Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Tegyem meg?

Csapólégy kérdése:

Mit csináljak? Tegyem meg?

Figyelt kérdés
Április óta szurkálom magam, ami mostanáig vagdosássá vált.Itt interneten fordultam pszichológushoz de megszakadt a kapcsolat.Azóta bármikor eltudok hirtelen kezdeni sírni és akkor "rám tör"egy érzés hogy kárt kell tenni magamban.Nem tudom legyőzni.Istenhez,régóta nem szóltam (2-3 hete).Nem tudom,hogy Ő mit gondol erről,de azt tudom,hogy biztos nem tetszik neki.Majd lett egy barátom (az első) nagyon szerettem,de vele is hamar szakítottunk,majd pár hét múlva bezárt a házukba és molesztált.2-szer próbáltam öngyilkos lenni,mosószerrel de (szándékosan) nem sikerült.Nem vagyok emos ha valaki ezzel jönne,megvetem az 'emósokat'.Az életemet ennél jobban nem ronthattam volna el pedig még csak most lettem 13.Megoldás az öngyilkosság?Isten mit szólna hozzá?

2012. okt. 13. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is annyit mondanék, hogy AZONNAL SZAKEMBERHEZ KELL FORDULNOD!


"bezárt a házukba és molesztált"

Molesztált? Ezért tör rád a sírás! Nem tudod magad túl tenni a dolgon, ideges leszel és vagdosod magad! Hány éves volt az illető,aki molesztált?


Öngyilkos akartál lenni?

Mit szólnának hozzá a szeretteid? Eltudnák viselni a tényt, hogy a lányuk, akit felneveltek, szerettek, gondoskodtak róla, véget vetett az életének? Hogyan tudnának élni, miután látnák a lányukat, akit felneveltek holtan?

2012. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azonnal keress pszichológust a valóságban!

- az érzéseid miatt, hogy kárt akarsz tenni magadban ez ABSZOLÚT SÜRGETŐ

- ezen kívül a molesztálási élmény miatt is

2012. okt. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit durván fogalmaztál, mert a molesztálás szerintem nem élmény. Ennek ellenére a tanácsom ugyan az mint az előző két hozzászólónak. Azonal kérj segítséget. Ha mástól nem is a szüleidtől. Mond el hogy molesztálni akartak és ezért késztetést érzel az öngyilkosságra. Ha más nem is ők biztosan segíteni fognak, még akkor is ha nem túl jó a viszonyotok. Ilyen esetben az ember félreteszi a haragját és megpróbál minden segítséget megadni a geyermekének!!
2012. okt. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen molesztált,talán képes lett volna megerőszakolni is ha nem borul fel a szekrény..13 volt velem idős.Anya tudom,hogy kikészülne ha megcsinálnám mivel amikor megtudta hogy megint megvágtam magam már akkor is azt mondta,hogy ha még egyszer megteszem Ő is megcsinálja.Apám születésemkor elhagyott.
2012. okt. 14. 11:37
 5/8 anonim válasza:
Kérem nyugodjon meg, tisztítsa ki a tudatát, a gondolatait! Az öngyilkosság bűn, Isten szemében a legnagyobb. SEMMIRE SEM MEGOLDÁS. Mit gondol, az édesanyja örülne, ha magára hagyná?? Szerintem nagyon nem. Forduljon édesanyjához, támogassák egymást, beszéljenek meg mindent. A vagdosást fejezze be, mert komoly problémái is származhatnak belőle. Mikor magára tör az érzés, ne figyeljen rá, ebben lehet, hogy egy macska is segíthet. A barátait körültekintőbben válogassa meg és az ügyintézés egyetlen útja a hivatalos út (rendőrség, feljelentés...). Az orvosin egy csoporttársam mesélte, hogy volt egy haverja, akinek a szülei autóbalesetben veszítették életüket, senkinek sem kellett, árvaházba került, sokat bántották, egyedül volt. Egyszer azonban minden jóra fordult, talált egy barátnőt, később jól fizető állást és jó élete lett, tehát sohasem tudhatja, hogy mikor jön egy fordulópont, ami mindent megváltoztat. AZ ÖNGYILKOSSÁG NEM OLD MEG SEMMIT! Ha hisz Istenben, akkor tudja, hogy nem helyes az, amit tesz, ne tegye. Mindenkinek el kell vinnie a saját keresztjét. 422. ének, ez az Ön útja. Nyugodtan forduljon Istenhez akármikor és írjon itt is, soha sincsen egyedül! A vagdosást akármikor abba tudja hagyni, csak koncentráljon, akarja abba hagyni!
2012. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj.....

De mi bántja így a lelked, hogy képes lennél tönkre tenni magad és mindenről lemondani?:(

Mi rossz az életedben, mi hiányzik?

Mi jó abban, ha fáj neked?:(


Ja és ne csináld meg:(

2012. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne tedd meg! Semiképpen! Egy értékes ember vagy!!! Keress fel egy pszichológust vagy egy felnőttet, érett embert akivel megtudod beszélni a problémáidat. Tény hogy szörnyű lehetett amin keresztül mentél DE ez nem megoldás! És Isten szemében ez a legnagyobb bűn. Sajnálom hogy 13 évesen idejutottál, de ez nem a te hibád!
2012. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Borzalmas amiket leírtál egy 13 évessel. Nincs a közeledben barát, felnőtt, akire számíthatnál? Lehet az akár egy tanár is, vagy bárki. Sürgősen segítségre lenne szükséged. Nagyon rossz, ha az ember a szüleire nem számíthat.


Egyébként NEM rontottál el semmit! Nem te tehetsz róla. Nekem is nehéz gyerekkorom volt, az orvosok mindig azzal bíztattak, hogy tanuljak jól, erre koncentráljak és ha betöltöm a 18-at, utána már új életet kezdhetek. Nekem sokat segített, hogy volt pár művészeti ág, amibe belemerülhettem, kialakítottam egy saját kis világot. Felnőtt koromra minden jobb lett. Tudom, hogy idegen vagyok neked, de ha akarsz beszélgetni valakivel, nekem is írhatsz.

2012. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!