Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista vagyok szerintetek?

Alkoholista vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés
Naponta háromszor szoktam inni alkoholt, az étkezések után, illetve este a kocsmában még ledöntök egy két sört, meg néhány felest. Reggel pálinkát iszom, délben borozom, a vacsorához pedig általában unicumot, vagy valamilyen párlatot. Annyira nem szoktam részeg lenni, csak sokkal jobb hangulatom lesz tőle, de utálok kijózanodni, olyankor mindig csak a következő alkalmat várom.

2012. szept. 18. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nyilván ennek is vannak fokozatai, attól még h nem remeg a kezed ha nem iszod meg azonnal a felesedet reggel igen lehetsz alkoholista.
2012. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hát, próbáld ki.Ha holnap kibírod,hogy egy kortyot sem iszol,akkor talán nem.De ha csak egy felest is leguritasz akkor bizony alkoholista vagy.:/
2012. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
--és ha netán holnap kibirod akkor már ne csak egy napig huzd.bizony aki minden nap megissza a magét az alkohlista akár ha egy deci bor is az egész nap,akkor is.
2012. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatod alapján igen, alkoholista vagy.
2012. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha szenvedés lenne ezekről lemondanod - akkor az vagy.Nem természetes, hogy egy ember ennyit igyon naponta.
2012. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Mátyás3 ***** válasza:
0%
Ez kicsit soknak tűnik napi rendszerességgel nekem is. De ez semmiképpen nem alkoholizmus, az nem a sok ivástól alakul ki, hanem az egy örökölhető hajlam..
2012. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kalmj válasza:
53%

"utálok kijózanodni, olyankor mindig csak a következő alkalmat várom."


Ha már nem tudsz élni nélküle, akkor masszív alkoholista vagy. :)

2012. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Az alkoholizmusnak vannak árnyalatai és amit írsz, szerintem az már nem is határeset. Mióta tart, hogy ilyen rendszerességgel iszol? Érdemes lenne olvasgatnod a témában. Rettentően megterhelő a szervezetnek ez a napi szintű fogyasztás. Gondolkoztál azon, hogy mit pótolsz az alkohollal vagy mi okoz nehézséget, ha nem iszol? Nekem is voltak problémáim az ivással, az AA csoportok váltak be legjobban. 26 N
2012. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Milyen sok új dolgot tanul itt az ember XD Az alkoholizmus nem a sok ivástól alakul ki hanem egy örökölhető dolog. -.-

Az esetleg örökölhető h az adott embernek milyen az enzimkészlete és milyen gyorsan bontja le az alkoholt, nyilván kisebb az esélye annak h egy olyan ember lesz alkoholista aki nagyon rosszul érzi magát másnap, de az még nem evidens h ha vki bírja a piát az alkesz lesz. Ez egy egyéni döntés.

Egyébként van rá gyógyszeres kezelés is, és sok más terápia, ami szintén egy döntés.

2012. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 poiu ***** válasza:
Absz alkoholista vagy. Tényleg van öröklött hajlam - de bárki lehet függő. A függőség lehet fizikai (remeg a kezed, ha nem iszol) és lehet lelki (alkoholos állapotban érzed jól magad). Tök mindegy, hogy 1 napig vagy 1 hónapig bírod ki alkohol nélkül, ezzel a mennyiséggel és rendszerességgel a világ összes országában alkoholistának tekintenek az orvosok (akik maguk is alkoholisták, tehát tudják, miről beszélnek :-).
2012. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!