Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kb 3 hónapja szedem az antidep...

Kb 3 hónapja szedem az antidepresszánsomat, de semmi haszna sincs, mi van ilyenkor? Mit tegyek? Ez tényleg súlyos depresszió?

Figyelt kérdés

Járok terápiákra (egyéni-csoportos). Már régóta kezelik (kb 1 éve) és semmi változás. Elején azt mondták, hogy enyhe, rá 4 hónapra hogy közepes, most meg azt mondta, a doktornő, hogy súlyos.

Szedem az antidepresszánsomat, de semmi haszna sincs. Megkérdeztem a doikt, hogy meddig kell szedjem, és azt mondta, hogy mivel ez súlyos depresszió, ezért amíg legalább nem enyhülnek a tüneteim. És mivel még 18 év alatti vagyok, ezért ez a "legerősebb" (egyáltalán nem erős) gyógyszer, amit kaphatok és legalább addig kell szednem, amíg a tünetek nem enyhülnek.

tnyleg nem kaphatnék erősebb gyógyszert?


2012. dec. 22. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a doki szerint nem kaphatsz másik gyógyszert, akkor nem is fogsz kapni. Egyébként önmagában semmilyen gyógyszer nem fog segíteni, itt a terápia lenne a hangsúlyosabb, lehet abból kellene más fajta.

Alternatív terápián nem gondolkodtál még?

2012. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem tudom és 14 éves korom óta, vagyis 10 éve vagyok depressziós, és a mostani gyógyszerem egész jó. Azt meg szard le, hogy a pszichiátered mit mond. Nekem volt már 5 és vaktában lövöldöznek. Olyannal meg nem is találkoztam még, hogy valaki kategorizálgatta a depressziókat ilyen módon. Egyébként a gyógyszerezésed tök egyértelműen szar, mert a gyógyszerezésnek az a lényege, hogy gyorsan javítson az állapotodon, hogy tudjál pihenni és legyen erőd a "terápiához". (a pszichiáterek így nevezik azt, amikor nem csinálnak semmit). Keress egy másik pszichiátert.
2012. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, anyagilag mennyire engedheted meg magadnak, de, ha nem SZTK alapon jársz dokihoz, akkor elmennék a helyedben egy magánorvoshoz és bevetnék mást is, pl. kineziológia. Elég régóta kezelnek, úgyhogy már javulást kellene tapasztalnod. Ha mégsincs így, akkor szerintem nem megfelelő a kezelésed. Ne hagyd magad, járj utána, biztosan van segítség. Sok sikert!
2012. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, még az lemaradt, hogy a pszichiáterek is meg a szanatóriumok is általában hazudnak arról, hogy milyen gyógyszert írhatnak fel. Az egyik pszichiáterem például állandóan azért nem adott receptet egy gyógyszerről (közben meg kézbe adta a dobozt) mert azt állította, hogy csak bizonyos betegségekre lehet felírni, amik nekem nincsenek és 40 000 forint, aztán egyszer elment szabira, és nekem pont akkor fogyott el, és a főorvostól kértem a gyógyszert, erre az röhögve felírta nekem, és kiderült hogy 300 forint. Aztán például a szanatóriumok imádják azt hazudni, hogy ők egyáltalán nem tudnak gyógyszert felírni, és annyira szemétládák, hogy végignézik, ahogy hetekig elvonási tüneteid vannak egy olyan gyógyszer hiányától, amit a tetves kis kollégája írt fel neked évekig. Ilyen esetből olyanok is voltak, hogy a csaj nagyon szenvedett az elvonási tünetektől, és megpróbált öngyilkos lenni, erre kirakták a pszichiátriai szanatóriumból azzal, hogy megszegte a házirendet. És az a legjobb az egészben, hogy pontosan tudják, hogy pár hét fokozatosan csökkentett adaggal tünetmentesen el lehet hagyatni a bogyót a beteggel.
2012. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as én voltam magándokiknál is, és pontosan ugyanolyan mint a TB-s. Annyi a lényege az egésznek, hogy van egy pszichiáter, aki a saját ízlése szerint megpróbál téged befolyásolni. És ha az egyik frusztrált fantáziátlan magolós diák volt, akkor mindenáron érvényt akar szerezni annak, hogy ez az egyetlen járható út, amelyik meg mondjuk egyetemistaként végig buli és drogmámorban volt az meg mindenáron azt akarja bebizonyítani, hogy bármiért áldozatot hozni hülyeség. De olyannal is volt dolgom, akinek az volt a sebződése, hogy egy fideszes politikussal járt együtt gimibe ezért amiről azt gyanította, hogy a fidesztől jövő ideológia, azt mind utálta, és állandóan ki akarta gyomlálni az emberekből.
2012. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szedjed a gyógyszereidet, és járj a terápiákra. És bízzál az orvosodban. Gondold csak végig, miért akarna téged becsapni?

Csak mert itt azt írták nagyképűen, hogy a 300 ft-os gyógyszert hazudták 40000 esnek?. Egy orvost nem befolyásol a gyógyszer ára, és a betegnek sem kell megfizetnie. Hagyd magad kezelni, és ne türelmetlenkedjél. Ez egy ilyen betegség. És nem az orvos tehet róla.

2012. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves előző, neked fingod nincs róla, hogy miről beszélsz.
2012. dec. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem is van gyógyszermaffia, és mivel az orvosoknak nincs elég fizetésük, leszerződnek gyógyszercégekkel, és csak azt a gyógyszert írják fel jutalék fejében. Persze ez lehet paranoia is, nincs rá bizonyítékom, hogy így van, de pl. nekem is feltűnt, hogy akár mi bajom van (de tényleg akár mi!) a háziorvosom MINDEN betegségre Aktil duót ír fel. Pszichiátria esetében meg az a szitu, hogy az antidepresszánsokat PRÓBÁLGATNI kell, hogy neked melyik a JÓÓÓ. Mert minden mindenkire másként hat, és ezt az orvos sem tudhatja rád mi hogy fog hatni! Neki kutya kötelessége gyógyszert váltani ha te beszámolsz arról, hogy rossz, vagy hogy nem hat a gyógyszer. Nálunk ez legalábbis így van. Én már vagy négy féle gyógyszert kipróbáltam, mert mindig mást ír fel a doki, hogy megtaláljuk a nekem megfelelőt. Kell, és lehet az orvosokkal konzultálni ez ügyben! Egyébként meg miért ne lennének az orvosok között is olyan emberek,akik számítóak pénzért cserébe. Hülyeség ez a bízz az orvosodban c. duma. Én abban bízom, aki bizonyított számomra. És jogom van mindenkit lecsekkolni, hogy megbízható ember-e. Persze ha együttműködsz a dokiddal, az általános esetben javíthatja az orvos-beteg kapcsolatot, ezáltal a kezelést is,de összességében valahol a kettő között van az optimális pont, hogy megtaláld a bizalom és a paranoia közötti pontot. De azért szerintem is fura hogy nem ír fel neked más gyógyszert. És igen, aki régóta benne van a témában, az találkozhatott érdekes esetekkel, ez tény. Én is láttam érdekes dolgokat a szanatóriumban, hogy miért tettek ki embereket a házirendre hivatkozva igazságtalanul. De ez biztos azért van, mert nagyon nagy felelősség van rajtuk, és nehéz lehet úgy élni, hogy romokban lévő emberek élete valahol a kezükben van. Valaki ezt nem is bírja, ezért más területre megy. Vagy teljesen érzéketlenné válik, és nem hagyja hogy a beteg hozzá kötődjön érzelmileg stb. Ahány orvos annyi féle. Nagy kincs egy jó pszichiáter, aki minden féle kérdést a helyén tud kezelni!
2012. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a háziorvosom MINDEN betegségre Aktil duót ír fel."


Milyen gyógyszer ez az Aktil duó, ami mindenre jó? Tényleg, tyúkszemre, meg túrós folyásra ez megy?

2012. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!