Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok létezik...

Ti mit gondoltok létezik ilyen "betegség tudat"? És, hogy lehet ebből kijönni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ,hogy ha valaki krónikus beteg legyen az akármi (majdnem) akkor előjön egyfajta ilyen mentális állapot ,hogy a fő gondolata a betegség és ehhez igazítja az életét. Például : ha már csak egy csúnya náthát veszünk... én pl ha nagyon náthás vagyok akkor is egyfajta más "tudatállapotba" . Persze nemtudom erre a megfelelő szót. De például ha valaki mondjuk rákos ( nem úgy hogy végső stádiumú) akkor is megváltozik a gondolkodás módja nem?
2012. júl. 25. 19:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy épp egy pánikbeteg , én ismerek egy olyan srácot aki - persze tök normális ez csak egy hülyesége - néha szinte emberként kezeli a betegségét például " most nem öltözök ki ennyire mert majd a pánik úgy is elintézi ,hogy sz*rul legyek és bla bla" Mert mit képzel ő hogy majd a kis pánik manó azt gondolja ,hogy áhhá hát ha így kiöltözél majd én pokollá teszem az estét... vagy mi ? Csak aztán kijött ebből és azóta már nem ilyen. De amikor beteg volt akkor "óvatos" volt az egész gondolkodás módja még örülni sem mert mert félt hogy egyből rosszul lesz. Meg például elég volt megemlíteni ,hogy "görcsöl a lábam" neki is elkezdett, vagy épp szédült egy kicsit már ráparázott és csak rosszul lett.
2012. júl. 25. 19:49
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm ez nagyon érdekes! szerinted ez az amiről beszélek?
2012. júl. 25. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!