Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy nem tudok sirni?

Normális, hogy nem tudok sirni?

Figyelt kérdés

Történik valami ammi miatt sirnom kellene,pl:meghalt nagymamám,akit nagyon szerettem,és nagyon fájt,de képtelen voltam sirni...pedig néha érzem, hogy jobb lenne...kiadni magamból...de nem megy...

Szakitottunk a barátommal, akit szintén nagyon szerettem, de ugyanez a helyzet...Talán ha sirnék könnyeben tul tenném magam ezeken...Mi lehet az oka?


2012. júl. 15. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom. Talán kemény vagy.
2012. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most halt meg a Nagymamám. Borzalmasan szomorú vagyok miatta. Nem tudom elhinni, feldolgozni. Csak a temetésén sírtam, de akkor rengeteget. Azóta érzem, hogy mindjárt kitör a zokogás, de nem tud.

Vannak szakaszok az életünkben, amikor érzelmileg össze vagyunk zavarodva, törve. Ennek esetleges jele lehet az, hogy nem tudunk sírni. Nem találjuk a választ a miértekre. Nagyon nehéz, de túl kell esni rajta. Az élet megy tovább, nem ragadhatunk a jelenben.

2012. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon ismerős.

Nekem is lenne min sírnom, a saját bajaimon, mégsem vagyok képes rá.

Ami érdekes benne, hogy 1-2jóbarátom problémáján meg vissza kell fognom magam, hogy ne kezdjek el sírni.

Egy időben visszafolytottam a sírást, talán azért van mostanában így, hogy akarnám, de nem megy. Csak más fájdalmán.

2012. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is régebben visszafolytottam...és nem akartam sirni...De most innen szemlélve a dolgokat, jobb volt ugy...
2012. júl. 16. 08:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Velem is detto ez van:/ Elég mély depresszióban vagyok, sorozatos tragédiák miatt. Nagyon tudok szenvedni, de sírni nem bírok. Lehet, hogy azért, mert mindig elfojtottam és már "megszoktam". Elég rossz, mert bármennyire utálok sírni, azért néha jó lenne. Én sem tudtam sírni, amikor Anyu meghalt. Vagyis akkor igen, de utána mintha elvágták volna. 4 hónapon keresztül le volt blokkolva minden érzelmem. Mikor a Barátnőm halt meg, akkor is idő kellett, mire feljött a fájdalom.


Szerintem azért nem tudsz sírni, mert annyira fáj az adott dolog, ami miatt sírnod kéne, hogy leblokkolsz. Legalábbis én mindig úgy érzem, hogy fojtogat, mindjárt kijön, de annyira fáj valami itt bent, hogy már sírni sem bírok:/ Lehet, hogy egyszercsak majd kijön Belőled, mikor nem számítasz rá. Velem is néha ez van.

2012. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindig segitek valakinek tultenie magat valamin...de magamnak sosem tudok....Talán majd rgysze...ahogy mondod, amikor nemis számitok rá...
2012. júl. 18. 10:18
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos ha nagy fájdalom éri az embert, akkor sír. De van olyan óriási nagy fájdalom, ami olyan nagy, hogy sírni sem tudsz. A sírás nem a végső jele a fájdalomnak, van olyan fájdalom, ami olyan nagy, hogy a sírás sem jön ki az emberből, annyira szenved.
2014. márc. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
A szaraz konny befele verzik.
2018. márc. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én se tudok.
2018. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Korábban végtelenül érzelmes embernek tartottam magam, és sírtam, amikor egy zene olyan jó volt, mikor egy film megható volt, vagy mikor egy számomra kedves embernek baja esett. Viszont volt egy törés az életemben, ami olyan mélyen belém hatolt, hogy azóta képtelen vagyok a sírásra. A terveim javarészt nem sikerültek, a barátnőm kisemmizett, a családom, és a barátaim is elfordultak tőlem, és egyedül maradtam. A hab a tortán a mániás személyiségzavarom,ami hol jobban, hol rosszabul a padlóra gyűr. Egyetemista voltam, és nem szerettem az egyetemet. Rossz osztálytársakat kaptam, és természetesen az anyag sem felelt meg az igényeimnek. Most van egy feleslegesnek érzett diplomám, amivel nem tudok mit kezdeni, mert isten igazából nem értek a tanult dolgaimhoz. Ezt megspékeli az, hogy a depressziótól nem tudtam kilépni az iskolából, a családom pedig semmilyen módon nem támogatott. Mindeközben nem tudtam otthon lenni, és két családtagomat vesztettem el, szinte ugyanazon időben. Már csak szeretnék elmenekülni ezektől az emberektől, egyáltalán nem érzem magam otthon.Talán ez lehet a legnagyobb oka annak, hogy elhatalmasodott az érzelmem rajtam. Elképzelhető, hgy mind várunk arra, hogy kikerülhessünk ebből a mókuskerékből, és zokoghassunk egy jót. Én ezt gondolom.
2020. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!