Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem depressziós vagyok....

Szerintem depressziós vagyok. Mit cisnáljak, ha nincs orvos?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem az élethez még meghalni sincs erőm. Nincs bennem életkedv ha értitek. És állandóan rossza kedvem évek óta nem voltam boldog.:( 16 éves lány
2012. júl. 17. 00:08
 1/8 anonim válasza:
Szomorú ilyet hallani egy 16 éves lánytól. Bár én is hasonló cipőben jártam. Miért mondod, hogy nincs orvos?
2012. júl. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is átéltem ezt néhány éve, engem az agykontroll technikák, és a megfelelő étkezés húzott ki ebből (Meglepő, hogy mennyit számít).

21f

2012. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi számít megfelelő étkezésnek?
2012. júl. 17. 01:46
 4/8 anonim válasza:
57%

Én is 16 vagyok, lány. Viszonylag rendszeresen, hullámokban tör rám a depresszió és sokáig nem tudtam vele semmit sem kezdeni, de egy jó ideje már megtaláltam a nekem megfelelő kezelést. Így egész hamar le tudok nyugodni, de persze ez nem egy végleges megoldás. Az egész úgy van kitalálva, hogy ne legyen szükségem hozzá társaságra. (Eléggé magányos típus vagyok, a barátaim pedig amúgy is messze vannak tőlem). Íme az én receptem:

1. - bőgd ki magad. sírás közben megnyugszik az ember, de arra vigyázz, hogy szülők, barátok, stb. ne lássanak, mert akkor jön megint az, hogy "minek sajnáltatod magad???". Amíg el van borulva az elméd, úgyis sak rossz godolatok törnek elő belőled, amik eltaszítják az embereket.

2. - Írj egy lelkifröccsöt! Öntsd ki a szíved magadnak, szedd össze a gondolataidat. Ez szokott nekem a legtöbbet segíteni, mert nagyon szeretek fogalmazni. Aztán majd hónapok múlva előkerül, elolvasod, és csak nevetsz rajta egy jót.

3. - Moss arcot, csináld meg a hajad olyan szépre, amilyenre csak tudod, öltözz fel csinosan, olyan cuccokba, amiben igazán önmagadnak érzed magad. Ha kell, végigpróbálhatod a teljes ruhatáradat is, a tükörben nézegetve magad pedig nőni fog az önbizalmad.

4. - ha már jobban érzed magad, menj el boltba és vegyél magadnak süteményt vagy valamilyen bonbont. Ne sajnáld a pénzt, ha valami drágát kívánsz meg, akkor vedd meg azt! A hétköznapokban én is spórolok, de ilyenkor rámfér egy kis luxus.

5. - hazaérve a csoki egy részét edd meg, de hagyj egy keveset, hátha majd még egyszer rosszra fordul a hangulatod.

6. - találj valami elfoglaltságot. Én olvasni vagy főzni szoktam (no meg természetesen csokit eszem), de mostanság inkább elkezdtem sógyurmából ékszereket gyártani, körmönfonni meg hasonlók. Jót tesznek ilyenkor az amolyan hogyan élhetsz vidáman?-könyvek is (pl. Andrew Matthews: Hallgass a szívedre - nekem nagyon sokat segített). Hallgass olyan zenét, amit szeretsz (de ne a szomorú számokat!), írd le a szövegüket, amit nem értesz, fordítsd le.

7. - ha már elég erősnek érzed magad, próbáld meg magad vidámnak mutatni és lehetőleg közösségbe menni! Jó lépés ilyenkor elmenni egy táborba, esetleg találkozni a régi legjobb barátnőddel, akit 1000 éve nem láttál. Ez nálam nem játszik, úgyhogy ilyenkor max msn-en beszélgetek néhány barátommal, ha ott vannak.

8. - És mindeközben próbáld meg viccesen felfogni a dolgokat. Pl. amikor egy eléggé nehéz időszakomban kémiából kaptam egy egyest (amúgy szinte csak ötöseim voltak addig), eldöntöttem, hogy megünneplem: fogtam magam, vettem 3 óriási szelet süteményt magamnak és 1 tábla pattogó cukros milkát. Aztán ezt elújságoltam a kollégiumi tanároknak és csak nevettünk egy jót. A süti végül nem fért belém, ezért elajándékoztam... Azóta az a nap egy kedves emlék a számomra.

Vagy, a napokban is volt egy depressziós időszakom: fogtam magam, elhatároztam, hogy facebook-függő leszek, de csak egy hétre!!! Minden este éjszakába nyúlóan beszélgetek a tőle 100 km-re lakó barátaimmal és ez igazán jót szokott tenni. Közben pedig szép nyugodtan elkortyolgatok egy üveg karamalz sört. És még az is ebbe a időszakban volt, hogy teljesen egyedül ültem otthon és elhatároztam, hogy megeszem az összes fokhagymát, ami itthon van (nagyon szeretem a fokhagymát, de a szaga miatt sokszor le kell mondanom róla), és teleettem magam fokhagymával.

Remélem, segítettem. Amiatt, hogy nem voltál boldog, ne aggódj, én eddig csak egy álmomban éreztem olyan igazán nagy boldogságot (kb. 4 éve), de már haladok ahhoz, hogy ez az életben is megvalósuljon.

És bocsi, amiért ilyen sokat írtam.

2012. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó? Te depis vagy?:O Ezt nem hiszem el,azok alapján amit leírtál boldognak kéne lenni az életednek!
2012. júl. 17. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Igen, ő is depis, akár csak te. És ezt a módszert ő találta ki magának, ellene. Akár a Münchaisen báró, aki saját magaát húzta ki a bajból, a saját hajánál fogva. Érted? Kicsit tenni kell érte. csak el kell kezdeni.... Ülj neki most! Tedd magad csinossá, kedvessé. Csak egy fésű, és egy tükör. Kezdd el most.

2012. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Úristen, 16 éves vagy!! Akármi is történt Veled még előtted az egész életed! Bármi lehetsz és bármit megtehetsz! Rengeteg lehetőséged és esélyed van és lesz még a boldogságra! Ne add fel! Az a legrosszabb! Tudom, ebben a korban sokminden kuszának tűnik, de csak Rajtad múlik, hogyan szemléled a világot! Be happy! :) Tégy azért, hogy jobb legyen!
2012. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A 4. válaszolónak!!!!

Nagyon jó kedvre derítettél! Abból amiket leírtál csak azt tudtam levenni, hogy az élet szép és mindenre van gyógymód csak mindenkinek más... :-)

Az elmult napokban nagy baj történt... Nem tudom túltenni magam rajta de szerintem elmegyek a héten fodrászhoz és enni fogok valami nagyon finomat! :-)És már semmi nem lehet olyan rossz..

2013. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!