Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szociális fóbiás / önbizal...

Aki szociális fóbiás / önbizalom hiányos / szorongós az örökké az marad ugye? (18/F)

Figyelt kérdés
Mármint ebből tényleg nem lehet kigyógyulni ugye? Max jobb lesz egy kicsit vagy rosszabb de az ilyen már nem lehet normális ember. Ezt onnan tudom ,hogy én is az vagyok és már tényleg azthiszem mindent megpróbáltam hogy ezen változtassak de nem megy. Mitől alakult ki? Passz. De azt tudom józan ésszel hogy már semmi okom rá mert külsőleg arcra jól nézek ki és mivel sosem tetszettem magamnak ezért sokat edzettem és most már elég izmos is vagyok. Szerintem nem vagyok egy hülye gyerek sem sőt talán pont ez a baj.

2012. szept. 5. 19:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De ez (mondjuk most az iskolakezdés újra) már a sokadik alkalom ,hogy nyáron "képeztem" magam ,hogy na majd most jó lesz tényleg megváltozom és tényleg tudom majd élni az életem de nem. Nem tudok az emberekkel szót érteni hiába szeretnék nem megy. És mivel így élni nem lehet eléggé lehangolt lettem mert most még csak egy aprócska célom sincsen...Illetve ha lenne akkor sem érnék vele sokat mivel így tuti nem tudnék érvényesülni. Szerintem már sosem jön helyre az önbizalmam
2012. szept. 5. 19:55
 2/13 anonim ***** válasza:
Barátnőd van? Szerintem igazán sokat segít egy komoly kapcsolat. Nekem is az segített. Persze kigyógyulni teljesen nem lehet.
2012. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincsen. Vajon miért ?:)
2012. szept. 5. 20:13
 4/13 anonim válasza:

Ugyan ez van velem is :D annyi különbséggel, hogy én lány vagyok. Én is próbáltam már ezen változtatni, de nekem sem ment. Nincs sok önbizalmam, pedig azt mondják lenne mire, mert nem vagyok csúnya. Nem tudom, miért de egyszerűen, ha olyan emberrel találkozok, akit nem ismerek jól, nem tudok vele normálisan elbeszélgetni. Azzal viszont, akit jól és régóta ismerek..bármiről :) Nem szeretem ezért magam, de próbálom elfogadni, hogy ilyen vagyok...

18/L

2012. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

haha, én is ilyen vagyok... stresszes vagyok ha idegen emberekkel kell beszélgetnem,hogy milyen első benyomást teszek, meg ilyesmi. "megfelelési" kényszerem van, mindig azon aggódok, hogy vajon mit gondolhatnak rólam, meg ilyesmi, önbizalmam sincs túl sok, pedig sok lánynak bejövök, koromhoz képest nagyon fejlett fizikumom van, mivel 3éve a testépítéssel foglalkozom.


remélem idővel változik a helyzet, és gondtalanul tudok majd élni...

18/F

2012. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Secu ***** válasza:
Ugyanez van nálam is,amit ti leírtatok...Csakhogy nálam úgy érzem évről évre rosszabb,hiába határozom el, hogy változtatok..Ááááá,ezen lehetetlen!Nincs ötletem,semmi,hogy egyáltalán mihez kezdjek,mert ez sokáig nem maradhat így...Önbizalom?Soha nem volt!!!!Mindig olyan "barátokra" találtam,akik rontottak a helyzetemen,kihasználtak,eltiportak és utólag jövök rá mindenre. Ezáltal még zárkózottabb lettem és vannak napok,mikor az utcára sem vagyok hajlandó kimenni,mert úgy érzem, olyan ronda és szerencsétlen vagyok..
2012. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát igen :( Tényleg ez csak rosszabb lett nálam is , középsuli elején még jobb volt. És a legrosszabb ,hogy mindig elhatározom vagy hogyha történik valami olyan akkor " NA MOST" és nincs is rosszabb amikor újra ott vagy ,hogy megint egy szerencsétlen vagy és minden inspiráció odaveszett. Csak ott vagy egy társaságba és egyszerűen nem tudsz megszólalni esetleg elvörösödsz ha valaki szól hozzád válaszolsz valamit és utána nézed ,hogy vajon most jót mondtál-e? :( Tényleg vajon mi változtathat ezen és minek kell történnie? Nálam jövőre jönne (elvileg) az egyetem hát hogy menjek így el? Szenvedjek tovább?
2012. szept. 6. 19:36
 8/13 anonim válasza:

előző vagyok.


nem kéne foglalkozni a többiekkel, mi van akkor ha leégsz? semmi! ezt kéne magadba rendbe tenni, fejben dől el az egész, de könnyű ezt mondani, én sem tudom megoldani..

2012. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jah jah könnyű ez elméletben... :/
2012. szept. 6. 21:19
 10/13 anonim válasza:

3. vagyok. Én most megyek egyetemre és már nagyon félek, hogy milyen lesz. Nem akarom, hogy ilyennek ismerjenek meg...itt a lehetőség, hogy változtassak! De annyira gyengének érzem magam. Ott a sok nagydumás lány, akik mindig tudnak mondani valami frappánsat. Én meg...

De úgy állok neki, hogy meg kell mutatnom egy másik oldalam, hogy ne egy csendes lánynak ismerjenek meg.

Kicsit félek az emberektől, hogy milyenek lesznek. De főleg magamtól, hogy nem merem megmutatni nekik, milyen is vagyok valójában.

2012. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!