Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy valakinek...

Létezik, hogy valakinek egyszerűen elmúlt az életkedve?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok. Úgy tűnik, sínen van az életem: se anyagi, se fizikai, se magánéleti gondokkal nem küszködöm, van munkám, hobbim, csajom, baráti köröm. Mégsem éreztem magam soha boldognak, azt sem tudom, mikor örültem egyáltalán valaminek. Olyan, mintha érzelmileg teljesen kiüresedtem volna, és egyre gyakrabban merül fel bennem a kérdés, hogy van-e értelme így élnem tovább. A hozzám közel állókra való tekintettel, szóval gyakorlatilag kötelesség- és felelősségtudatból nem vetettem véget eddig ennek a vegetálásnak, de ez egyre kevésbé tart vissza. Lehetek még boldog valaha, vagy ez már veszett ügy?
2012. okt. 11. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt szokták depressziónak nevezni, bár én jobban szeretem ezt úgy hívni, hogy reálisan látod a világot :d


18/f/elmúlt-az-életkedve

2012. okt. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Úgy tűnik, sínen van az életem: se anyagi, se fizikai, se magánéleti gondokkal nem küszködöm"


"se anyagi"


http://www.youtube.com/watch?v=Y3P5pOIO6pc


"se fizikai"


http://www.youtube.com/watch?v=HFmQTT87nmc


"se magánéleti gondokkal nem küszködöm"


(Nos, ide most linkelhetnék Mónika show-s jeleneteket de azok felérnek még egy sorscsapással úgyhogy inkább hagyjuk. De neked legalább megvan az összes fogad - remélem - :D)


Egy dolog hiányzik: a kihívás. Tűzz ki új célokat, próbálj ki új hobbikat (ezáltal új ismerőseid is lesznek ami még pluszban hoz egy kis változatosságot). Azt nem mondom hogy a csajodat is cseréld le (csak ha boldogtalan vagy vele, akkor már úgyis megette a fene az egész kapcsolatot).

2012. okt. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 canadafan válasza:
szia! igen lehetsz, csak tenned kell az ügy érdekében. fordulj szakemberhez, egy jó pszichológus tud neked segíteni. plusz keress rá a Remotiv nevű készítményre, szintén segíthet.
2012. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek elmúlik az életkedve, azt úgy hívják: halál. Mindaddig amíg lefekszel és reggel fölkelsz, a tested és lelked kívánja az életet, ha pedig menned kell akkor meghalsz. Amíg itt vagy addig van életkedved, mert van oka annak, hogy élsz, máskülönben nem élnél.


Lehetsz e boldog? Arra vagy kíváncsi, hogy élheted e a mindennapjaid úgy, hogy extázist érzel? Igen. Sokáig tart ezt elérni? Személyfüggő. Én a leglehetetlenebb módon vegetáltam végig szinte az egész fiatalkorom, úgy, hogy jól néztem ki, a lányok szerettek és mindent megkaphattam volna mégis megmaradtam sokáig ebben az állapotban. Kilábaltam belőle? Nincs olyan, hogy "kilábalni", mert az élet egy állandó folyamat, semmi nem ugyan olyan egyik nap sem, csak a gondolkodásoddal teszed olyanná, igazából minden vibrál, így "kilábalni" sem lehet ebből, csak megtanulni másképp látni a dolgokat és akkor elérhetsz egy olyan állapotot, ahol mindent úgy élsz meg, mint a világ legnagyobb örömét, szex, beszélgetések, bulik, de akár még egy egyedül ücsörgést is a padon. Ezt kell megtanulnod, nem öngyilkosnak lenned..

2012. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Öregem, krva szar helyzetben vagy. Cseréljünk, lesz egy 51%-os munkaképesség csökkenési papírod, több éve nem lesz munkahelyed, még mindig a szüleiddel fogsz élni stb...
2012. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!