Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris lennék?

Bipoláris lennék?

Figyelt kérdés
Lenne egy kérdésem, de kérem csak az válaszoljon, akinek van egy kis hozzáértése! Lényeg tömören, most 32 éves vagyok, férfi. Világ életemben ilyen búvalb*****ott voltam, de viszon kétszer voltam nagyon világvége hangulatban, egyszer 23 éves koromban, akkor szedtem kb 3 hónapig antidepresszánst, majd másodszor 31 évesen lettem nagyon lent, ekkor kaptam mindenféle dilibogyót, végül rexetint, amitől pár hónap mulva valamennyire jobban lettem, majd kis idö mulva mániás tüneteim lettek, na most erre azt mondta a doki, hogy biztosan mániás depresszióm van, mert most meg nem szedtem a rexetint, és megint szarabbul vagyok, szóval a kérdés, hogy aki bipoláris zavarban szenved, annál nem mindenféle gyógyszer nélkül jelentkezik a mániás fázis? Mert én 32 év alatt még sohasem voltam olyan feldobott, mint akkor, és elég durvának tartom, hogy 5 perces beszélgetések alapján eldönti, hogy bipoláris vagyok, ez kész.
2012. dec. 4. 17:44
 1/2 A kérdező kommentje:

Oké, köszi aranyos vagy a linkekkel, ezeket énis megtaláltam, ezt értem én amit oda leírtak, csak azt nem, ha nem vállaltam volna gyógyszeres kezelést, hanem csak eljárok mondjuk pszichológushoz beszélgetni, nem hiszem hogy ilyen mániás tüneteim lettek volna, meg valahol még régebben olvastam azt is, hogy a rexetin is produkálhat mániás tüneteket egyeseknél, de laikusként azt gondolom, hogy maga a bipoláris betegség hamarabb létezett, mint az antidepresszánsok, és akkoriban is tudták diagnosztizálni, most ha meg valaki így reagál a rexetinre akkor azért bipoláris???

Na mindegy

2012. dec. 4. 19:28
 2/2 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján, nem tartom valószínűnek, hogy az vagy. Nekem egy közeli hozzátartozóm él ezzel a "betegséggel" Nem szed rá gyógyszereket. Néha azonban nehéz vele az élet... Gyógyszerek nélkül kellene, hogy jelentkeznek a tünetek. Úgy tudom, hogy pont arra szolgálnak, hogy kiegyenlítsék a mániás fázisokat.

Szerintem a gyógyszer nem volt megfelelő, amit adtak. Ez elég gyakran előfordul a pszichiátereknél. Mindenki másképp reagál a gyógyszerekre.

2012. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!