Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírják ki a függők,...

Hogy bírják ki a függők, mentális, pszichés, stb. betegek párjai, rokonai a "nem segítek" segítést?

Figyelt kérdés

A (volt) párom egy idő után fura ciklikusságba került. Minden ősszel kétségbeesetten szeretett, tavaszra elhidegült, szakított. A 3. év után feladtam, de borzasztóa szenvedek, mert nagyon szeretem, megint újrakezdené, és ellen kell állnom, mert tudom, tavaszra megint a szakításig jutna.

Nem tudom, ez milyen baj lehet nála, de olyan nehéz keménynek, elutasítónak lenni. Még bocsánatot sem kér soha - mintha eszébe sem jutna. Közben sajnálom, megszakad érte a szívem.

Azon gondolkodtam el, milyen lehet, mikor pl. egy anya belátja, hogy a függő, beteg, stb. gyerekén nem segíthet, csak ha "sorsára hagyja". Hogy lehet kibírni? Van, aki él(t) át közületek ilyet?


2012. aug. 24. 19:13
 1/6 anonim válasza:
0%

Én eleve nem kezdenék párkapcsolatot olyan emberrel aki a fenti kategóriák valamelyikébe is beletartozik.

El kell tudni fogadni, ha családtagról van szó. A legnagyobb segítség sztem az, ha olyan közösségbe járhat, ahol hasonló emberekkel ismerkedhet stb.

2012. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mindig tudsz mindent előre...
2012. aug. 24. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves elsö: igen sok ember NEM úgy születik, hogy függö, hanem valamikor késöbb válik azzá. Amikor valakivel kapcsolatot kezdesz, nem tudhatod, hogy 1-2-5-10 év múlva merre fog változni, és beleeshet valami ilyesmibe is.


Sajnos nem egyszerü kibirni, a legtöbben feladják, mert másként tényleg nem lehet rajtuk segiteni, de csak tétlenül nézni sem könnyü.

2012. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Ehhez jó emberismeret szükséges és nem kellenek hozzá évek, hogy felismerje az ember mi a helyzet (néhány alkalomból lehet tudni). Egy kapcsolatban nemcsak az érzelmekkel, sőt elsősorban nem az érzelmekkel, hanem az ésszel kell jelen lenni.
2012. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fél éve derült ki rólam, hogy depressziós vagyok, kényszeres beteg, zavart szorongással és pánikbetegséggel küzdök. Gyógyszereket kellett szedjek, pszichológushoz járok. A barátaimtól nem kell semmiféle különféle segítség, ugyanolyak vele mint eddig ( a párom is ) , egyszerűen ha látják, hogy rosszabbra fordulna a kedélyállapotom, akkor próbálnak felvidítani, megkérdezik, hogy szeretnék-e beszélgetni, mi vidítana föl, stb, de nem ugrálnak körbe, amiért hálás vagyok! Ha másképp kezelnének, pl nem mernének akármit elmondani nekem, mert kiborulok, az nekem sem esne jól. Már a gyógyszereimet sem kell szednem, és egyre jobban vagyok! Ezen csak én tudok változtatni, és a pszichológusom segít ebben, akinek ez a szakmája. Kívülálló sajnos, nem sokat tehet.


22/L

2012. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valóban nem lehet mindig egyből tudni hogy valakinek valami lelki vagy egyéb baja van, és érzelmileg igen labilis.Nekem mindig azt tanították hogy szeretettel meg lehet változtatni még a legkeményebb embert is. Nemrég összeismerkedtem egy rendes aranyos emberrel. Idővel észrevettem hogy valami nem stimmel, de nem ítéltem el és megpróbáltam elfogadni. Sajnos akkor van a gond amikor az egyén nemfogadja el a segítőkezet, mely valóban segítőkéz és nem sajnálkozó. Szerintem aki próbál segíteni annak jobban fáj a hiánya, vagy a visszautasítása mint akin segít. Aki érzelmileg csappongó az legfeljebb úgy nyugtázza hogy egy baráttal vagy emberrel kevesebb. Aki megpróbált segíteni és elfogadni az úgy érzi kudarcot vallot és ráadásul ha valóban őszintén segíteni akart akkor sajnálja az egyént is és szenved az elutasítástól. De az is igaz hogy ha az egyén vagy nevezzük függő magán nem akar segíteni akkor minden hiába..... Bár én nem értem meg hogy egy barát, vagy társ, vagy csak szomszéd, ismerős baráti támogatását miért kell elutasítni.Aki kitaszítva, vagy másnak érzi magát annak egy jó szó, egy baráti mosoly, egy segítőkéz nem ér semmit?
2012. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!