Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy meg...

Mit csináljak, hogy meg merjek szólalni?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a nagyon nagy problémám van, hogy egyszerűen képtelen vagyok megszólalni az iskolában, órákon. Még azokon az órákon sem, amelyik tárgyakból jó vagyok! Leblokkolok és "begörcsölök" ! Járok szakemberhez is (több éve), de nem segít. Segített egy nagyon kicsit, de ennyi! Ebben nincs változás, és nagyon rossz, mert úgy érzem, hogy ÍGY nem akarok élni, és nagyon meg is gátol a "normális" életben. Mit tegyek, hogy bátrabb legyek, jobban merjek beszélni és nyitottabb legyek?

Esetleg van itt valaki köztetek, aki már volt ilyen helyzetben és valahogy "kilábalt" belőle? Ha igen, akkor írjátok le, hogy hogyan légyszi!! Vagy akkor is írjatok, ha van valami tippetek, ami beválhat, légyszi!

És légyszi csak normális válaszokat adjatok, mert egyébként is eléggé "kivagyok" már, szóval ne legyetek bunkók!

Előre is köszi!



2012. okt. 3. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor neked is valamilyen szorongásos betegséged van. Írtad hogy jársz szakemberhez, remélem ez a valaki egy pszichológus mert az ilyen eredetű problémáknak mindig belső mély okai vannak. Nem vagy esetleg pánik beteg, vagy csak ez az egy tünet van? Fontos hogy a szüleiddel jó kapcsolatod legyne és megtudd velük beszélni vagy akár egy jóbarát akiben megbízol 100%ig. Én 2 éve pánikbeteg vagyok csak nálam másfélék a tünetek.
2012. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod! :)

És igen, pszichológushoz járok, de jártam már pszichiáterhez is, meg előtte rengeteg másféle szakemberhez is, csak nem váltak be. Szorongásos betegségem az van, de úgy külön nem állapították meg nálam a pánikbetegséget. Más gondjaim is vannak, de ez az egyik legmeghatározóbb, ami miatt tényleg nem tudom normálisan létezni. (A másik meg a túlzott stresszelés és minden túlbonyolítása.) De egyszerre csak egy problémát akarok megoldani (persze tudom, hogy összefüggnek), de nem szeretnék mindent egyszerre.

Csak így már tényleg nehéz, én akarok beszélni! Csak egyszerűen érzem egy "falat", ami nem hagy megszólalni és már beleőrülök. Pedig mondom, azoknál a tárgyaknál is, amikben nagyon jó vagyok. És kikészít ez az egész. :S

2012. okt. 3. 17:04
 3/11 A kérdező kommentje:
*nem tudok normálisan létezni (bocsi az elírásért) :)
2012. okt. 3. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hány éves vagy?
2012. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

16 vagyok. Van pár ismerősöm, aki szintén hasonló helyzetben van, de ők sem tudnak változtatni. És nem értem, hogy nekem pl. miért nem tud a szakember sem segíteni normálisan, pedig tényleg elég régóta járok hozzá. És a szüleimmel nincs rossz kapcsolatom, megértenek (legtöbbször), és próbálnak tanácsokat adni, de nem nagyon akar beválni semmi. Ezért kérdezlek Titeket, hogy hátha tud valaki valami jobb megoldást, vagy esetleg tapasztalatból tudja, hogy mi a teendő. (Persze tudom, hogy mindenkinél más válik be.) De ki tudja, lehet, hogy valaki tud adni olyan tippet, amit eddig még senki nem mondott.

Tényleg fontos a segítség, mert így megőrülök. :(

2012. okt. 3. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Akkor már középsuliba jársz ezekszerint. Pedig ott általában az ember jól szokta érezni magát. Az nem tiszta hogy csak a suliban blokkolsz le vagy pl ha barátokkal beszélsz akkor is? Esetleg nincs valami kisebbkori trauma ami miatt kialakulhatott? Ilyenkor mindig a kialakulás okát kell megkeresni. Barátaid vannak a suliban? mert ezek is sokat jelenthetnek
2012. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Leginkább csak a suliban, legjobb barátokkal nem, de néha osztálytársakkal is. Szóval nem CSAK kifejezetten órákon van így pl.

Vannak ott barátaim, nem is egy, vannak legjobbak is, szóval evvel azért nem szokott problémám lenni, velük tudok beszélgetni. Traumám meg nem hinném, hogy volt, én nem emlékszem ilyesmire, persze tudom, hogy lehet olyan kis kori is, hogy nem emlékezhetek rá, de a pszichológus sem derítette ki, hogy volt-e vagy sem. Szerinte szinte az egész eddigi életem közrejátszik. :/

2012. okt. 4. 19:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom ha minden rendben az életeddel, én például tudom hogy mitől vannak a problémáim mégsem tudok segíteni rajtuk. valahogyan önbizalmat kellene szerezned. elfogadnod magad és nem foglalkozni mások véleményével :)
2012. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Azt én is tudom, hogy mik a problémáim, csak az eredetüket nem sajnos. Csak az a baj, hogy nem tudok mit tenni ellenük. :/

És nem tudom, hogy hogyan kéne növelni az önbizalmamon, meg hogy mit tegyek, hogy ne érdekeljen mások véleménye! :S

2012. okt. 4. 22:19
 10/11 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek a helyemben????!!
2012. okt. 5. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!