Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez az érzés?

Mi lehet ez az érzés?

Figyelt kérdés

tegnap hányingerre bevettem egy daedalon tablettát, majd elaludtam. Két óra mulva felébredtem és mint minden gyógyszer, ennek is volt mellékhatása. Iszonyúan bágyadt voltam és mikor mozogtam, vagy beszéltem, mintha nem is én lettem volna, erősen álmodás érzésem volt kb 1 óráig.


természetesen ez még rendben van, de nekem ilyen érzés előfordult már MÁSKOR IS, amikor meg nem vettem be gyógyszert, csak egyszerűen fáradt voltam. olyankor kb 5 10 percig volt. Tehát nekem ezek az érzések korábban már előjöttek spontán is, ezért jártam orvosnál. Most az az elmélet, hogy vagy derealizáció, deperszonalizáció, vagy pedig valamilyen epilepszia féleség. (EEG negatív lett)

Tehát mi lehet ez az érzés és mi lehetett tegnap, vagyis hogyan függ össze???



2012. júl. 31. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy túlhajszolt?
2012. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Elképzelhető, hogy egy kis enyhe derealizációd, deperszonalizációd volt. Gyógyszer mellékhatásaként előfordulhat. A legjobb,ha nem is tulajdonítasz neki jelentőseget, inkább ne próbáld megfejteni. Akkor kell foglalkozni vele, ha esetleg visszatér ez az érzés.
2012. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második, bocs nem gyanusítani akarlak de szerintem nem olvastad végig a kérdést vagy a magyarázatot. Nekem ez már évek óta visszatér, és most gyógyszerre is jelentkezett amin nem lepődtem meg csak így tudom azonosítani az érzést, mert gondolom hogy gyógyszerrel lázasan előfordul ilyesmi másokkal is. Amúgy szóljak az orvosomnak (pszichiáteremnek) erről a gyógyszeres esetről (is)?

kösz a válaszokat

2012. aug. 1. 20:53
 4/8 poiu ***** válasza:
Síma hányingerre nem szokás Daedalont bevenni. Ha nem repülsz, a hányingernek oka van. Ezzel kéne először foglalkozni - szerintem.
2012. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" ilyen érzés előfordult már MÁSKOR IS, amikor meg nem vettem be gyógyszert, csak egyszerűen fáradt voltam. "


Mennyire voltál fáradt? Ha több napja nem aludtál rendesen, vagy kimerítő munkát végeztél és legszívesebben beestél volna az ágyba, akkor ez normálisnak mondható. Ha viszont aludtál előző éjjel csak délutánra kissé alábbhagyott az energiaszinted és akkor jelentkezett, akkor érdemes lenne kideríteni a probléma okát.


"Amúgy szóljak az orvosomnak (pszichiáteremnek) erről a gyógyszeres esetről (is)? " Természetesen, minden ilyesmiről számolj be neki, így ő is jobban átlátja a képet, és jobb megoldással tud előállni. Ezek fontosak, ne hallgasd el.

2012. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha előző éjjel nem aludtam, vagy előző 2 éjjel. (csak akkor volt)
2012. aug. 24. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Na hát akkor nem kell csodálkozni... :)

Komolyra fordítva, ilyen esetben ez normálisnak tekinthető, másokkal is elő szokott fordulni. Erre az orvos is azt fogja mondani, hogy először rendezd az életedet és pihenj, addig nem küld mindenféle vizsgálatokra (azok a gépek drágák, nem szívesen kapcsolják be nyomós ok nélkül, ráadásul nem is mindenhol van megfelelő eszköz).

2012. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is pont ez volt ettől a gyógyszertől! Reggel mentünk a piacra és valamiért hányingerem volt. Sztem már akk is refluxos voltam, csak még nem tudtam róla vagy nem volt olyan durva és ettől volt a hányinger, néha szokott... De ez pont akkor lehetett kb. amikor a posztot írtad, 2012 körül. Szal bevettem egy daedalont, mert anyám mondta, h az majd jó lesz... Hát nem volt, alig bírtam fent maradni! Rohadt sz.rul voltam, kb. félig aludtam, úgy vonszoltam magam, amikor hazaértünk le kellett feküdnöm aludni! Azóta nem szedem azt a sz.rt! Nagyon ijesztő volt!
2021. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!