a megoldásra. A középsuliban egyébként van iskolapszichológus, és azt az iskola fizeti úgy tudom. Jobbulást kívánok! *.*
2012. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el vele még a szünidőben, orvoshoz. Nem feltétlenül kell gyógyszert szedned, de vannak technikák, amikre kitanítanak, hogy elkerülhesd a roham kiteljesedését. Pl. ha érzed, hogy jön a roham, hirtelen cselekvést váltasz. Pl.Boltban, nagy figyelemmel, lassan elolvasol egy árucímkét, vagy egy hirdetést, hogy kizökkentsd magad. A másik amit nem szabad csinálni, nem szabad "zihálva kapkodni a levegőt. Sőt, le kell lassítani a légzést. Mert a zihálás túl sok oxigénbevitelt eredményez, ami szédülést okoz. Ettől megijedsz, és még jobban zihálsz, egész az ájulásig. Erre mondják, hogy ha rád jön, legyen a zsebedben egy zacskó, és abba lélegezzél. Fújd bele az elhasznált levegőt, majd azt szívd vissza. Próbáld ki. Ráadásul, most már ha tudod, hogy van ellenszered, nem is olyan rémisztő a dolog. Pár alkalommal használod, és megszűnik a pánik maga. Gyakorold be előre, mit fogsz csinálni. És csak nyugi!
2012. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Attól tartok hogy mivel 18éven aluli vagyok, és hogy ha orvoshoz mennék megtudná anyukám (apukám még kiskoromban elhunyt). Tudom hogy ezen nincs mit szégyelni, de anyukám csak annyit mondana hogy "minek mennék, nincs rá szükségem" és nem egyezne bele...Tudom hogy nem szabad gyorsan kapkodni a levegőt, próbálok ilyenkor mély levegőt venni, bent tartani majd kifújni (persze nem mindig jön be), a zacskós módszert mindenképp kifogom próbálni, hát ha segít.
2012. júl. 12. 13:01
 4/5 anonim válasza:
Hát szerintem ezen ne idegeskedj hogy ha rád jön az új suliba kifognak közösíteni...ez hülyeség. Nekem is van egy osztálytársam akinek ilyen rohamai vannak, és egyáltalán nem közösítjük ki, hanem ink. segítünk neki megoldani. Amúgy nekem is van egy ilyesfajta "betegségem" csak mások a tünetek. Megkell tanulni kezelni a problémáidat, vagy beszéld ki anyuddal vagy barátaiddal de semmi képpen ne tartsd magadba! Amúgy nekem ilyenkor mindig azt mondták, hogy vegyek be egy "leszarom tablettát"
2012. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ekeke ***** válasza:
Gondolkodj reálisan. Vizsgáld meg utólag, hogy volt-e valós ok a pánikra. A bekövetkezésekor gondolj az előzőekre és az utólagos elemzéseidre.
2012. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!