Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Hogyan lehet feldolgozni, ha nem sikerült egy vizsgám? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sokat tettem érte,de így utólag vissznézve úgy érzem,mégse.

Valahogy mindig úgy érzem,hogy bármit is teszek,ez elől próbálok menekülni.Hogy minden mozdulatom csak kertelés.Hogy én nem érek semmit ezentúl.Ismételhető vizsga,nem egyetemen (még nem járok oda),de...

Mit tehetnék?

(Szerintem ezek már beteges gondolatok)


2012. nov. 1. 21:06
 1/3 A kérdező kommentje:

Mármint úgy érzem,hogy maga a tény elől próbálok menekülni bármivel,amit csinálok és mindig ide térek vissza.

Meg rettegek már előre attól,ha rákérdeznek és azt kell mondanom,hogy nem sikerült...

2012. nov. 1. 21:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sírsz egy sort, aztán összeszeded magad és megpróbálod újra.

Egyetemen mindig jó jegyeim voltak, sosem buktam, még 3-asnál rosszabb jegyem sem volt (3-asból is csak egy...).

Aztán vagy két hét tanulás után egy félévi vizsgán megbuktam úgy, hogy végig azt hittem jól sikerült.

Hát eléggé összeomlottam. Egy nap bőgés, aztán összeszedtem magam és megcsináltam másodjára.

Nem kell túldramatizálni, nem az életed múlik rajta.

2012. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok/érzek, már lassan én sem merek belekezdeni semmibe, mert már eleve félek attól, hogy nem sikerül, és az mekkora szégyen. Páran már mondták, hogy egyáltalán nem az, csak én etetem be magamnak. Nem tudom, hogy neked honnan gyökerezik ez az érzés, de én az miatt lettem ilyen, mert mindig többet vártak el tőlem, mint amennyire képes vagyok.(lehet, hogy a nyomás miatt voltam mindig rosszabb mint lehetett volna...) Már ált. iskola alsó óta. Így felnőtt fejjel persze tudom, hogy mindent amit teszek magamért kell tennem/tettem, és nem kell érdekeljen más véleménye. De nekem nem nagyon megy ez a gondolatmenet sajnos. Túlságosan belém ivódott az érzés.

Hogy mit tehetnél jó kérdés, próbáld szerintem a felfogás módodat kicsit lazábbra venni, kevésbé törődni mások véleményével. Hátha neked sikerül, nekem nem jött be :/

22.f

2012. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!