Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A társasági élet hiánya...

A társasági élet hiánya milyen problémát okozhat?

Figyelt kérdés
Fiuú vagyok, 25 éves,de inkább már a 26-hoz közlebb. Nincsenek barátaim,sem barátnőm. Meglehetősen gátlásos srác vagyok,ennek köszönhetően nem tudok kezdeményezni, nemhogy a csajozás,még barátkozás terén sem.:S Arra lennék kiváncsi,hogy lehet-e valami mentális jellegű bajom a problémám miatt.
2012. szept. 28. 09:15
1 2
 1/15 Antimod ***** válasza:
Igen lehet (pl. depresszió, szociális zavarok), sőt, szervi is. Persze van olyan ember, aki remeteként is jól érzi magát, de nagy összességében általában elmondható, hogy a társasági élet és a házasság meghosszabbítja az élettartamot, és minőségileg is jobbnak éli meg az ember az életét.
2012. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire tippeltem. Azaz semmi komoly.
2012. szept. 28. 10:26
 3/15 Antimod ***** válasza:

"Azaz semmi komoly."


Hát, ha azt nem tekinted komolynak, hogy az ilyen ember statisztikailag rövidebb ideig él, mint a "társasági", akkor nem.

De minden azon múlik, hogyan érzed így magadat. Persze teljesen őszintén megvallva, mert ha hazudsz magadnak, annak semmi értelme.

2012. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Vacakul,de hát nincs mit tenni. Errefele semmi értelmes,társas érintkezésre alkalmas hely nincs (eltekintve a diszkótól). Én meg nem vagyok egy bulizós fajta. otthon nincs netem,szóval a netes barátkozás is necces.
2012. szept. 28. 10:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltak, meg természetesen semmiféle problémát. Nem kell társasági élet ahhoz, hogy valaki jól érezze magát, sikeres legyen. Attól függ hogyan éled ezt meg. Ha nincs vele gondod, akkor ne rágódj rajta, mert felesleges, hiszen ez azt jelenti hogy jól érzed magad a mostani helyzetben.
2012. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt írod " Errefele semmi értelmes,társas érintkezésre alkalmas hely nincs (eltekintve a diszkótól). Én meg nem vagyok egy bulizós fajta. otthon nincs netem,szóval a netes barátkozás is necces."


Tehát a környezeted változtatásával valószínű ez is változni fog.

2012. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

1. Baromság, hogy a társasági emberek tovább élnek.


Ha mégis igaz...

2. Az az 1-2 év amivel tovább élnek, jelentéktelen.

3. Max annyi történik, hogy tovább marad öreg az ember. Öregként meg fölösleges tovább élni.

4. Az élet szenvedés. Vagyis minél tovább él az ember, annál tovább szenved.


Én is így vagyok vele, kérdező. Nincsenek barátaim, nincs barátnőm... senkim. Mindig egyedül vagyok. Ez már kb. 6 éve tart (általános iskolás korom körül kezdődött). Most 19 éves vagyok. Az élet fölösleges szenvedés. Ezért 1-2 éven belül megölöm magam. A halál a létező legjobb dolog, ami történhet az emberrel.

2012. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóval egyetértek. Én is 19 éves vagyok, és nekem sincsenek se barátaim se barátnőm. Viszont jó ha az ember egyedül van sztem. pl. nem kell senkihez sem alkalmazkodni, azt csinálsz amit akarsz stb, és nem stresszeled magad azon hogy most éppen melyik emberrel csal meg a barátnőm. És a stressz az viszont nem jó az emberre.

De ha az igaz hogy a társasági élet hiányában nem sokat fogok élni az sem baj. Ahogy az előző is mondta nekem ez az élet szenvedés, én öreg úgyse akarok lenni, inkább akkor a halál. Meg úgyis túlnépesedés van, nem ártok a természetnek azzal ha már nem léteznék sőt.

2012. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 agi91babe ***** válasza:
3%
Tudjátok mit? Húzzatok el egy szigetre és egyétek meg egymást! Vége lenne a szenvedéseteknek.....
2012. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elmennék én egy szigetre mondjuk a hawai-szigetekre. De ha erre lenne pénzem akkor arra is hogy kifizessek egy kb. óránként 8 ezer forintos pszichologust. Csak sajnos nincs.
2012. okt. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!