Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan pánikbeteg...

Van itt olyan pánikbeteg akinek egyik fő tünete a megőrüléstől való félelem?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkának gondolom, és szívesen beszélgetnék róla, mert úgy érzem, hogy segítene!
2012. okt. 29. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én nekem inkább kontroll elvesztésétől való félelmem nagy, de szívesen beszélgetek
2012. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van ám. Írhatnál arról, miket csinálsz egész nap. Dolgozol? Ha igen, mit? Mióta mondják, hogy pánikbeteg vagy? Hogy viszonyulnak hozzád a barátaid, a szüleid? Van-e családod? Mi az, aminek a legjobban örülsz az életedben és mi az, aminek a legkevésbé? Mik az elmúlt éveid (mondjuk három) legfontosabb történései szerinted?
2012. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig az egyik fő tünet, vagy haláltól vagy megőrüléstől való félelem!

Anno nekem is ez volt. Ha jött a roham, úgy éreztem,hogy meg fogok bolondulni.

Aztán tudod mit csináltam. Elfogadtam! Rájöttem,hogy nyilván nem fogok sem meghalni, sem megbolondulni. Szép lassan kevesebb lett a roham is.

Van,hogy hónapokig elő sem jön. Aztán megint! Pl. tegnap este is. Egyszer csak a semmiből. Bár megfigyeltem,hogy akkor jön elő, ha rengeteg stressz ér, rövid idő alatt. Szóval most már igyekszem mondogatni magamnak, oké, ez a stressztől van, volt már máskor is, és mégis jobb lett!

2012. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szia!Most fogok elkezdeni dolgozni újra, hétfőn kezdek! Irodai munka lesz! 7 éve vagyok pánikbeteg, de "szakaszosan"! Vannak barátaim a családom bár kicsi, de normális! Tudják a betegségem, elfogadják és támogatnak! A kisfiamnak (4 éves) örülök a legjobban az életemben és hogy van egy szerető férjem! Az elmúlt három évben a legfontosabbak: nyitottunk egy zöldségest ami nem sikerült, szereztem gyes alatt két képesítést (pénzügy-számvitel, mérlegképes könyvelő, lecseréltük a tetőt, szigetelést és színt kapott a házunk (nekem ez is fontos)! Elárulnád miért kérdezed mindezeket?
2012. nov. 1. 08:49
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy mit csinálok egész nap! Felkelek, viszem a kisfiam oviba, utána főzök, házimunkát megcsinálom, netezek, megyek az oviba a kisfiamért! Hazajövünk és várjuk a férjem, este a szokásos vacsi, fürdés, tv, alvás! Most ez változni fog, már alig várom, hogy menjek dolgozni!
2012. nov. 1. 08:54
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a fő taktikám, hogy volt már máskor is, meg ha megakartam volna bolondulni már 7 éve megtörtént volna...! De nekem egész nap ez jár a fejemben, nem csak roham alatt. Mondok egy példát! Jár nálunk tejes autó ami zenél, amikor először hallottam lett egy pánikrohamom, mert az hittem, hogy csak halucinálom a zenét amit hallok...! Vagy ha látok kocsiból egy kutyát az út szélén, akkor olyan gondolatom támad, hogy az valóban ott van vagy csak odaképzelem! És ezer ilyet tudnék írni...
2012. nov. 1. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálam is van ilyen tünet (F/33).

Attól aggódok, hogy bezárnak majd egy gumiszobába, leszíjaznak és nem láthatom a gyermekeimet, mert közveszélyessé válok.

A pánikbetegségem 1,5 éve tart, a legkülönféle tüneteket produkálta. Amikor az egyiket legyürtem, akkor jön a másik. Halálfélelmem is volt, de most ez van...

2013. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 09angel09 válasza:
Nekem ,is elég erős az őrülettől való félelem,nagyon ilyesztő.
2014. febr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nalam egesz nap van mikor enyhebben mikor erosebben.nagyon nrhez birni ezt. Nalam 6 honapja tart.
2014. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nálam lassan már egy éve...! Létezik hogy ebből ki lehessen gyógyulni?
2014. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!