Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió? Szerelem? 29...

Depresszió? Szerelem? 29 évesen? Többi lent!

Figyelt kérdés

Depressziós 29 éves srác vagyok.Közben szerelmes is.


Kb. 4-5 éve kezdődött van amikor jobb,vagy éppen rosszabb,utóbbi a gyakoribb.

Nem sok mindennek látom értelmét,olyan mintha a jövőben élnék,a jelenre nem tudok koncentrálni,ez azt eredményezi,hogy bizonytalan vagyok sok mindenben.

Észre vettem sokszor,hogy remegek,vagy görcsben vagyok,bár ez az egész egy görcsös állapot.

Napi 10-12 óra internetbe menekülés,fórumok,hírek,hirdetések stb.

No MSN és Facebook.


Nem lettem igénytelen,pattanásos,szemüveges kocka.

Próbálok talpon maradni de így nagyon nehéz.


Olyan mintha vissza húzna valami és nem tudok kitörni.

Ha éppen más elfoglaltságom van (dolgozom),akkor nem hiányzik a net,sőt szinte jól érzem magam,bár a munkának sem látom sok értelmét,mint ahogy szinte semminek,olyan mintha kényszerből csinálnám.Közben olyan érzésem is van,hogy még előttem az élet és csinálhatok sok mindent,de ez sem dob fel igazán.

Hajnali 2-3 óra mire lefekszem,mivel elég rugalmas az időbeosztásom tudok 8-10 órát aludni,de így is fáradtan és görcsösen ébredek.


Sokszor arra gondolok,mi lesz ha megöregszem,mit fogok majd csinálni,vagy mi lesz 5-10 év múlva.

Gyakran kapkodok a munkámban,belefogok valamibe és abba hagyom.

Káros szenvedélyem nincs a neten kívül,no cigi,drog,alkohol is csak ritkán.


Ráadásul pár hete szerelmes vagyok egy orvos lányba,vagy csak fellángolás,nem tudom pontosan.

Mivel gyakran találkozunk,nem nagyon tudom kiverni a fejemből és egyre többet gondolok rá.

Kezdeményezni nem merek,talán nem is fogok,mert félek a visszautasítástól,úgy érzem nagyon ciki lenne ha megtudná,vagy nyomulnék.Több éve nem volt komoly kapcsolatom egy szakítás után.


Úgy érzem,hogy csak nagyon kevés kéne ahhoz,hogy új életet kezdjek,de nem bírom átlépni ezt a szakadékot.

Soha nem kértem még ez miatt segítséget senkitől,pláne neten nem,nem tartom normálisnak,hogy ide írkálok hajnali fél 4-kor ez miatt.

Azt is tudom mit kéne tennem,hogy elmúljon ez az állapot,de valamiért nem teszem,szinte saját magam ellensége vagyok.


Nem tudom meddig tart még ez az önmarcangolás,de ha még évekig,akkor felemésztem saját magamat.


A memóriámmal is vannak gondok mostanában,van hogy elindulok valahova és elfelejtem közben hova készültem.

Időben szinte sehova nem tudok oda érni,kivéve az orvoshoz,de erről már fentebb írtam.

Nyilván ezeket is a depresszió okozza.


Ha autóval,(vagy motorral szezonban) közlekedem,gyakran nem tudok koncentrálni a vezetésre,van hogy csak nézek ki magamból a volán mögött és nem látok.


Így hajnali 4 óra körül elértem azt az állapotot,hogy már nem bírom tovább.


Nem tudom mennyi súlyos a helyzet,lehet csak én reagálom túl,mint ahogy sok mindent,de talán majd lesz 1-2 hozzáértő válasz,remélem másnak is tudok ezzel segíteni.



2012. nov. 27. 04:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem reagalod tul! Depis vagy es meg valami alsobb aljasabb fajtaja kinoz teged.

El kell menned orvoshoz es vagy gyogyszert szedni egy darabig vagy terapiara jarni! En panik beteg vagyok. Az is a depi egy verzioja. Hidd el nem lesz jobb segitseg nelkul. Vannak csodak - csodalatos emberek akik magukat meggyogyitottak - nekem nem sikerult magamon segitenem. Nincs gond a memoriaddal! Csak egyszeruen annyira nem erdekel semmi, hogy az sem erdekel ami tortenik veled - ahogy irtad. Aggodsz a jovod miatt nem elsz a maban stb. Tudom, hogy felsz attol, hogy megbantanak! De merni kell dolgokat megcsinalni mert csak egyszer elunk! Merni kell kilepni a komfort zonankbol es nem aggodni amiatt, hogy masok mit gondolnak. Nekem ez 35 evembe kerult....nem erdekel, hogy ki mit beszel nem allok a sorba ha nem akarok. Menj el orvoshoz szepen kerlek!

2012. nov. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sziasztok . én egy 31 éves roppant nehezen ismerkedő realista ember vagyok aki most teljesen nem tudja mi van vele. elejétől kezdve megírom történt hogy hat hónapja egy munkahelyet változtattam mert már kezdtem a régibe belefáradni uj közösség uj emberek reményébe mindez sikerült is és tetszik. volt egy 28 éves lány aki kezdetek óta nem volt közömbös nekem . egy véletlen folytán a sors ugy hozta hogy szombaton elmentünk moziba előtte pénteken hajnalig tartó smsezés volt ami olyan dolgokat irt hogy nem tudtam mire vélni a dolgot . már már olyanokat írt hogy a pasija vagyok meg hogy holnap csak keresem meg rajt nyugodtan a pircingjeit meg minden . én ettől kicsit beindultam és jött a szombat . én kicsit visszahuzódó és nem rámenős vagyok ő még olyanokat irt is hogy nyugi nem harapok meg minden és elmentünk moziba beszélgettünk az autóba hajnalig stb testi kapcsolat nem lett igy elsőre . vasárnap este felé már olyan bizonytalan dolgokat irt hogy van neki pasija csak titkos még a szeretteik sem tudják kikkel eggyütt élnek . most jött a furcsa dolog mert amikor írta már nem ugy irt mintha akarna tőlem vmit csak ismerkedett , és most én szabinn vagyok a héten és nem találkozunk de mindenn nap ir smst hogy ne vharagudjak érte nem isharagszom csak olyan titkokat mondott el magárol ha igaz lehet hogy van valami nimfo beütése , ma meg reggel ír hogy menjünk el este cukrázdába rá egy orára meg lemondja szerintetek ez normális vagy csak játszik velem . nem tudom mire vélni a dolgot cak az a szomorú hogy az egész családja tesoja apja anja munkatársam és ő elöttük is titkolozik meg minden nekem meg olyanokat mondott hogy 44 éves pasija van több mint fél éve csak titokban és a családja nem bírja a férfit . engem a bátja hozott vele igy közelebb össze mert tudta hogy én nehezen ismerkedem és ő neki meg régóta kell egy pasi . de nem akarom hogy a titkos pasi viszonynál velem takarozzon meg hogy ha munkahelyen találkozunk feszéjezve érezze magát amiért igy játzott velem , én kva szarul érzem magam mert nem szeretek csalódni ezért is nem keresek görcsösen kapcsolatot de ezt most nem tudom hogy élem meg mert jövő héttöl össze leszünk igy öten zárva és nem tudom mikor robban ez ki belőlem majd szerintetek ez a nő normális vagy csak nem tudja mit akar vagy mi van de én érzem magam szrul. érdemes vele foglalkozni vagy csak tekincsem levegőnek ezentúl és a családjának ne adjam ki azokat az infókat miket velem osztott meg
2012. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide,az én kérdésemhez?
2012. nov. 27. 16:13
 4/5 anonim válasza:
bocs csak nem tudtam hova kell írni ne haragudj érte .
2012. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nincs köze a depresszióhoz. Persze valami gond van az egyértelmű, de ez valami más. A pszichológusok ezt a problémát nevezik "elakadás az életben"-nek, amivel szeretettel várnak. Pláne, ha úgy érzed, hogy csak egy szakadék választ el attól, hogy tudd folytatni az életed, én biztos fölkeresnék egyet!
2012. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!