Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ellenálló,...

Miért vagyok ellenálló, lúzer, ez genetika?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is. Nem vagy lúzer! Ha nem érzed magad jól a bőrödben, csináltass új frizurát, váltsd le a ruhatárad, fuss, sportolj, ...


Ha bármilyen értelemben is rosszul érzed magad, kezdj el pozitívan gondolkozni. Ismerd fel, miben vagy jó, milyen képességeid vannak, mikben vagy igazán tehetséges, milyen sikereket értél el, .. A legjobb, ha írsz egy hosszú listát ezekről, még te is megdöbbenhetsz, milyen hosszúra sikerül majd. :)


Semmiképp sem a genetika miatt van így, ez csak a te felfogásodtól függ, úgyhogy minél előbb változtatnod kell rajta. Valószínűleg nem lesz egyszerű nekikezdeni, de ha változtatni akarsz, muszáj lesz. Csakis kizárólag a fejedben és lelkedben zajló gondolatok, érzések, berögződések, stb. felelősek azért, ami és ahogyan történik veled.


Ha sétálsz az utcán, nézz körbe: rengeteg ember látsz, igaz? Nem is gondolnád, hányan szenvednek hasonló önismereti és lelki problémákkal. Igen, nagyon sokan szenvednek rossz munkahely, családi gondok, félelemek, önbizalomhiány, .. miatt.

Miután ezt végiggondoltad, kezd el magadban mondogatni, hogy te több vagyok náluk, te bármire képes vagy, leküzdöd az akadályokat és felülkerekedsz rajtuk. Nem úgy, mint a többi ember, aki egy életen át félénk, stresszes, depressziós marad. Te más vagy! Te erős vagy!


Hiszem, hogy így van, te is hidd el. Törődj szépen bele, hogy bármit elérhetsz, amit csak akarsz, mert minden a fejben dől el - így csak el kell képzelned, hogy egy önbizalommal teli, bátor, jókedvű személy vagy - és akkor valóra is válik. Gyakorlás és kitartás kérdése. Sok sikert kívánok! :) :)

2012. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!