Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet a gond?

Szerintetek mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az iskolában jó kedvem van hisz ott vannak a haverok és lekötnek. Azonban amint hazaérek rám tör a kedvetlenség, szomorúság, stb. Szinte az egyetlen dolog ami mosoly tud csalni az arcomra ilyenkor, ha beszélek a 2 legjobb lány barátommal. Sajnos velük nem találkozom mindennap sőt csak hétvégente, mert csak általánosban jártunk egy suliba. Ők tényleg igazi barátok akikben vakon is megbízom, akiknek mindent elmondok és ugyanez fordítva is igaz. Éjszakánként nem tudok aludni (vasárnap óta alig aludtam fél órát) akármennyire próbálkozok csak forgolódok az ágyban. Sőt nem ritka, hogy rám tör a sírhatnék, utána jobban érzem magam egy kicsit, ilyenkor már nem nyom úgy a mellkasom... A sírást nem tudom mire vélni mivel nem történt semmi nagy trauma (csak kiskoromban), csak ilyen szokásos kis problémák vannak. Talán ami zavar az az ha arról van szó, hogy az egyik lány barátom összejön valakivel, mivel én őt kicsit jobban szeretem mint egy barátot... Ezt ő is tudja amikor mondtam neki régebben sokáig nem akart fiúkról/lányokról beszélni, mert nem akarta, hogy rossz érzés legyen nekem de végül is mondtam neki, hogy nem bánom... Persze ezt is nehezen hitte el. És mielőtt valaki írná, hogy ez a bajom és, hogy jöjjünk össze annak írom, hogy semmi pénzért nem dobnék el egy ilyen barátot, mert ha szakítunk akkor utána semmi nem lesz olyan mint azelőtt volt...

2012. nov. 7. 00:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Kezdem azt hinni, hogy megválaszoltam a kérdésemet a leírásban...
2012. nov. 7. 00:46
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Bizony bizony...


Kissé szorongós vagy jól érzem?


Az élet nehéz, tele van jó, és rossz tapasztalatokkal, változásokkal, fura olykor ismeretlen életérzésekkel...

Rágd magad át ezeken és lépj tovább, és próbálj meg aludni is!

2012. nov. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ez a nem akarok elveszíteni egy jó barátságot nem a legjobb döntés. A barátságnak előbb útóbb úgy is vége lesz, vagy ha nem akkor lelkileg nagyon visszahúzza az egyik felet, ebben az esetben téged, s ez nem hat jól az egészségedre. Lesz még rosszabb is és nem ilyesztegetésből mondom hanem tényleg. Barátként végig fogod nézni ahogy mással jár, végig fogod nézni, hogy nemcsak hogy neked mond nemet, hanem másnak már igent, mással boldog, mással ébred, másért sír stb. Ami rosszabb az, hogy neked fogja ezt kibeszélni. Én ismerek valakit aki így gondolkoodott, hogy biztos szíktanánk egy idő után, de kérlek. Jobb így szenvedni, mint ha lenne 1 hónap-év-élet boldogságod? Jobbb megtenni és megbánni mint megbánni hogy nem tetted meg. Hidd el ha így folytatod megbánod. Ha azt hiszed hogy nincs vesztenivalód tévedsz. Őszinte leszek, nekem így ment tönkre egy barátságom, mert kölcsönösen megvolt minden, de sajnos a barátságot nem akarta hagyni és azt választotta aki "szerinte" mindent meg tud adni neki és utána nem volt semmi se a régi elhiheted és mára már ott tartunk, hogy nem vagy alig beszélünk 1-2 szót. Ne adj fel valami jót, azért mert egyben nehéz is.
2012. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!