Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ekkora intenzitású érzelmi és...

Ekkora intenzitású érzelmi és szellemi zűrzavar 19 évesen "normális"?

Figyelt kérdés

Eddig nem beszéltem róla senkinek, azon az alapon tartottam normálisnak ezt a jelenséget, hogy az élet egy egyfolytában változó és sohasem állandó folyamat. Végzős vagyok, de hirtelen (ellentétben az eddigi évekkel) már nem vagyok olyan biztos a jövőt illetően, egyik nap mást, mondok, mint a következő nap. Hirtelen már nem is az lett a fontos, hogy mit tanuljak, hanem, hogy hol legyek és ott élvezni tudjam az életet, mert most nem élvezem, egyik nap úgy érzem számít a pénz és fontos, máskor meg elutasítom és azt érzem, hogy egy percet sem vagyok hajlandó áldozni az életemből ilyen felesleges dologra (sokat tanulmányoztam ezt a kérdést pedig). A szerelemben még nagyobb a káosz, egyik nap úgy érzem, hogy szerelmes vagyok egy lányba akivel összevesztünk hónapokkal ezelőtt és már nem beszélünk és emiatt szenvedek, letargikus vagyok, máskor pedig olyan lányt fűzök aki külsőleg annyira nem tetszik, de ígéretes jövő áll előtte és tetszik, hogy a karriert helyezi előtérbe és ez biztonságérzetet ad, mert én érzem magamban, hogy mekkora a káosz és félek az anyagiaktól. És még van egy lány, akit szeretek, ő még jóval fiatalabb, vele is nagyon jól érzem magam és úgy érzem, hogy mindhármójukat szeretem, tehát ez nem átejtések sorozata, mindhármójuk iránt érzek szerelmet más és más szinteken.


Mi történik? Mi lesz ennek a vége? Nem tudom eldönteni, hogy megyek a süllyesztőbe, vagy épp ellenkezőleg, lehetőségeket tartok fenn...



2012. okt. 20. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább a férfi dolga megteremteni az anyagikat, próbáld meg ezt sulykolni a fejedbe. Legyél kicsit ambiciózusabb, mert így egy lánynak sem fogsz kelleni. A lusta, puding férfiakat senki sem szereti.

Felvételizz, aztán ha sikerül, még mindig halaszthatsz egy évet, nem is ártana előtte dolgoznod, kicsit lefoglalnád magad a valós élet problémáival, és eszedbe sem jutna álmodozni olyan lányokról, akikkel valószínűleg nem is lesztek egy pár.

2012. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ma 12:34


Igen a férfi dolga, és erre is kondicionáltam magam, akkor viszont átestem a ló másik oldalára és érzéketlenné váltam, többek közt ezért is vesztünk össze azzal a lánnyal. Ha elkezdem hajtani a pénzt akkor érzéketlenné válok és azt érzem, hogy az nem az önmegvalósítás útja, én inkább hazárdjátékos vagyok. És ambiciózus vagyok! Vannak terveim, de nem olyan korlátoltak és behatárolhatóak, hogy "ügyvéd, orvos, hegesztő" stb, hanem ezeken kívül esik..


"kicsit lefoglalnád magad a valós élet problémáival"


Szerintem, pont, hogy az a valótlan élet. De ennek ellenére értem mit mondasz persze.

2012. okt. 20. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a férfi dolga megteremteni az anyagiakat és azok a lányok, akiknek van is valami a fejében, nem a pénztárca méretére buknak.

Kérdező, ha szerinted nem az anyagiak jelentik a valós életet (ezt vettem le a válaszodból), akkor ne azt hajszold.

Egyébként normális a zűrzavar, nálam is ez van, én is végzős vagyok.

2012. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ma 17:27


Nem a férfi dolga szerinted? Akkor kié? A nőé? :)

2012. okt. 20. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, mindkettőé.
2012. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!