Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lakótársunk mániákus? Vagy...

Lakótársunk mániákus? Vagy egyszerűen nem normális?

Figyelt kérdés

45 éves. az anyjáékkal él. Olyan mint, ha egy másik világban élne. Reggelente, mikor megy dolgozni, és át kell kelnie az úttesten 5 percig várakozik. Az nem érdekes hogy jön e autó vagy sem... ő ott áll és forgatja a fejét. Láttam már a városban, hogy a zebránál megálltak neki az autók, de ő a másik irányba fordította a fejét..és nem ment át.


Mikor hazaér úgy zárja be az ajtót, hogy 10 szer kinyitja és becsukja. Persze ez nem ennyire egyszerű, mert kimegy a lépcsőházba, és a villanykapcsolót 2szer fel le kapcsolgatja. Aztán bejön becsukja, megint kinyitja kilép, kinéz...lefele forgatja a fejét, mintha a lábtörlőt nézegetné. Aztán bejön becsukja..beteszi a kulcsot, kiveszi, kinyitja az ajtót, villanyt kapcsol...és ez így megy...10 szer egymás után..

Mikor az ajtót becsukja térdével nekifeszül, és háromszor megnyomkodja...olyan hülye...


Tök jó új ajtónk van. Amit írtó egyszerű bezárni, nem kell nekifeszülni, nem kell feszegetni a kilincset. Ez egy idióta.


Vesz répát. LErakja a konyhában a földre...félkörben, minden répa megfelelő távolságra van egymástól.


Vesz füstölt sajtot. Fél évig azt eszi. De nem csomagolja be, hanem kis tányérkára beteszi a hűtőbe, és ici pici szeleteket vág le. De az a sajt már annyira kemény, hogy elharapni nem lehet.

A citromot félbevágja, és azt is hetekig bent tárolja...


Fürdeni kéthetente egyszer, de akkor egy óráig...


JA!!! És reggel mikor megy el...az ajtóval ugyan ez a helyzet...csak kifelé :) Olyan jó felkelni rá hajnalban...



MI A BAJA ENNEK AZ EMBERNEK??????????


2012. okt. 26. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"45 éves. az anyjáékkal él"-én már itt elvesztettem a fonalat,most az anyjáékkal él vagy veletek?
2012. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van erre egy szakszó. Valami mentális zavar/betegség. Ellenőrzési kényszer. Nem rokkantnyugdíjas véletlenül? Nem jár orvoshoz? Ő most szomszéd vagy lakótárs?


OFF: Tanáromnak a kertszomszédja volt olyan, h vette a fenyőt és egész éjjel avval járkált ki-be, mert nem helyesen vitte be a fát.

Osztálytársnőm: Állandóan visszament, de vagy 20x megnézni, h nem hagyott-e el semmit. Meg sok más mindent csinált, de nem írom le, mert elég egyéni ne ismerjék fel.

Orvoshoz kellene az ilyeneket járatni, erről nem tehetnek, ez náluk egy KÉNYSZER. Mint, h levegőt kell venni, megfulladsz, ha nem veszel, Ők megfulladnak, ha nem csinálhatják ezeket meg tucatszor. Ez van sajna. Kezeltetni kéne.

2012. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ja, ti is az ő szüleinél laktok?


kényszerbeteg, nem mániákus

2012. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen elég valószínű hogy mániákus, cselekvés kényszere van és ehhez még lehet társul valami más mentális betegség is! Egyébként szerintem valamilyen "heppje" mindenkinek van egészséges keretek között, de ez már nem az amit leírtál! Te honnan tudsz ilyen részleteket amúgy? Elég részletes leírás. Meg miért lakótárs? Esetleg szomszéd nem? Vagy egy lakásban laktok? Amúgy szerintem nem "bántsd őt" és ne hívd idiótának, van neki elég baja szerintem, valószínűleg nem tehet róla!
2012. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jajj, azt akartam még hozzá írni, hogy 45 éves az anyjáékkal él. Tehát nem képes elköltözni, nem azért mert nincs pénze... NA... példa..egyszer feljöttek hozzá a szülei meglátogatták, és az anyukájával egy ágyban aludt..

Én elhiszem hogy szereti az anyját meg szoros a kapcsolat..de azért ennyire.

Minden este beszélnek skypeon vagy egy órát..és az anyjáék úgy beszélnek vele mintha 5 éves lenne.


Egy lakásban lakunk sajnos. itt dolgozik hétközben. Hétvégente meg hazamegy.


Kényszer... ez a jó szó rá..


De beteg...isteneeeeem

2012. okt. 26. 19:01
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem bántom egy szóval nem mondtam még neki ezeket. Nem is fogom, csak néha már nagyon kiborító, elhihetitek, hogy ráérnék aludni, meg lehetne is, ő meg...


És azért ha belegondoltok, az sem teljesen egészséges, hogy havonta egyszer viszi le a szemetet... Ő teljesen külön gyűjti tőlünk egy pici zacskóba. Eszik egy csomó gyümölcsöt, és rámennek a kis bogarak... na azért ez már nem túl kellemes... de tényleg nem bántom.

2012. okt. 26. 19:06
 7/13 anonim ***** válasza:
4-dik vagyok, megértem hogy idegesítő, nem lehet könnyű! De miért nem keresel akkor másik lakótársat?
2012. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ennyire félsz megkérdezni tőle, hogy miért csinálja ezeket?


A körbenézést meg lehet, hogy benézted és csak be akarsz magyarázni mindenféle betegséget neki, mert kötődsz hozzá a titokzatossága miatt. Arra nem gondoltál, hogy amiatt nézett annyira körbe, mert esetleg nézte, hogy jön-e a villamos/busz/más? Látta, hogy nem, ezért továbbment.

2012. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Milyen közös szállás ez, ahol laktok? Gondolom nem iskola, 45 éveseknek. És te miért laksz ott?

Másrészt, ha saját magát el tudja látni, akár ilyen kisebb hibákkal is, az már majdnem teljes élet. Sajnos vannak olyan betegek, akik ennyit sem tudnak élni az életből.

2012. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ő szegény kényszerbeteg! Te vagy idióta,egyből lehülyézed minthogy látnád, hogy mentális gondjai vannak!!!!Ha zavar költözz el vagy beszéld meg vele, hogy költözzön el ő!
2012. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!