Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám lehet, hogy depresszió...

Anyukám lehet, hogy depressziós? Aggódom érte, nagyon szeretem.16/L

Figyelt kérdés

Szerintem anyukám depressziós(sok jel arra mutat és nem is csodálom ha az..).

A szüleimnek már régebben amikor kisebbek voltunk már akkor is voltak anyagi problémáik.

Anyának rossz volt a régebbi melója,de nem a munka miatt,mert azt szerette volna,de a kollégái csaltak,hazudtak,kihasználták.....stb...

anya most januártól volt munkanélküli akkor sokszor ment oda hozzám és nekem eltudta mondani a problémáit,mindig meghallgattam. Sokat veszekedett vele az apa,az anyagiak miatt,és anya már úgy érezte,hogy "apa" már nem szereti,ő mondta nekem,én erre csak azt mondtam,hogy ő is nagyon feszült és ideges,ahogy én is (akkor én is dolgoztam,még suli mellett is,hogy besegítsek)szóval sokszor én nyugtattam meg anyát,és én voltam az akinek nyugodtan elmondhatta a problémáit,és tanácsokat is adtam neki,bár nem vagyok pszichológus,de szerintem jól esett neki,hogy elmondhatta nekem a problémáit.Engem meg nem zavart,pedig természetesen én is nagyon stresszes voltam-vagyok a suliban utáltak,aztán elfogyott az önbizalmam,meg nekem is rossz volt az ami anyának is....

amikor anya megnézte,hogy felvették-e akkor én is ott ültem mellette és mindketten nagyon izgultunk,és amikor megláttuk,hogy mit ír az üzenet akkor mindketten nagyon megörültünk. :)

júniustól már dolgozott egy pszichiátriai otthonban,aminek nagyon örülök,azt mondja,hogy tetszik neki a munka,és vannak jó sztorik is. :)

eleinte még nehezen ment neki mármint,még egyáltalán nem volt hozzá szokva,mert nagyon fárasztó a munka.

Reggel 4:20-kor kel,mert korán indul a busz és egy óra az út odáig, és még sokat kell sétálnia a busz meg állótól.

és munka után még haza jön..... szóval a korán kelés miatt is nagyon fáradt.Mire haza ér én felseprek,elmosogatok,főzök,takarítok ,meg ilyenek,mivel apa is sokat dolgozik és edz is ezért a házi munka az enyém,de amikor anya haza ér akkor nincs megelégedve a sok takarítással....

Van a Balatonon egy nyaralónk és most onnan jár ki dolgozni,mert onnan csak 20 perc az út és elég 6-kor felkelnie és hamarabb "haza" is ér.Anya nem szeretné,hogy amikor ő kint van akkor mi is kint legyünk,mert azt mondja,hogy nyugalmat szeretne.

Amióta az anya dolgozik azóta nem beszélünk egymással,kivéve amikor rajtam vezeti le a feszültségét.

Volt olyan amikor fontos lett volna anyával beszélnem,de nem akart meghallgatni,és még többször próbáltam vele beszélni,de nem hallgat meg,vagy azt mondja,hogy most hagyjam..ezért már hiányzik a társasága,nagyon.

én nem vagyok depressziós,de rendszeresen van rossz kedvem,szinte minden nap,és nem tudok aludni,napi 3-4 órákat alszom (a sok gondolatok nem hagynak aludni)

és főleg most ebben az időszakban jól esne tőle egy-két ölelés.



2012. júl. 30. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben ezt odaadnám neki! Ettől nincs anya, aki ne érezné magát lényegesen jobban, és Te is boldogabb leszel! Sokkal hasznosabb, mint hogy megírjuk, hogy "igen, az" vagy, hogy "nem az". hm?
2012. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
azt még megszerettem volna kérdezni,hogy tudnék e neki segíteni,hogy neki is jobb legyen.mert úgy érzem,hogy elege lett belőlünk.
2012. júl. 30. 15:41
 3/21 anonim ***** válasza:
Inkább áruld el, mi a bajod azzal, amit írtam, mert az értelmetlen káromkodásból nem derül ki.
2012. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Közben eltűnt, amire válaszoltam, de a kérdés azért áll.
2012. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
ezt temat pedig csak vele kellene megbeszelned.a depresszio nagyon komplikalt dolog ,nem lehet csak ugy eldonteni valakirol. ahoz sokkal tobb info kellene mint amiket lertal. olvass rola a neten,vannak fennt tesztek azok alapjan tobbet tudhatsz. fel a fejjel! vannak sokkal de sokkal nehezebb helyzetben elo emberek es ki kell tartani akkor is. tudom ez nem vigasz es mindenki a sajatjat erzi.sajnalom! ennel tobbet innen nem tudok segiteni es szerintem mas sem! ne legyen eleged az eletedbol ,inkabb legyel buszke magadra hogy ennyit segitettel anyudnak. az elet megadja a jutalmat erte ,hidd el!
2012. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat az elősző káromkodásaimért!

és köszönöm,hogy ennek ellenére is válaszoltatok!

Tényleg bocsi!-most már lenyugodtam!

inkább nem is arra lennék kíváncsi,hogy depressziós e,mert tudom mi a depresszió,és szerintem depressziós.

Arra lennék kíváncsi,hogy én tudnék e valamit segíteni anyának,hogy jobb legyen neki is,mert úgy érzem,hogy így "elvesztette az anyai szerepét",dolgozik és az jó,de nincsen lánytestvérem és néha csak ő tudna nekem segíteni,és mégsem számíthatok rá,így már nem is várom el tőle,de ha most is hajlandó lenne leülni és beszélni velem akkor az neki is és nekem is jó lenne.

Szerintetek én tudnék neki valahogy segíteni,hogy ne legyen mindig olyan feszült és ideges?

nagyon boldogtalannak látom én őt,úgy látom,hogy nélkülünk jobban érzi magát,amikor Balatonon van,mert mi nem vagyunk ott.

2012. júl. 30. 16:29
 7/21 anonim ***** válasza:
Egy dologban biztos lehetsz: nem azért érzi magát jobban ott, mert nem vagy vele. Nem is tudom, ezt miből gondolod... Illetve dehogynem... lényeg, hogy nem miattad depizett, és hát akárhogy is nézzük, neki kéne Téged fölnevelni. Amíg nem találkozol vele, leszünk a barátnőid, de ezt beszéljétek meg, mert nem az a fő baj, hogy távol van, hisz telefonon is elérhetnétek egymást, hanem az, hogy még azt is gondolod, hogy nem vágyik a beszélgetésre veled.
2012. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
szeintem csak idore van szuksege. viszont ha tenyleg depresszios orvoshoz kellene mennie. anelkul az ido sem segit! sajnalom,nincs jobb otletem. egyebkent en is diagnosztizalt depresszios vagyok mar 12 eve. ismerem a hullamokat,neha meg gyogyszerrel egyutt is ramjon az egyedullet vagya ,nem tudok a bajaimrol beszelni masokkal foleg nem a szeretteimmel. nem konnyu neki sem biztosan! ne eroltesd a beszelgetest vele mert csak rontasdsz a helyzeten.kitartas,turelem ,megertes! erre van szuksege!
2012. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

most rosszabb,mint amikor munkanélküli volt,mert akkor beszélgetett velem és nekem el mondta a bajait,és az megkönnyebbülés lehetett,mert együtt éreztem vele,én mindig megértem még akkor is,ha nincs teljesen igaza.

Rájöttem,talán csak magányra lehet szüksége,mert azt tudhatja,hogy én meghallgatom,mert amikor munkanélküli volt akkor mondta nekem,hogy többet beszélek vele és meghallgatom őt,és az nagyon jól esett nekem.

Szerintem akkor számított is rám :) és én ahogy tudtam megnyugtattam.

ha most tényleg magányra van szüksége,akkor az nem tart örökké ugye?

2012. júl. 30. 17:02
 10/21 anonim ***** válasza:
persze hogy nem! de sajna muszaj orvoshoz mennie! gondolom azert beszelsz vele semleges dolgokrol?!
2012. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!