Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Mit csináljak? Pszichol...

Mi ez? Mit csináljak? Pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
16, lassan 17 éves lány vagyok. Mér legalább 13 és vél éves korom óta, azaz kb 3 éve van ez velem.. kezdetben csak az emberektől idegenkedtem kicsit, másnak, kirekesztettnek éreztem magam, de nem rossz értelemben, az osztálytársaim általában felnéztek rám, jófejnek tartottak, és többre tartottam magamt náluk, de valahogy taszítottam az embereket, nem szerettem meg senkit, és nem is akartam. Lassan kezdtem magamat emiatt rosszul érezni, de 14 és fél éves korm környékén leküzdöttem. Elkezdtem hiperérzékenyen viselkedni, apró dolgokon teljesen bedurrant az agyam, olyan dolgok húztak fel amik porszemek az életemben, nagy dolgok meg egyáltalán nem érdekeltek, néha csak úgy nekiálltam sírni. Nem éreztem magamt depressziósnak, azt godnoltam, biztos max hiperérzékeny vagyok. Sokat gondoltam rá, miylen lenne nem élni, de féltem a gondolattól. Az évek során egyre erősödött az egész, most szinte egész nap már ahogy felkelek érzem hogy ideges vagyok, a szívem a torkomban dobog, egész nap ismételgetem magamnak, hogy "nyugi, nyugi", néha megnyugszom és akkor elkezdek sírni, de rendesen zokogni, és nagyon ingadozik a hangulatom, szinte 10 percenként. A legtöbbször úgy érzem hogy nem akarok létezni. Semmi értelmét nem látom az életemnek, se a jövőmnek, a következő napnak sem. Nem meghalni akarok, hanem megszűnni létezni, és már nem ijeszt meg a halál gondolata egy icipicit sem. Próbáltam emberekkel lenni, de nem megy, csak rosszabbul érzem magam, úgy érzem nem tartozok közéjük. Folyamatosan jár az agyam, de ha épp nem gondolok semmire akkor is iszonyú ideges vagyok, és már a tanulás rovására megy. Általában levert vagyok, boldogtalan, vagy egyáltalán nem érzek semmit csak bámulok ki a fejemből, vagy összevissza pörgök és majd kicsattanok. Mi bajom van, mit tehetnék? Pszichológusra nem nagyon tudok költeni..
2009. júl. 13. 01:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem az emberek általában kedvelnek, nem utálom magamat.

Bocs az esetleges gépelési hibákért..

2009. júl. 13. 01:24
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

A pszichológus olyan, mintha egy jóbarátoddal beszélgetnél az életed fontos dolgairól, csak általában jókat kérdez. Épp ezért a bizalmasabb barátaidnak is előadhatod azt, hogy szorongsz.

Szerintem az is jót tenne, ha kevesebbet foglalkoznál magaddal (ezt nem rossz értelemben mondom). Ha kicsit többet törődsz mások gondjával-bajával, akkor elfelejted a sajátodat. Biztos van a közelben olyan (családtagok, barátok) akikre örülnének a szeretetednek. Ne ők legyenek érted, hanem te értük.

Az is jó módszer ha kineveted magad. Ha kívülről látnád magad egy filmben... lehet, hogy egy vígjátékhoz jobban passzolnál, mint egy életrajzi drámához.

Ha sportolsz, jól kihajtod magad, az is segíthet talán.

Mindenesetre ez még nem a világ vége.

2009. júl. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keresd fel azt a helyet ami a legközelebb áll hozzád és egyedül tudsz lenni. Üllj le. Nyugodj meg. és szépen sorban kezd átgondolni az életed. Mindennel nézz szembe amit halogattál vgay féltél tőle! Mindennel! És keresd a megoldás kulcsát. Állíts fel egy fontossági sorrendet(munka,tanulás,barátok,család... stb..) és kezdj el velük foglalkozni. Tegyél rendet a szobádban, ha nincs. A szoba színe és kinézete hat az emberre. Gyakorta ha kupi van akkoroda bennt is kupi van... Biztos van olyan elfoglaltságod ami megnyugtat... ha nincs, keress! Takaríts, varrj, rajzolj... amiben kiélheted magadés megnyugtathat... Ilyenkor egy háziállat sem rossz ötlet ha van! Dédelgessd és mondhatod neki is nyugodtan ami a szívedet bántja! Na, és ez mind szép és jó, de semmire nem mész egyedül! Kell valaki(anya,apa,tesó,barát), valaki bizalmas, akivel megoszthatod és segíthet! Ki kell adnod mindent magadból előtte! Mindent pozítívan nézni!!!!! rengeteget segíthet hosszútávon! És az első commentelőhöz csatlakozva: fogalálkozz más problémáival! ezért is jó másnak elmondnai, mert ő is elfogja mondani, ami őt bántja! És máris láthatod, hogy másnak is rossz! Átlagos ez a tiniknél... Nekem például kb félhónapja pánikrohamaim vannak minden felkelésnél.. sokszor már attól félek megáll a szívem... nem tudom miért, hogyan, de ienkor minden felfordul :S na, jobbulást és hamégsem sikerül mindenképp mond el aszüleidnek és együtt probáljatok közös nevezőre jutni! :S:)
2009. júl. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Nekem is hasonló rossz érzéseim vannak... Én ilyenkor Tv-vel terelem el a figyelmem, vagy netezek, tinimagazint olvasok, vagy a telefonom babrálom és kutyázok. De sajna néha még ezekkel sem sikerül elterelnem... hmm... tornázhatnál is, én is szoktam, vagy hallgass zenét.De ne olyan "siratósat" hanem jó pörgőset! ;) De ha ez sem segít akkor pszichológushoz lenne érdemes járnod.. én is jártam :D
2009. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget, főleg a 2. segített sokat, majd igyekszem,

az a baj hogy én nagyon sok dolgot próbáltam, nagyon sokat nézek filmet, olvasok, rajzolok, régen bevált de mostanában már nem bírok koncentrálni semmire..

Azért igyekszem, azt hiszem a fejemben kéne elrendezni egy csomómindent.

2009. júl. 13. 22:25
 6/16 anonim ***** válasza:

12:18-as vagyok

igen, pontosan így van, ahogy mondod...

talán megpróbálhatnál lemenni alfába

2009. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Erről tudsz nekem írni bővebben?

Mert azt se tudom pontosan mi ez, azt főleg nem hogy hogyan kell 'lemenni' : )

Előre is köszönöm.

2009. júl. 14. 12:38
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát, én nem csináltam, csak olvastam róla.Lényegében olyan mintha meditálnál, ellazul minden porcikád, nyugodt leszel, de hogy hogyan kell azt ne kérdezd :D de itt ezen az oldalon is megtalálod, ha beírod a keresőbe(a menü alatt) hogy: "hogyan tudnék lemenni alfába?" itt kiad 2 kérdést és azokra katt. :)

remélem tudtam segíteni :D

2009. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
annyit tudok még, hogy sokat kell gyakorolni, könyből lehet gazán megtanulni :)
2009. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2009. júl. 15. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!