Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges hazudozás esetén van...

Beteges hazudozás esetén van még remény normális életre? Persze orvosi segítség mellett. Milyen kezelést alkalmaznak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Az igazmondás, őszinteség zsigerből jön.Az őszinte ember még viccből sem képes hazudni, elneveti magát, elpirul. A nagy, fontos dolgokban is hazudozóban nem épült ki a fék, a gát, szemrebbenés nélkül hazudik, valahol jellemtelen. Nem orvos, hanem jellemformálás, erkölcsi fejlődés kellene hozzá, felelősségtudat kiépítése. Talán fejleszthető, ha "felnő" az illető, de ha a hazudozás örömet, sikerélményt, könnyű célhoz érést hoz neki, akkor jól elvan a hazudozásaival.
2012. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kellemetlen, rossz dolgokat okoz neki, szóval nem hiszem, hogy élvezi. Nagy valószínűséggel beteges hazudozó, mivel az alábbiak mind jellemzőek rá:

• A hazugságok nem megtervezettek és ösztönzőek

• Egy viselkedés megismétlődik többször is, hosszú ideig

• A hazugságok nem függenek össze külső okokkal

• A viselkedés talán nem mindig tudatos

• A hazugságok történetek megváltoztatva és/vagy más sztoriból adaptáltak


Pszichiáter segíthet? Mivel ez egy mentális betegség, nem hiszem, hogy egyedül vagy az én segítségemmel le tudná győzni, viszont nagy szükség lenne arra, hogy abbamaradjanak a "tünetek".

2012. okt. 8. 20:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Az okok feltárásában, elemzésében segítene. A kisgyermek is hazudik, nem rossz szándékból, valahol maga is elhiszi, hogy "szembe jött vele egy elefánt az utcán", a szülő meg csak nézi. Ez még élénk fantázia, konfabulál, ki fogja nőni, ha felnőtté válik. Nem akar ő átverni senkit, nem akar kárt okozni. De ha egy felnőtt SZÁNDÉKOSAN csapja be a párját,tudván tudja, hogy nem mond igazat, az valahol jellemtelenség, vagy fél, s inkább lódít, köntörfalaz, kiszínez, letagad. Az ilyen emberben meg lehet bízni? Az ilyen vállalja a tetteiért a felelősséget? Ezért kell kicsi kortól arra nevelni, hogy ha hibáztál- vállald a felelősséget. De a mai világot a hazugság tartja össze - legmagasabb szinteken is.
2012. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ő sem szándékosan hazudik. Teljesen spontán. Akkor át sem gondolja, mit mond, csak utána fogja fel a dolgok súlyát. Egy apró hazugságból hatalmas lavina lesz, mert a hazugságait újabb hazugságokkal próbálja leplezni.

Semmi remény nincs?

2012. okt. 8. 21:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Hány éves? Honnan tudod, hogy éppen hazudik? Élénk a fantáziája?
2012. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudnál példát mondani az ilyen kicsiből lesz a nagy hazugságra? Miért KELL hazudnia,az igazmondás mindig könnyebb, mint a hazugság? Az ember egyszerűbbnek látja, hogy igazat mondjon, mert nem kell észben tartania, hogy kinek, mikor, mit hazudott, az igazságra meg csak emlékszik az ember.
2012. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

36 éves. Mivel spontán hazudik, ezért voltak apró jelek, amiből rájöttem, hogy nem mond igazat. Sok kérlelés után beismerte, hogy igaz. Mondjuk megcáfolni nem tudta volna, hiszen logikus jelei voltak annak, hogy hazudik. Inkább beismerte. Látszik rajta, hogy őszintén megbánta.

Pl. Megszűnt a munkahelye. Azt hazudta, minden rendben. És hogy minden rendben menjen, nekem is mást mondott, mikor dolgozik, meg a szüleinek. Meg persze kitalált sztorikat, hogy mik voltak bent a munkahelyen.

Valamilyen szinten a vágyait váltja valóra, meséli el hazugságok formájában. Eléggé elkeseredett ember, megtépázta a sors, talán ezért alakulhatott ki a dolog nála.

2012. okt. 8. 22:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ez érthető. Annyira szégyelli "fogyatékait"= munkanélküli, hogy önmagát értékeli le, és a füllentésekkel, munkahelyi sztorik kitalálásával el tudja odázni a helyzetet, hogy ki kelljen mondania,végérvényesen szembesülnie azzal, amit maga előtt is takargatna. De ez nagyon veszélyes játék, hisz ha valakiben megrendül a bizalom, akkor lőttek annak a kapcsolatnak. Honnan tudhatnánk, mikor lódít, mert képes a hazug helyzetbe is beleélni magát, szeme sem rebben. Pedig a hazugság előbb-utóbb kiderül, a baj csak halmozódik, míg végül már maga alá temeti. És ráadásul 36 éves? Élete felét már leélte, ilyenkorra általában megcsontosodik az ember, ritkán formálható ellenkező irányban. A zsenge vessző hajlítható, de a faág az inkább eltörik, ha ellentétes irányba kényszerítik. Egy-egy rajtakapott hazugságnál elkelne egy beszélgetés, hogy mennyire megbántott, lenézett téged - ha a barátodról van szó. Attól, hogy munkanélküli, nem szereted kevésbé, hisz mindannyiunk feje fölött ott lebeg a veszély, de hogy nem méltatott bizalomra, az sokkal fájóbb, és sértő is. Persze az is lehet, hogy vezet az orrodnál fogva, szokása, hogy szédíti az embereket, hazudik, mert így lavirozik az emberek között. Nem minden az, ami annak látszik, vagy amit ő elmond magáról. Óvatosan és gyanakodva kell az ilyen embert kezelni!
2012. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ismertem valakit (már nem él, fiatalon meghalt, de ne vonj azért párhuzamot, hogy a te ismerősödre is ez vár), aki konkrétan bevallotta, hogy már lassan azt sem tudja, kinek mit hazudik. Ez az ember nagyon sokszor hozta magát legrosszabb helyzetekbe: elkótyavetyélte ingatlanjait, autóit, jó állását és sorolhatnám. Az élet rengeteg lehetőséget hozott neki, hogy újrakezdje és javítsa ki a hibáit. Próbálták rokonok, barátok visszaterelgetni, segítettek mentálisan és anyagilag is, rövid időre úgy tűnt, hogy sikerül, de végül mindig kiderült, hogy azt a javulást is csak megjátszotta és hazudta. Az ilyen emberek szerintem nem akarnak változni és sajnos a bűnözőkhöz hasonlítanám őket (vagy többségük az is), akik valljuk be, hogy nem fognak elmenni orvoshoz ezzel, de milyen orvoshoz is mennének, ez nem pszichológiai eset pusztán. Emberséget, erkölcsöt nem adhat egy kezelés sem. Vagy van, vagy nincs. Persze lehet javulni, de a beteges hazudozó nem akar javulni szerintem. Bár ne lenne így.
2012. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg az ex-barátnője vagyok. Mindketten szerelmesek vagyunk, látom rajta, hogy ragaszkodik hozzám és szeret. A tét én vagyok. Csak konkrét javulás esetén vagyok hajlandó megbocsátani neki. Együttműködőnek tűnik.

Ma beszéltem egy jó pszichiáterrel, hogy mi a probléma. Elvállalta. Holnap megyünk hozzá. Az első beszélgetésnél én is bent leszek, de úgy, hogy nem szólok bele. A továbbit rá bízom. De remélem megéri neki, hogy egy normális, stabil élete legyen, akár velem.

Nem akarom egy betegség miatt elveszíteni...

2012. okt. 9. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!