Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság, vagy más megoldás?

Öngyilkosság, vagy más megoldás?

Figyelt kérdés

Egész nyaram pokol volt, tesóm korházba, elvesztettem 3 barátnőm, anyám mindig baszogat. Elegem van. Nemrég történt valami, ''csináltam valamit'' amit anyám úgy vett mint egy nagy hazugság, es lilára vert, a barátaim mind azt mondják, hogy aproság, és nem kellett volna ekkoa ügyet csinálnia belőle.

Mindig is utáltam, mindig baszogatott, hogy nézzek magamra, hogy nézek ki, és hogy nem vagyok jó semmire, meg hogy baj van az agyammal, tökéletlen vagyok és hülye. Folyton ezeket vágja a fejemhez. Most is itt fekszik mellettem és legszivesebben véresre verném, de sajnos nem tehetem. Tegnap este úgy megvert egy bottal, hogy a hátam tele van lila foltokkal, a bal akor alig tudom mozgatni, ráadásul még a lábam is fáj, és ma egész nap azt kellett halgatnom, hogy semmire se vagyok jó.

Sokat gondolok az öngyilkosságra, régebb már volt pár kísérletem...

Az egyetlen aki életben tart az a barátom, nagyon szeretem, és hallani sem akar arról, hogy meg akarom tenni, azt mondta, hogy ha megteszem egész életében utálni fog... Ő az egyetlen aki most számit, a családomtól hányingerem van, csak apám beszél úgy velem mint egy normális emberrel...

Ez mellett még a házból sem mehetek ki, hogy esetleg kikapcsolodjak egy kicsit, egész nap néznem kell anyám pofáját, és halgatnom, ahogy csúful beszél velem. A barátommal sem tudok találkozni, telefonon amit tudok beszélni vele.

Tegnap éjjel előszedtem minden gyógyszert, és egy üveg pálinkát mellé, aztán eszembe jutott a barátom, végűl csak egy nyugtatót vettem be és lefeküdtem.


Mikor kést látok, érzek egy hajlamot, hogy megfogjam és beledöfjem anyámba... Kezdek elmebeteg lenni, nem bírom már idegileg.


2012. szept. 3. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Mindig van más megoldás, neked például egy pszichológus kéne sürgősen.

De inkább egy pszichiáter.

2012. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Az öngyilkosság nem megoldás hidd el...minden meg fog oldódni...próbálj meg ne foglalkozni anyuddal, hátha akkor észreveszi magát... és barátodnak igaza van gondolj rá :)) ne csinálj semmi hülyeséget... ha azt írod h apud normális veled akkor már csak azért is tartsd magad :)) apuddal és a barátoddal együtt megoldjátok
2012. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de leghamarabb csak 2 hét múlva tudok pszihológushoz menni, pszihiáterre meg nincs pénzem...
2012. szept. 3. 20:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség lenne ezért megölni magad, verd agyon anyádat inkább.
2012. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
20:58 hidd el legszivesebben azt tenném, de akkor valószínüleg elmegyógyintézetben kötnék ki, amit nem szereték...
2012. szept. 3. 21:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal a pszichiáter is TB-támogatott.
2012. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Neked kéne pszichológus 1. válaszoló bmeg!
2012. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenkinek más más képpen, de sajnos megvan a saját problémája. Most mesélek rólam Neked. Kb. 4éve minden megváltozott az életünkben, anyám pasijától el kellett költöznünk ( és addig és előtte is nagyon jó anyagi háttér volt mögöttünk, így nőttem fel olyan 14 éves koromig ) és bekerültünk egy lakótelepre, a magánházból. Nem vagyok már kényes, régen az voltam, csak furcsa volt ahhoz alkalmazkodni, hogy régen magánház, most pedig 1 30négyzetméteres lakás rabja vagyok. Nyakunkon a hitel több 10évre. Anyámnak azóta volt 1 párja, akit nagyon csíptem, de váratlanul meghalt. Ott össze omlott újra minden, a sulijaim rettenetesen el lett szúrva. Most 20évesen újra kezdem az iskolát, de mellette dolgoznom kell. Sőt meg is büntetett a rendőrség 5000ft-ra, szabálysértésért. Nincs pénzem befizetni, abból se tudom mi lesz. Na de most eléggé kósza a sztorim, mert káosz van a fejemben, rengeteg elintézendő dolgom van még. Ez alatt az elmúlt 4-5 év alatt a mennyből talán a pokolba kerültem, de még ennél is lehetne rosszabb. De rossz is. Rászoktam a xanaxra, lassan 8 hónapja napi 2-3Mg, de szarabb napokon megeszek akár 6-7et is, rá 1-2liter borral másnap meg azt se tudom mi történt. Igen, ez az én kis menekülő útvonalam. Nap mint nap gyötör az, hogy öngyilkos leszek, de nem tudom miért. Nem akarok, de mégis. Néha akarok, de inkább mégsem. Változó. Mint ahogy ezt épp írom is. A te helyzeted sem egyszerű, sajnállak. De irígyellek is, hisz van 1 barátod aki szeret. Én nekem nincs barátnőm, mert nincs önbizalmam, nincs sok pénzem, nem vagyok kigyúrva stb. De próbálom magam nap mint nap pozitív dolgokkal tele önteni, mégha sokszor van olyan is, hogy csak 2 kiflit tudunk enni 1 nap. Vagy csak 1 tányér levest. Mindent meghálálok. Néha követek el a saját szememnek bűnnek tűnő dolgokat, amiket megbánok és próbálom jóvá tenni. Össze vissza írok neked, de én is, mint te kétségbe vagyok esve. Talán sikerül megtalálnom az utam talán nem. Ha nem akkor úgyis beüt a vég, szerintem. Nem mondom, hogy sosincs késő... de próbálj ne öngyilkos lenni!
2012. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
21:04 nincs amit hozzáfűznöm, remélem jobb lesz neked!
2012. szept. 3. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság soha nem megoldás, csak elmenekülés a problémák elől.


Valóban pszichiáter kellene neked, minél előbb. Háziorvosi beutalóval gyermek- és ifj. pszichiáter. Minél előbb, annál jobb.

2012. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!