Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet, hogy ugyanannyit...

Létezhet, hogy ugyanannyit kér egy pszichológus és egy pszichiáter? 10000 Ft egy pszichológusér nem sok kicsit?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sok. de ennyibe kerül. a nőgyógyászért is sok a 15 ezer, mégis kifizeti az ember, sőt a fogorvost is.
2012. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a tüdőgyógyászról nem is beszélve. annak még egy bazi nagy gépe is van...
2012. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha pszichoterápiáért fizetsz nem is lehet igazán különbség az áraikban. Ebben az esetben nem lehet mondani, hogy a pszichiáternek nagyobb tudása lenne. (Sőt, szerény véleményem szerint tünetek alapján gyógyszereket fölírni, nem egy nagy tudomány.)
2012. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

TB-re is lehet menni pszichológushoz. Ugyanolyan jól működik, mint a magánrendelés.

(Tapasztalatból mondom)

2012. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 homo ludensz ***** válasza:
TB-re járok terápiára így nevezi a kis hölgy aki felvállalt. A pszichiáter dokinő ajánlotta hogy keressem fel ezt a non profit szervezetet. Sehol sem kellett 1 forintot sem perkálnom. Kb. 2 hetente járok hozzá és van némi tapasztalatom ezen a téren,így bizton állíthatom hogy 10 vagy 15 ezerért sem kapnék többet. A magánrendelőt nem én fogom fenntartani azt sejtheted.
2012. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pszichiáter azért jobb, ha ő is csinál pszichoterápiát, mert ha szükség van gyógyszeres segítségre, akkor azt is írhat fel.


Ugyanakkor a fizetős pszichológus általában ismeri a helyi pszichiátert, akihez tb alapon is elmehetsz gyógyszerért.


10.000 Ft átlagos ár szerintem. Itt Győrben 7.000 - 8.000 körül vannak a tarifák. Van aki ezért 45, van aki 60 percet ad.

2012. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
Budapesten járok a kerületünkben a Gondozóba a pszichiáter felírja a gyógyszert az 5-6 perc és rutinszerűen rákérdez hogy jól vagyok é. Ezért kerestem fel a másik létesítményt ahol is a pszichiáter ajánlására felvállaltak de ez másik szervezet és TB-re foglalkoznak velem 1 órát két hetente.Akkor kellene valamit fizetnem ha ott is ebédelnék az ebéd önköltségi árát. 15 perc busszal tehát én otthon ebédelek és ez nekem is nekik is megfelel. Vannak csoportos foglalkozások de én egyénire járok.
2012. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ez most ilyen bentalvós hely? Vagy csak a terápiákra mész be az intézménybe?
2012. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 homo ludensz ***** válasza:
Csak a terápiára járok be köszönök és a portán megmondom kihez jöttem,az feltelefonál én levetkőzöm dzsekit sapkát és leülők. A terapeuta lejön értem és felmegyünk a szobájába.Ez egy non profit alapítvány és csak nagyon indokolt esetben ad szállást a bennfekvőknek.Azok is ki be mászkálnak aki olyan hogy megteheti.Nekem például elkérték a lakcímkártyámat hogy van e a kerületben állandó lakásom. Ingyenes de nem kórház sem menedékház inkább utógondozó.
2012. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm.
2012. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!