Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az, ha egy kicsit is...

Normális az, ha egy kicsit is belegondolok az életembe: nem látok kiutat és csak az öngyilkosság jár a fejemben? Akad, aki meghallgatna?

Figyelt kérdés
Bár melyik percben meg bírnám tenni és már többször tettem rá kísérletet, de a végén megfutamodtam, de érzem, hogy közelebb és közelebb van a "cél".

2012. okt. 20. 19:00
 1/7 tetris ***** válasza:
100%

Tegyünk egy gondolat kisérletet. Mondjuk, hogy vége az életednek. Mi lesz utána? Gondolod, hogy megáll az élet, mert te kiszálltál?

Bárki miatt is lennél öngyilkos, az az illető nem fog emiatt kiborulni. Talán rossz érzés lesz neki egy ideig, de aztán éli az életét tovább.

Arra gondoltál már, hogy mi marad utánad az édesanyád, édesapád, barátaid, szeretteid szívében? Pótolhatatlan űrt hagynál magad után. Ezt senki sem érdemelheti meg.

Próbára tesz az élet. De ez ilyen. Nincs olyan ember, aki legalább egyszer életében ne gondolkodott volna el azon, hogy van-e kiút. A legtöbb ember így- vagy úgy, de megoldja a problémáit. Ha fájdalom ért, ha becsaptak, ha csalódtál, akkor tessék meggyászolni, kiélni a fájdalmadat. Sírjál, panaszkodjál, írd meg egy naplóba az érzéseidet, mindegy mit teszel, de fel kell dolgoznod a bánatot, és aztán felemelkedni a földről, és továbblépni.

Senki, és semmi sem lehet olyan nagy probléma, hogy emiatt kiszállj az életből.

És mégegy: ha valami ok miatt félresikerül az öngyilkosság, lehet, hogy egy életre nyomorék leszel. Megérné?

Szükségünk van rád! Kellesz a hazádnak, a családodnak, a szeretteidnek, a barátaidnak!

2012. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha gondold írj nekem privit. Szívesen beszélgetek veled!
2012. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az elet szent csak egy van belole Ujrakezdeni mindig lehet De ha veget vetsz neki akkor nincs ujrakezdes.

A mai problemad 5 ev mulva rohogni fogsz rajta.

keress fel valakit aki segithet.

A ferjem hazassagunk elott mikor meg nem ismertem megprobalta gumibugyiban ebredt es nagyon szegyelte magat Osszeszedte magat ma mar csalados ember es nagyon boldog neha mondja mennyire orul hogy nem sikerult kilepnie ebbol a vilagbol mert akkor nem lettunk volna mi neki.Valahol var rad egy szebb elet egy jobb jovo.

2012. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztatásokat, segítséget :) Vannak még jó emberek a Földön.
2012. okt. 20. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak bizony, csak kevesen.

Fontos hogy megbeszéld megbízható emberekkel a problémáid, énis sokáig gondolkodtam azon, hogy ez az egyetlen kiút számomra (majdnem egy évig), neked nem ajánlom hogy ilyen hülye legyél, előbb ki tudsz jönni belőle pozitívabb gondolkodással, és ha amellett teszel is valamit azért hogy jobb legyen.

Ha gondolod nekem is dobhatsz egy privit.

2012. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
normális
2012. okt. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem írhatsz nyugodtan :) Én kiváncsi vagyok a problémádra, és szívesen segítek. Persze ha tudok.
2013. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!