Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magam. Mit csináljak?

Vagdosom magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nem vagyok emo és meghalni sem szeretnék, mielőtt valaki ezzel esne nekem.

Egyszerűen úgy érzem hogy jó hogyha megvágom magam, és annál jobban tetszik, minél jobban vérzik. Nem tudom hogy ennek lelki okai lehetnek-e, mert nem csak akkor vágom meg magam ha valami baj van.. néha akkor is, amikor csak úgy jól esik. Félek hogy ebből nagyobb gond lesz? Mit csináljak?



2012. júl. 24. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz.
2012. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Keress valami jobb szórakozást/elfoglaltságot.
2012. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem ilyen durván, de ha nagyon-nagyon magam alatt vagyok, akkor megyek tetováltatni, ha régóta töprengek rajta, de nem akarózik menni, olyankor meg kicsit jól esik a fájdalom, tudom hülye vagyok...
2012. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1. Keress fel egy pszichológust. Vele mindent megbeszélhetsz, és jobban is ért a témához, mint mi.

2. Ha már nem befolyásolja a hangulatod, amikor megvágod magad, egyszerűen csak élvezed a vért és a fájdalmat, akkor miért nem keresel vmi erőszakosabb sportot? Box, kickbox meg a durvább küzdősportok. Tudom, nem egy tökéletes megoldás, de társadalmilag sokkal elfogadottabb, mint annak a látványa, ha valaki vagdossa magát.

2012. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ne csináld, én a suli meg a szüleim miatt kezdtem el, és még máig látszanak a nyomok, több mint fél év után, és lehet h sosem fog elmúlni. valszeg ideges vagy, a pillanatnyi fájdalom segít leküzdeni a szorongásod, a vér látványa egyfajta "megerősítés" h elég jól csináltad, mert vérzik, hagyd abba, kezdj olvasni, nézz utána a neten (falcolás, vágások) és legyen vmi hobbid
2012. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Én 4 éve csinálom, és csak azt tudom mondani, hogy komolyan hagyd abba. Először is el kell határoznod magad, mert anélkül hiába akarsz leszokni, ha nem akarod igazán, és nem látod a negatívumait. A vagdosás semmit nem old meg, csak a feszültséget csökkenti, ami így is, úgy is gyűlik benned, de a valódi ok megmarad. Van valami mélyen eltemetett problémád? Szülőkkel, otthon, stb? Ha megérted azt, hogy a vagdosás semmit sem old meg, és, a hegek megmaradnak, és sok problémád lehet belőle, akkor felfogod azt is, hogy mennyire értelmetlen. Elmehetsz pszichológushoz, bár én nem javaslom, rajtam nem segített, csak rontott, de lehet, hogy rajtad fog, nem akarlak befolyásolni. De a pszichológus miatt nem fogsz leszokni, és a pszichológus nem fogja megoldani a problémáidat, csak a helyes irányba terel. Nem tudom mióta csinálod, de ha még nem régóta, akkor most állj le vele, és gondolkozz el. Ha gondolod szívesen segítek, írhatsz privátot. :)
2012. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Évekig vagdostam magam, és csak azt tudom tanácsolni, amit már mondtak: hagyd abba! Tényleg nem vezet semmi jóra. A legmélyebb "művem" hege még most, két év után is látszik a csuklómon, ez mellett pedig rengeteg kisebb heg van. Akaraterő kell, én már régen abbahagytam, de még most is sokszor eszembe jut, már a kezemben van a kés, de magamra szólok, hogy nem, nem szabad.

Keress helyette mást, amiben kiélheted magad, annyiféle hobbi létezik. Ha rád jön, nézz tv-t, vagy olvass valamit, ami eltereli a figyelmed. Én általában kimegyek a természetbe, és megvárom, míg elmúlik.

2012. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó! Aki ezt nem csinálta nem érti. Nem csináltad, ezért nem érted. Ha nem érted ne ítélj el olyat, aki csinálja/csinálta, mert nem érted, hogy miért, nincs jogod elítélni, mert nem tudsz semmit a dolgokról. Annak aki csinálja nem lesz jobb attól, a tudattól, hogy más egészséges testet akar. Valakinek csak ez az egyetlen mentsvár. Ne haragudj, de szerintem az ilyen hozzászólások felháborítóak.
2012. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ember értéke ott mutatkozik meg, hogy hogy bánik a kicsivel ( vagy épp beszél róla/vele).

Te pedig kérdező gyorsan fejezd be, mielőtt még nagyon rászoknál, és addig örülj még nincs rá nyomós okod :) nekem erre nem volt választásom, mert képtelen voltam feldolgozni valamit és remélem veled még hasonló sem történik.

Legyél inkább a barátaiddal vagy csak kösd le magad, rajzolj, hallgass zenét, sportolj, ahogy én teszem :)

2012. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Lehet ezt még nem olvastad.

2012. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!