Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen feledékeny?

Miért vagyok ilyen feledékeny?

Figyelt kérdés
Előfordult már nem is egyszer, hogy elfelejtettem ismerősök nevét, hirtelen nem ugrott be, hogy hívják őket, vagy valaki megkért valamire és amire odaértem teljesen elfelejtettem, nem emlékszem sokszor mit csináltam pár perce órával ezelőtt,és rengeteg olyan példát tudnék konkrétan írni, ami eléggé nyomaszt,mert szerintem ilyen korban ennyire feledékenynek nem kéne lennem.És minden áldott nap.Sokszor belekezdek egy mondatba és nem emlékszem a végére, ez is előfordul.Valaki tudna nekem segíteni?
2012. dec. 9. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, menj orvoshoz.
2012. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg túl szétszórt vagy ahhoz, hogy komolyabban megfigyeld a dolgokat és emlékezz rájuk. Ha nem vagy elég összeszedett és nem megy a koncentrálás, akkor a feledékenység természetes következmény.

Nagyobb koncentrációra lenne szükséged. Kezdheted mindennapos, apró dolgokkal, pl. a megszokottnak tűnő szobádat figyeld meg, fedezz fel apró részleteket, lényegtelennek tűnő dolgokat... Bármikor, ha van egy pár perced, legyél tudatos, próbálj meg minden erőddel koncentrálni, figyelni, megjegyezni, emlékezni..

Aztán komolyabb dolgokra is áttérhetsz, akár könyvolvasásra, jegyzetelj belőle stb, hogy egyre normálisabbá váljon, hogy emlékszel.

Ha szeretsz rajzolni, akkor rajzolhatsz is, a lehető legrészletesebben.

A lényeg a tudatosság. Bármit csinálsz is, tudatosítsd magadban, gondolkozz el rajta, így könnyebben megjegyzed azt, míg magától menni fog majd. :)

2012. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!