Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek miért az a törődés...

Valakinek miért az a törődés jele, hogy beleköt a másikba?

Figyelt kérdés

Gyerekeknél ugye valóban létezik ez a "meghúzom a copfját, mert tetszik" dolog. Bár őszintén, ennél sem értem, hogy honnan jön.. felnőtteknél pláne miért van ez?


Egyik ismerősöm csinálja ezt előszeretettel. Pl. rendszerint abba köt bele, hogy hogy mondok ki egy szót. Vagy szintén kijavít, ami inkább szőrszálhasogatás, mint baráti jó tanács, hogy máshol ne égjek be. De tudom/érzem, hogy ilyenkor csak "mondani akar valamit", heccelni, mert van, mikor alaptalan a szekálása. De hát nem az a hatás, mint amit ő vár.. bár nem is tudom ki várja erre azt, hogy a másik a szívébe zárja?


2012. okt. 30. 17:59
 1/8 shoona:D ***** válasza:
nem tudom hogy az ismerősöd miért csinálja ezt de a gyerekek azért mert így akarják felhívni magukra a figyelmet :)
2012. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, h máshogy nem tudja vagy nem meri kiejezni, amit akar-a törődést- ha tényleg ez van a háttérben. Lehet, h vmiért nem meri megcsinálni azt, h odamegy hozzád és megkérdezi, h jól vagy-e...Ez sokkal "menőbb" önkifejezés.
2012. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 shoona:D ***** válasza:
vagy egyszerűen csak így esik jól neki :) én is mindig megmondom amit gondolok mert így kényelmesebb
2012. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!


Hát őt biztos soha nem fogom megérteni, mert látszik, hogy pl. a csendet szeretné megtörni ilyen frappánsan. Meg röhög, mikor felhúzom magam (nem is kiröhög, hanem olyan jelleggel nevet rajtam, hogy "jaj, de aranyos, mikor mérges.") Persze, ha túllő a célon, akkor szabadkozik, hogy ő nem ezt akarta. De nem tudom kinek kényelmes, vagy menő bántással foglalkozni a másikkal.

2012. okt. 31. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:
A lelki sérült emberek ilyenek, valószínű, hogy gyerekkorában érte sérülés, és most nem tudja kezelni ezeket a helyzeteket, vagyis rosszul kezeli.
2012. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre igazán nagyon egyszerű a válasz. Félt téged. Félt, hogy a világban valahol beégsz a hiányos tudásoddal. Őt már a múltban biztos érték sérelmek ilyen téren /belenevelték a szülei. És nem szeretné, hogy te is átélhesd azt a "rosszat" amit ő. Ez tényleg a törődés jele.
2012. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért nem úgy van hiányos tudásom, hogy emiatt hatalmasakat tudjak beégni.:) Ha rosszul mondok ki egy szót, ne azt képzeld el, hogy fölcserélek betűket, vagy hantázok valamit, hanem van egy kis tájszólásom. (Bár már eléggé megkopott.) Pl. hosszabban mondok ki magánhangzót. Szerintem erre fölhívni a figyelmet nem kedves baráti féltésből adódik, hanem szimpla b*sztatásból. Pláne, mikor van, hogy tényleg "jól" mondom ki, és akkor is beszól, mert szerinte ez vicces.

És tényleg azt látom rajta, hogy azt várja, hogy ezen én hatalmasat nevessek és a nyakába ugorjak, hogy milyen jót mulatunk.. rajtam.

2012. nov. 3. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:
a viselkedése buta, és bántó. Szeret sértegedni téged, mert rajtad akarja törleszteni a kapott bántalmakat, amit nem tudott kezelni korábban. Tartsd magad távol az ilyen csipkelődő emberektől.
2012. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!