Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mániás depressziót lehet...

A mániás depressziót lehet gyógyítani magunktól?

Figyelt kérdés
Gyógyszerek nélkül lehetséges?

2012. júl. 15. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
2012. júl. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha súlyos a probléma, akkor biztos hogy nem. Saját példámról tudom hogy időnként sikerül pozitívba átterelni a gondolatokat, de ez az időszak tartson bármeddig is, iszonyatosan törékeny lesz!

Én rászántam 1 évet az életemből arra, hogy magamtól oldjam meg a problémáimat, de butaság volt. Félreértés ne essék, nem lehetetlen, de ha már "mániás depresszió"-ról beszélünk, akkor te magad kevés vagy hozzá.

A kérdésed második felére ismét a saját példámmal válaszolnék. Én háziorvosomnál kezdtem az egész történetet, megkértem hogy írjon beutalót, és ajánljon egy jó pszichológust. Mindenféleképp pszichológussal akartam "kezdeni" mind1 volt milyen szarul vagyok. Saját elmondása szerint is a pszichiáterek nagy része ad egy marék gyógyszert, és elvan intézve.(Ugyanakkor a gyógyszer nem szünteti meg a depressziód okát) Tudtam, amikor rendes pszichológust kértem (és kaptam) ő úgyis tovább fog küldeni pszichiáterhez, ha úgy látja gyógyszeres kezelés kell, vagy akármi. (erre nem került sor)

A lényeg, hogy én 1 évig próbálkoztam, végül rá is ment 1 évem, és inkább rosszabbul lettem, mint jobban. Javaslom, hogy Te ne kövesd el ezt a hibát. Sokkal könnyebb segítséggel. Hidd el, tapasztalatból beszélek.

2012. júl. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
A mániás depresszió, vagyis a bipolaritás az elmezavar. A gyógyszer pont az okait szünteti meg, ugyanis agyi funkciózavar okozza, tehát nem lelki eredetű.
2012. júl. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Mindenképpen külső segítség kell. Szakorvos. És majd ő megmondja mire van szükséged.
2012. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!