Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik butít kevésbé, az...

Melyik butít kevésbé, az antidepresszáns vagy a mérsékelt alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés
A kettő közűl kell választanom :( Mi ttapasztaltatok ?
2012. szept. 30. 23:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Jól van én ezt értem, ha megiszik az ember 1l bort mindennap az megárt kb 20 év alatt, de az antidepresszáns az mivel jobb ? He.
2012. okt. 8. 19:40
 12/19 anonim ***** válasza:

Napi 1 liter bor nem 20 év alatt árt meg...Hamarabb!!!

Igy simán lehetsz alkesz, mert ha a szervezeted hozzászokik,

nem lesz elég napi egy liter...több kell...

Antidepresszánstól se éreztem magam jobban.....

Még ronda felpuffadt is lett tőle az arcom.

Abbahagytam...

Néha én is szoktam inni, ha nagyon feszült vagyok..Kb. 2 hetente....

Kutya nekem nem vált be......

De a macska igen !!!!! Ez nem hülyeség....

2012. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha sokan nem tabuként kezelnék a pszichiátriai betegséget, hanem ugyanúgy, mint bármelyik másikat, és csak addig szednék a gyógyszert, amíg meg nem gyógyulnak, akkor nem írnának elbutulást, meg hozzászokást, meg elhízást.

Az alkohollal az a baj, hogy eleinte csak gyógyszerként iszogatod, majd megszereted. Az antidepresszánsra nem lehet rászokni, és nem is lehet megszeretni.

2012. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem értem én sem, hogy miért lesz felpuffadt az ember arca, de ezt mindenki megfigyelte.
2012. okt. 9. 21:35
 15/19 A kérdező kommentje:
Antidepresszánsal nem lehet úgy meggyógyúlni hogy ha leálssz ne jöjjön vissza a betegség és úgy kell szedni ahogyan az orvos tanácsólja.
2012. okt. 9. 21:36
 16/19 anonim ***** válasza:
Pontosan így van.
2012. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha még aktuális akkor válaszolnék.

Elöször is nem ártana tisztázni hogy a két szer hatásmechanizmusa nem ugyanaz!! Az antidepresszáns szerek hangulatjavítók, az alkohol pedig szedatív, nyugtató hatású (depresszáns) drog. A kettő hatása nem összekeverendő, mielőtt leállnátok egymással vitatkozni...

Az antidepresszáns a szerotonin visszavételéért felelős receptorokat blokkolja az agyban, így a hormon tovább marad a véráramban. Sajnos a szer nem képes megkülönböztetni a kibocsátó és visszavevő receptorokat, így egy időben gátolja az agy szerotonin termelését is.

Az alkohol megacélozza az információáramlás blokkolásért felelős idegsejtek közti kapcsolatot, így tompulnak a reflexek, a szellemi teljesitőképesség visszaesik, legfeljebb hullámokban térhet vissza a szer hatása alatt normálisabb szintre. A nyugtatók kábultságot okoznak, az antidepresszánsok nem.

Az alkohol az agysejteket pusztitja direktben, az antidepresszáns pedig a köztük lévő kapcsolatokat szedálja fel nagymértékben. Az alkohol idegméreg, amibe lassan belefojtod az agyad, elbutít, a tisztán látásod megszűnik, a gondolkodás nehezedre esik, még ha erőt is veszel magadon, sok alkohol elfogyasztása után már nem tudsz olyan logikai kapcsolatokat észrevenni, összerakni mint régebben. Az agysejtek nem termelődnek újra, kvázi "ennél csak hülyébb lehetsz".

Az antidepresszáns pedig szépen lassan felszeleteli a tudatod, egyre kisebb részekre, mikor már nem tudsz (és nem is akarsz!) mélyen gondolkodni, elvagy magadba. Nincs gondod-bajod, nem fáj semmi, de nem is örülsz semminek. Nem tudnak felizgatni a mély dolgok, ha meghal egy szeretted akkor szépen tudomásul veszed, ez van és kész, megtörtént. Ha bármilyen jó dolog történik az életedben azt sem tudod értékelni, tudomásul veszed hogy ez van és kész.

Tehát itt van a nagy különbség a két szer között: az alkoholtól elbutulsz, az antidep-től pedig zombi leszel.

Az alkohol súlyosan kárositja a szervezeted is, a májat erősen pusztitja a metabolizmusa, nem beszélve a bélrendszerről, a szívről, az izmokról, az idegrendszerről. Az antidep nem okoz ilyeneket, a testedet nem vágja tönkre.

A "jóindulatú" pletykákkal ellentétben én ugy tudom hogy az antidep is szeellemi-fizikai függöséget alakít ki, ugyanugy addiktiv akár az alkohol.

Ha a környezetre gyakorolt hatásukra vagy kiváncsi:

Az alkohol agresszívvá tesz, olyannyira addiktiv hogy súlyos függöség kialakulása után már ön- és közveszélyes az illető ha nem kap újabb adagot a szerből. Az antidep általában a szedés megkezdésekor mégjobban "leviszi" a személyt, felerösödik a depresszió, öngyilkossági gondolatok jelennek meg, amik a kitartó adagolás mellett végül halványodni kezdenek és szépen lassan "kiürül" az ember. A megnyugtató üresség marad csak, amikor végülis nem fontos már semmi és senki, nincs baj, ez a lényeg. Na mármost ha vannak akik fontosak neked akkor ők ezt a hidegséget megfogják tapasztalni rajtad és gondolom nem fog nekik jól esni. Kivülről tényleg zombi leszel, belülről minden rendben lesz.


A lényeg az hogy mind a két szer a sátán kutyája, csak az egyik egy pitbull a másik egy aranyos kis palotapincsi. De a lényeg a lényeg: te csak egy falat hús vagy nekik.


Személyes véleményemet még azért leirnám:

Én nem szeretnék soha az antideppel packázni, mert nincs kedvem lélektelen szobanövénnyé válni, akinek lassan eltelik az élet, úgy hogy kb fel sem fogta hogy élt. Ha ezen múlik, akkor maradjon csak a fájdalom és a kín és inkább szétdurranok mint egy vizeslufi, semhogy egy mállott sz*rdarabbá váljon a lelkem. Érezni rossz, érezni fáj, de érezni néha jó is.

Mellesleg én alkoholista vagyok, azt tanácsolom hogy inkább ne kezdj egyik szerrel se, keress valami más elfoglaltságot. Én már nem sajnálom magam, azért is iszom, tudom jól mi lesz a vége de számomra mindegy. Tudom jól hogy hova fogok kilyukadni, mennyire értelmetlen, jelentéktelen vagyok, nem hiszem és nem is akarom hogy megmentsenek. Ha te is igy vagy vele akkor megértem hogy nekikezdesz valaminek, és nem is itéllek el emiatt, de amig nem állsz ilyen sz*rul lelkileg addig inkább élj. Aztán majd lesz valami, de feleslegesen ne pusztitsd magad. Jó néha belefér alkalomadtán egy-egy kiadós beb*szás nem arról van szó, de ne add oda magad egy vérebnek sem.

Remélem azért elolvasod, üdv 23F

2013. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A mérsékelt alkoholfogyazstás EGYÁLTALÁN nem butít, FYI.


Nézz utána, hány diebetikus ajánlja a napi 3 dl vörösbort. Az egy dolog, ha te mesterséges alholoktól rúgsz be heti 4x, de ezt így, kijelenteni nem lehet.


Az antidepit meg rendszerint nyugtatóval írják fel. Csak a nyugtató butít elvileg. De az nagyon. Inkább gyógyulj meg ahelyett h kikerülöd a problémád Frontin/Xanax segítégével.

2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

JAh, ismét én: elfelejtettem mondani:

Énnekem is ezt ajánlották. Mediterrán diéta. Minden kárt helyreállít, amit a túlzott stressz (depresszió és pánikbetegség alatt) okozott.

Napi egy pohár vörösbor. ÉS még sokáig is élsz. Take it easy.


Mi a francot izgulsz? :D Nyugalom. Lehet épp ez a baj, hogy sokat izgulsz, ahelyett hogy Google a barátod lenne :D

Igyál kis bort esténként. Meg se fog kottyanni és alkoholista sem leszel ennyitől (kérdezz orvost ha nem hiszed)

2013. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!